To pierwszy krzyż w miejscu, gdzie będzie świątynia. Całe pokolenia mają wyrastać na bożej drodze - powiedział ks. arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński, podczas święcenia krzyża misyjnego i terenu na osiedlu nad Rudzianką w Szczecinie.
- Nie sposób nie dziękować ludziom z zarządu miasta, z panem prezydentem na czele, radnym miasta. Wszystkim, którzy wspierali to dzieło, aby zachowując wszystkie przepisy prawa polskiego, można było zabezpieczyć prawa ludzi wierzących. W sposób najbardziej szczególny chcę pozdrowić was, którzy przy męczenniku księdzu Jerzym się odnajdujecie - powiedział ks. arcybiskup Dzięga.
W poniedziałek mija 36. rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki - przypomniał proboszcz nowej parafii ks. Paweł Płaczek.
- I to miejsce w Szczecinie, z resztą jedyne na terenie naszego województwa poświęcone jego pamięci, jego osobie i życiu. To będzie głośne wołanie o to, abyśmy zawsze zło dobrem zwyciężali. Będzie też miejscem zgromadzeń ludzi, dla których słowo solidarność, wolność, ojczyzna i patriotyzm to są słowa kluczowe, fundamentalne w codziennym, nawet i rodzinnym życiu - dodał ks. Płaczek.
Po poświeceniu krzyża i terenu, gdzie powstanie nowy kościół, ks. arcybiskup Andrzej Dzięga odprawił mszę świętą w intencji nowej parafii.
- W sposób najbardziej szczególny chcę pozdrowić was, którzy przy męczenniku księdzu Jerzym się odnajdujecie - powiedział ks. arcybiskup Dzięga.
Dodaj komentarz 5 komentarzy
Arc Dzięga stoi ponad prawem,bo nie używa maseczki (wg. niego Chrystus nie zaraża,więc po co ma nosić) Reszta towarzystwa po kolei ślini krzyż a większość ma niby maseczki,ale nosy odkryte. Oczywiście nie zostaną oni ukarani, bo są równi i równiejsi.
Będą budować kolejny brzydko wyglądający Kościół na prawobrzeżu... wyszystkie wybudowane przez Polaków są brzydkie albo nie skończone! Ps wszyscy co całowali ten krzyż powinni iść na kwarantannę!
Ogranicza się liczbę wiernych w kościołach na metr kwadratowy, to się zwiększa liczbę kościołów na kilometr kwadratowy.
Z jednej strony, obserwowanie takich obrzędów połączonych z gusłami może być ciekawym zajęciem, z drugiej jednak, jeśli założymy, że pod względem emocjonalnym i intelektualnym nic nie zmieniło się od setek lat i dalej te gusła są wykorzystywane do zdobycia i cementowania władzy nad "maluczkimi", to zachodzi pytanie - po co szkoła, nauka ...
Panu redaktorowi chciałbym zwrócić uwagę, że do czasu prawomocnego wyroku można mówić jedynie o domniemaniu przywłaszczenia sobie 90 mln. zł. Mówienie o tym jako o fakcie dokonanym jest...(proszę sobie samemu odpowiedzieć czym).
A teraz o kościele na Rudziance. Radni miejscy są wybrani w demokratycznych wyborach i ich decyzje wyrażają wolę większości mieszkańców naszego miasta (podobnie jest w sejmie.....). A może nasze najlepsze Radio Szczecin (naprawdę!! bez aluzji!!) zorganizuje plebiscyt w tej sprawie? Przy tak dużej Waszej popularności wyniki będą bezsprzecznie miarodajne.
Zobacz także
2022-03-02, godz. 14:25
Wolontariusze Caritas przygotowują świetlicę dla ukraińskich dzieci
Organizacja dnia, gdy rodzice będą w pracy, a przede wszystkim pomoc tym najmłodszym w trudnych chwilach. Wolontariusze Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przygotowują się do pracy z dziećmi ukraińskich uchodźców w specjalnej…
» więcej
2022-03-02, godz. 07:30
Środa Popielcowa rozpoczyna czas przygotowania do Wielkanocy
Dziś Środa Popielcowa. Początek Wielkiego Postu w Kościele Katolickim, czyli 40-dniowy okres przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Chrystusa, które są najważniejsze dla chrześcijan.
» więcej
2022-03-02, godz. 06:23
Środa Popielcowa dniem postu w intencji pokoju
Dziś Środa Popielcowa, którą papież Franciszek ogłosił dniem postu w intencji pokoju. To reakcja na wojnę w Ukrainie.
» więcej
2022-03-01, godz. 19:09
Salezjanie apelują o udzielenie gościny uchodźcom
- Zachęcam wiernych do przyjmowania w swoich domach uchodźców z Ukrainy - mówi ksiądz Grzegorz Witkowski, dyrektor Szkół Salezjańskich w Szczecinie.
» więcej
2022-02-27, godz. 15:25
Szczecińscy salezjanie przyjmują uchodźców z Ukrainy [WIDEO, ZDJĘCIA]
Szczecińscy Salezjanie przyjmują uchodźców z Ukrainy. Pierwsi już przyjechali - to rodziny z Kijowa, Lwowa i Równego.
» więcej
2022-02-15, godz. 14:09
Modlitwy o pokój na Ukrainie
Modlitwy o pokój na Ukrainie w całej Polsce, również w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.
» więcej
2022-02-15, godz. 09:46
Rak znów zaatakował. "Patrzenie w sufit jest najgłupszą rzeczą, jaką mogłabym zrobić"
Anna Koniarska zaczęła chorować w 2019 roku. Diagnoza: guz na jajniku. Przeszła operację i chemioterapię, ale w czerwcu ubiegłego roku rak znów zaatakował. Duże zmiany udało się usunąć przez chemioterapię, ale małe zmiany pozostały…
» więcej
2022-02-13, godz. 15:00
Siostry zakonne zbierają fundusze na dom rekolekcyjny
Dom Rekolekcyjny buduje Wspólnota Sióstr Uczennic Krzyża. I choć ośrodek powstaje w Czmońcu koło Poznania, to już teraz z jego oferty korzystają mieszkańcy Pomorza Zachodniego, a same zakonnice są związane z Archidiecezją Szczecińsko-Kamieńską…
» więcej
2022-02-10, godz. 10:38
Stargard: „Renowacja stulecia" na półmetku [ZDJĘCIA]
„Renowacja stulecia" Kolegiaty Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie jest już na półmetku. W jubileuszowym roku 730-lecia Kolegiaty, prace konserwacyjno-remontowe rozpoczęte w 2020 roku, wkraczają w kulminacyjną…
» więcej
2022-02-07, godz. 07:50
Małżeństwo z Barlinka pomogło Hiacyncie z Kenii. Tak działają Papieskie Dzieła Misyjne [ZDJĘCIA]
Przez sześć lat małżeństwo z Barlinka finansowało naukę Hiacynty z ubogiej wielodzietnej kenijskiej rodziny.
» więcej