Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. pixabay.com / Myriams-Fotos (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Myriams-Fotos (CC0 domena publiczna)
Wyjazdy integracyjne, spotkania dla zakochanych, wieczory biblijne, a przede wszystkim ludzie o podobnych wartościach na wspólnej modlitwie.
To oferta szczecińskich duszpasterstw akademickich, które w październiku rozpoczynają działalność. Największe z nich to te przy parafiach chrystusowców, dominikanów, jezuitów, w katedrze, a także studentów medycyny.

Jedni lubią śpiewać i zapraszają do największego duszpasterstwa u chrystusowców. - W naszej scholi masz szansę wykorzystać swoje talenty. Każdy kto chciałby śpiewać i grać na chwałę Pana jest u nas mile widziany, dlatego przyjdź - mówiła jedna z uczestniczek.

Inni preferują wyjazdy integracyjne. - Organizujemy weekendowe wypady w góry, spływy kajakowe i majówki zagraniczne, a w czasie wakacji dłuższe wyjazdy w Tatry lub w inne zakątki świata - przekonywał parafianin.

U dominikanów szukają niecodziennych smaków. - Mają najbardziej uroczystą liturgię. Można poczuć i posmakować Pana Boga w samej liturgii - zachęcał jeden z uczestników.

W duszpasterstwie u jezuitów na pewno doświadczysz wspólnoty. - Kiedy potrzebowałam pomocy, mimo że była godzina 3 w nocy, to jedna z dziewczyn wsiadła w autobus i przyjechała, co było tak niesamowitym świadectwem miłości bliźniego i tej wspólnoty - dodała jedna z uczestniczek.

A w niedzielę wszyscy zapraszają na akademickie msze święte.

Nie sposób w minutę opowiedzieć o całej ofercie dla studentów, dlatego zapraszamy na podstronę Radia Szczecin pod tytułem "Religia na Fali". Tam szczegółowa oferta największych duszpasterstw akademickich.
Relacja Piotra Kołodziejskiego [Radio Szczecin]

Zobacz także

2020-11-23, godz. 21:12 Goście RSnW: każda krytyka Kościoła jest traktowana jako atak Nie milknie dyskusja na temat kardynała Stanisława Dziwisza i innych hierarchów Kościelnych, którzy mieli ukrywać przypadki pedofilii. » więcej 2020-11-23, godz. 17:58 Święta spędzajmy tylko w gronie domowników Bez wyjazdów i w gronie domowników - tak z powodu panującej pandemii będą wyglądały w tym roku Święta Bożego Narodzenia. W konsultacjach jest projekt rozporządzenia, który zachęca co spędzenia świąt tylko z najbliższą ro… » więcej 2020-11-23, godz. 10:59 Ruszyło Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom W kościołach w parafiach wierni mogą zostawiać datki za świece. » więcej 2020-11-18, godz. 08:15 Mija 55 lat od orędzia biskupów polskich do niemieckich z prośbą o przebaczenie Mija 55 lat od słynnego orędzia biskupów polskich do niemieckich. To w tym dokumencie z 18 listopada 1965 roku padły historyczne słowa: 'przebaczamy i prosimy o wybaczenie', które rozpoczęły wieloletni proces pojednania polsko-nie… » więcej 2020-11-18, godz. 07:13 "Gdyby nie Siostry Misjonarki Miłości, to byśmy zginęli" [WIDEO, ZDJĘCIA] Nieprzerwanie od 33 lat otaczają opieką chorych, bezdomnych i ubogich w Szczecinie. Po presji Koalicji Obywatelskiej nie dojdzie jednak do przekazania kamienicy na Łasztowni dla Sióstr Misjonarek Miłości na sesji Rady Miasta w listo… » więcej 2020-11-15, godz. 07:11 Dyskusja o raporcie Watykanu w sprawie McCarricka Watykański raport w sprawie Theodore'a McCarricka pokazuje, że były amerykański kardynał oszukał wiele osób, w tym świętego Jana Pawła II - uważają goście programu 'Minęła 20' w TVP Info. » więcej 2020-11-11, godz. 20:43 "Służba wobec ojczyzny to nakaz serca" Służba wobec ojczyzny staje się nie tylko obowiązkiem, ile nade wszystko nakazem serca - mówił w homilii biskup Henryk Wejman. » więcej 2020-11-11, godz. 12:41 Transmisja Mszy Św. za Ojczyznę w Radiu Szczecin Radio Szczecin przeprowadzi w środę bezpośrednią transmisję Mszy Świętej w intencji Ojczyzny. Początek o godzinie 18. » więcej 2020-11-09, godz. 13:19 Laureaci nagrody ks. Domańskiego. "Pokazał, jaką drogą iść, by zadbać o niezależność narodową" Ksiądz Tomasz Kancelarczyk, Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego Zawisza oraz Halina Szumiło to tegoroczni laureaci nagrody księdza Bolesława Domańskiego. » więcej 2020-11-08, godz. 10:36 Ksiądz został raperem. "Odkrywamy jasną stronę" [WIDEO] Ks. Maciej Czaczyk - wikariusz z Myśliborza - wystąpił gościnnie w nowym utworze 'Wszyscy' wraz księdzem Jakubem Bartczakiem z Wrocławia, który jest znany z tego, że od lat tworzy chrześcijański rap, by śpiewać o Bogu. » więcej
1234567