Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. pixabay.com / Myriams-Fotos (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Myriams-Fotos (CC0 domena publiczna)
Wyjazdy integracyjne, spotkania dla zakochanych, wieczory biblijne, a przede wszystkim ludzie o podobnych wartościach na wspólnej modlitwie.
To oferta szczecińskich duszpasterstw akademickich, które w październiku rozpoczynają działalność. Największe z nich to te przy parafiach chrystusowców, dominikanów, jezuitów, w katedrze, a także studentów medycyny.

Jedni lubią śpiewać i zapraszają do największego duszpasterstwa u chrystusowców. - W naszej scholi masz szansę wykorzystać swoje talenty. Każdy kto chciałby śpiewać i grać na chwałę Pana jest u nas mile widziany, dlatego przyjdź - mówiła jedna z uczestniczek.

Inni preferują wyjazdy integracyjne. - Organizujemy weekendowe wypady w góry, spływy kajakowe i majówki zagraniczne, a w czasie wakacji dłuższe wyjazdy w Tatry lub w inne zakątki świata - przekonywał parafianin.

U dominikanów szukają niecodziennych smaków. - Mają najbardziej uroczystą liturgię. Można poczuć i posmakować Pana Boga w samej liturgii - zachęcał jeden z uczestników.

W duszpasterstwie u jezuitów na pewno doświadczysz wspólnoty. - Kiedy potrzebowałam pomocy, mimo że była godzina 3 w nocy, to jedna z dziewczyn wsiadła w autobus i przyjechała, co było tak niesamowitym świadectwem miłości bliźniego i tej wspólnoty - dodała jedna z uczestniczek.

A w niedzielę wszyscy zapraszają na akademickie msze święte.

Nie sposób w minutę opowiedzieć o całej ofercie dla studentów, dlatego zapraszamy na podstronę Radia Szczecin pod tytułem "Religia na Fali". Tam szczegółowa oferta największych duszpasterstw akademickich.
Relacja Piotra Kołodziejskiego [Radio Szczecin]

Zobacz także

2020-11-15, godz. 07:11 Dyskusja o raporcie Watykanu w sprawie McCarricka Watykański raport w sprawie Theodore'a McCarricka pokazuje, że były amerykański kardynał oszukał wiele osób, w tym świętego Jana Pawła II - uważają goście programu 'Minęła 20' w TVP Info. » więcej 2020-11-11, godz. 20:43 "Służba wobec ojczyzny to nakaz serca" Służba wobec ojczyzny staje się nie tylko obowiązkiem, ile nade wszystko nakazem serca - mówił w homilii biskup Henryk Wejman. » więcej 2020-11-11, godz. 12:41 Transmisja Mszy Św. za Ojczyznę w Radiu Szczecin Radio Szczecin przeprowadzi w środę bezpośrednią transmisję Mszy Świętej w intencji Ojczyzny. Początek o godzinie 18. » więcej 2020-11-09, godz. 13:19 Laureaci nagrody ks. Domańskiego. "Pokazał, jaką drogą iść, by zadbać o niezależność narodową" Ksiądz Tomasz Kancelarczyk, Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego Zawisza oraz Halina Szumiło to tegoroczni laureaci nagrody księdza Bolesława Domańskiego. » więcej 2020-11-08, godz. 10:36 Ksiądz został raperem. "Odkrywamy jasną stronę" [WIDEO] Ks. Maciej Czaczyk - wikariusz z Myśliborza - wystąpił gościnnie w nowym utworze 'Wszyscy' wraz księdzem Jakubem Bartczakiem z Wrocławia, który jest znany z tego, że od lat tworzy chrześcijański rap, by śpiewać o Bogu. » więcej 2020-11-08, godz. 09:26 Kończy się akcja "Różaniec do granic nieba" W niedzielę kończy się tygodniowa akcja 'Różaniec do granic nieba'. W całej Polsce od 1 listopada wierni modlą się o pojednanie, przebaczenie i uzdrowienie wszelkich ran związanych z utratą dziecka nienarodzonego. » więcej 2020-11-07, godz. 12:52 Kardynał Gulbinowicz z zakazem używania insygniów biskupich Kardynał Henryk Gulbinowicz ma zakaz uczestnictwa w jakichkolwiek celebracjach lub spotkaniach publicznych oraz używania insygniów biskupich - czytamy w komunikacie Nuncjatury Apostolskiej. » więcej 2020-11-03, godz. 10:10 Narodowa nowenna w intencji pokoju i ładu społecznego We wtorek na Jasnej Górze rozpoczyna się narodowa nowenna w intencji pokoju i ładu społecznego w ojczyźnie. To wspólna inicjatywa Rady Konferencji Episkopatu Polski do spraw Apostolstwa Świeckich oraz ojców paulinów. » więcej 2020-11-02, godz. 07:02 Odpust za zmarłych inaczej niż zwykle Listopad to w Kościele miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Żyjący mogą ofiarować odpust za bliską zmarłą osobę, a odpust jest darowaniem kary za grzechy. » więcej 2020-11-02, godz. 06:52 Zaduszki. Wierni przychodzą z pomocą zmarłym Dziś Dzień Zaduszny. Kościół Katolicki modli się za zmarłych przebywających w czyśćcu. » więcej
1234567