Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

To bardzo dobra wiadomość nie tyle dla obrońców życia - mówi ks. Tomasz Kancelarczyk. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
To bardzo dobra wiadomość nie tyle dla obrońców życia - mówi ks. Tomasz Kancelarczyk. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
To bardzo dobra wiadomość - tak ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek i organizator Szczecińskiego Marszu dla Życia skomentował dzisiejszą decyzję Trybunału Konstytucyjnego.
Sędziowie większością głosów orzekli, że prawo, które dopuszcza możliwość aborcji, jeśli u nienarodzonego dziecka zachodzi podejrzenie kalectwa lub ciężkiej choroby, jest niezgodne z polską konstytucją.

To bardzo dobra wiadomość nie tyle dla obrońców życia - mówi ks. Tomasz Kancelarczyk. - jest to bardzo dobra wiadomość dla tych nienarodzonych chorych, które od tej pory nie będzie można zabijać. Jest to także dobra wiadomość dla naszego społeczeństwa. Zrobiliśmy jakiś krok w stronę większej cywilizacji.

- To dla nas zadanie - dodaje ks. Tomasz i przywołuje św. Jana Pawła II, który był wielkim obrońcą życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. - Zadanie dla rodziców, dla obrońców życia, dla całego społeczeństwa, które powinno stanąć w obronie życia, bo jeżeli nie stanie w obronie życia, to przekreśla swoją przyszłość. Powiem w kontekście słów Jana Pawła II. "Naród, który zabija własne dzieci, staje się narodem bez przyszłości". Jest to zadanie dla nasz wszystkich i oby to było zadanie powszechne.

W ubiegłym roku w Polsce przeprowadzono ponad 1100 aborcji dopuszczalnych prawnie, z czego prawie 1100 ze względu na prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia nienarodzonego dziecka.
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]

Dodaj komentarz 6 komentarzy

Czy moralnym jest skazanie ciężko chorego dziecka na nieludzkie cierpienie i umieranie w agonii? I to popierają ci ,którzy nigdy swoich dzieci (przynajmniej w teorii) mieć nie będą. Czy moralnym jest pokazywanie zdeformowanego dziecka rodzicom ? Przecież to dla nich trauma na całe życie. Widziałem te wasze marsze dla życia.Pełno młodych mam z tzw oaz, ale żadna z dzieckiem upośledzonym a ze zdrowymi bobasami. Wstydżcie się.
Obecne prawo aborcyjne jest kompromisem. Każda zmiana wywoła niepokoje społeczne.
Ten wyrok to wielka zbrodnia! Tak w czysto ludzkim i Katolickim wydaniu... skazywanie Matki na potworne tortury psychiczne i fizyczne zmuszając do urodzenia dziecka bez ważnych narządów, mózgu, żołądka lub całej głowy jest potwornością. Dla mnie Kanclerczyk, PiS, Godek i inni im podobni to zwykłe potwory które wylały dziecko z kąpielą!
I bardzo ważna spraw... wyrok wydał jeden ze Szczecinian.. Sochański! Pamiętajmy spotykając na ulicy! Temu Panu ręki nie podajemy! Nawet po pandemii... o ile przeżyjemy!
"W ubiegłym roku w Polsce przeprowadzono ponad 1100 aborcji dopuszczalnych prawnie, z czego prawie 1100 ze względu na prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia nienarodzonego dziecka."
Masło maślane. Nie prościej było napisać: "w tym prawie wszystkie ze względu..."
Sam wyrok, to nie krok na przód a w tył. Skazuje się matki i dzieci na cierpienie. I nie mam wątpliwości, że ani kościół ani państwo tym ludziom nie będzie chciało pomagać! Masz rodzić i cierpieć w imię ideologii kościoła. Inkwizycja czy podboje krzyżackie też były z Bogiem na ustach i w jego imieniu. Tylko hierarchowie kościoła wolą do dziś tego nie pamiętać!
Czy hierarchowie KK i ten zadowolony z siebie Jegomość nie widzą, że takie postępowanie Kaczyńskiego i jego bezwolnie wykonujących rozkazy podwładnych spowodują, że za 10 lat polskie kościoły będą równie puste jak świątynie w katolickich kiedyś Irlandii i Hiszpanii.

Zobacz także

2020-12-02, godz. 22:20 Kolęda w Kościele nad Odrą i Bałtykiem przełożona Kolęda w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej została przełożona na inny termin - postanowił metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga. » więcej 2020-11-29, godz. 19:51 Internetowy pomysł na Adwent szczecińskiego księdza Zamiast czekoladek, zadania duchowe, modlitwa i piosenka religijna. Ksiądz Maciej Wagner ze szczecińskiej katedry stworzył internetowy kalendarz adwentowy dla młodzieży i dorosłych. » więcej 2020-11-29, godz. 18:53 "Garść fasoli na Święta i słodki upominek" 'Garść fasoli na Święta i słodki upominek' to nowa akcja przygotowana przez Papieskie Dzieła Misyjne w Szczecinie. Organizatorzy chcą przygotować świąteczny podarunek dla dzieci i ich rodzin z Kipsing w Kenii i z Misokitsy na Ma… » więcej 2020-11-29, godz. 10:46 Paczuszka dla Maluszka. Pomóż dzieciom Rusza akcja 'Paczuszka dla Maluszka'. Po raz 7. Fundacja Małych Stópek zachęca, by pomóc dzieciom w domach dziecka, domach samotnej matki, domach pomocy społecznej oraz hospicjach na terenie całej Polski. » więcej 2020-11-29, godz. 08:51 Trwa akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Wakacyjny wypoczynek, bezpłatne posiłki, stypendia, a także wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu - m.in. na to trafią środki z dystrybucji świecy Caritas. » więcej 2020-11-29, godz. 07:19 Adwent - czas uporządkowania życia, prostowania zakręconych ścieżek W niedzielę katolicy rzymscy i protestanci rozpoczynają Adwent, czyli czas bezpośredniego oczekiwania na narodziny Chrystusa. Obejmuje cztery kolejne niedziele do Bożego Narodzenia. » więcej 2020-11-23, godz. 21:12 Goście RSnW: każda krytyka Kościoła jest traktowana jako atak Nie milknie dyskusja na temat kardynała Stanisława Dziwisza i innych hierarchów Kościelnych, którzy mieli ukrywać przypadki pedofilii. » więcej 2020-11-23, godz. 17:58 Święta spędzajmy tylko w gronie domowników Bez wyjazdów i w gronie domowników - tak z powodu panującej pandemii będą wyglądały w tym roku Święta Bożego Narodzenia. W konsultacjach jest projekt rozporządzenia, który zachęca co spędzenia świąt tylko z najbliższą ro… » więcej 2020-11-23, godz. 10:59 Ruszyło Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom W kościołach w parafiach wierni mogą zostawiać datki za świece. » więcej 2020-11-18, godz. 08:15 Mija 55 lat od orędzia biskupów polskich do niemieckich z prośbą o przebaczenie Mija 55 lat od słynnego orędzia biskupów polskich do niemieckich. To w tym dokumencie z 18 listopada 1965 roku padły historyczne słowa: 'przebaczamy i prosimy o wybaczenie', które rozpoczęły wieloletni proces pojednania polsko-nie… » więcej
1234567