Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. pixabay.com / pixel2013 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / pixel2013 (CC0 domena publiczna)
Nie milknie dyskusja na temat kardynała Stanisława Dziwisza i innych hierarchów Kościelnych, którzy mieli ukrywać przypadki pedofilii.
W "Radiu Szczecin na Wieczór" ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski mówił, że były sekretarz Jana Pawła II jest Kościelnym konserwatystą, który jest niechętny pełnej lustracji.

- Ja myślę, że przy całym szacunku do księdza kardynała Dziwisza, on jest przedstawicielem tego Kościoła, który ciągle uważa, że Kościół to jest grupa księży i biskupów. Czyli każda krytyka jest traktowana jako atak - mówił ks. Isakowicz-Zaleski.

Filozof i publicysta Tomasz Terlikowski dodawał, że część hierarchów Kościoła poczuła się zbyt bezkarna.

- Nie ulega wątpliwości, że to jest pewien swoiście rozumiany klerykalizm. Znaczy przekonanie, że dobro instytucji i osób duchownych jest ważniejsze, niż dobro ofiar - mówił Terlikowski.

W niedzielę przed siedzibą kardynała Stanisława Dziwisza w Krakowie odbył się protest. Jego uczestnicy domagali się ujawnienia wszystkich przypadków pedofilii w Kościele.
W "Radiu Szczecin na Wieczór" ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski mówił, że były sekretarz Jana Pawła II jest kościelnym konserwatystą, który jest niechętny pełnej lustracji.
Filozof i publicysta Tomasz Terlikowski dodawał, że część hierarchów kościoła poczuła się zbyt bezkarna.

Zobacz także

2021-01-22, godz. 12:20 "To nietuzinkowa postać". Parafianie zbierają na leczenie swojego księdza [ZDJĘCIA] Parafianie z Wisełki chcą zebrać 200 tysięcy złotych. A wszystko po to, aby pomóc wrócić do zdrowia swojemu proboszczowi. » więcej 2021-01-20, godz. 17:15 Szczeciński Kościół Baptystów kończy remont swojej siedziby [WIDEO, ZDJĘCIA] W kamienicy przy ulicy Stoisława, która cała należy do kościoła, zostanie pieczołowicie odnowiona m.in. kaplica, która służyła szczecińskim Baptystom jeszcze przed wojną. » więcej 2021-01-19, godz. 15:26 Jest porozumienie ws. kamienicy Sióstr Zgromadzenia Misjonarek Miłości Kompromis koalicjantów w sprawie kamienicy Sióstr Zgromadzenia Misjonarek Miłości na szczecińskiej Łasztowni. Po sprzeciwie części radnych KO, prezydent Krzystek odstępuje od pomysłu przekazania nieruchomości w dzierżawę wieczystą… » więcej 2021-01-17, godz. 19:23 Dzień Judaizmu w Polsce. Modlitwa i kazanie u dominikanów Nabożeństwo Słowa Bożego, kazanie pastora protestanckiego i film - tak wyglądały obchody Dnia Judaizmu w kościele dominikanów w Szczecinie. » więcej 2021-01-16, godz. 15:56 "Kochałeś być księdzem dla ludzi". Szczecin pożegnał zmarłego ks. Piotra Leśniaka [ZDJĘCIA] Szczecin pożegnał w sobotę duszpasterza akademickiego, opiekuna wspólnot neokatechumenalnych, a przede wszystkim księdza z powołania. Ks. Piotr Leśniak zmarł 8 stycznia. » więcej 2021-01-16, godz. 09:04 Ostatnie pożegnanie ks. Piotra Leśniaka W piątek żegnała go parafia, sobotę żegna cały Szczecin i Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska. » więcej 2021-01-15, godz. 11:36 Parafia na os. Zawadzkiego żegna ukochanego księdza [ZDJĘCIA] 'Tęsknimy za Tobą' - taki baner - ze zdjęciami zmarłego tydzień temu ks. Piotra Leśniaka - znajduje się przy wejściu do kościoła św. Ottona na os. Zawadzkiego w Szczecinie. » więcej 2021-01-14, godz. 07:52 Kolęda w czasie epidemii. Specjalne msze i buteleczki ze święconą wodą Msze święte o błogosławieństwo dla rodzin i specjalne zestawy kolędowe przygotowane przez księży dla wiernych - w taki sposób w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej odbywają się kolędy w czasie epidemii. W grudniu metropolita… » więcej 2021-01-10, godz. 13:46 "Do zakochania jeden krok". Propozycja dla młodych na ferie 'Do zakochania jeden krok - sprawy najważniejsze' to tytuł zimowych rekolekcji online dla młodzieży, które prowadzi Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska. » więcej 2021-01-10, godz. 08:55 Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego Obchodzona dziś Niedziela Chrztu Pańskiego kończy w Kościele okres Bożego Narodzenia. Przypada po uroczystości Objawienia Pańskiego, czyli po Trzech Królach. » więcej
1234567