Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. kuria.pl/katecheza
Fot. kuria.pl/katecheza
"Garść fasoli na Święta i słodki upominek" to nowa akcja przygotowana przez Papieskie Dzieła Misyjne w Szczecinie. Organizatorzy chcą przygotować świąteczny podarunek dla dzieci i ich rodzin z Kipsing w Kenii i z Misokitsy na Madagaskarze.
W wielu miejscach w Afryce sytuacja jest bowiem tragiczna w czasie epidemii koronawirusa.

Potrzeba 14,5 tys. złotych, żeby na miejscu dla każdego dziecka kupić słodki prezent, a dla jego rodziny kilka woreczków fasoli i kukurydzy - mówi Sylwia Janiak vel Kubiak, katechetka i nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej nr 1 w Chojnie. - Mam nadzieję, że na ten czas świąt będziemy mogli doświadczyć wspólnego braterstwa w wierze; takiego braterstwa, które pozwoli nam dzielić się tym, co posiadamy. Drobne rzeczy czynią nas szczęśliwymi, bo pozwalają nam robić rzeczy wielkie.

Koszt jednej świątecznej paczki to 20 złotych - dodaje pani Sylwia. - Przez pięć lat udało się nam być świadkami ogromnych cudów, które pokazują, że jesteśmy jednym powszechnym Kościołem rozsianym po całym świecie. Te cuda pokazują nam, że potrafimy wyjść poza własne środowiska, rodziny, horyzonty i możemy być szczęśliwi pomimo różnych niedogodności.

Do tej pory Papieskie Dzieła Misyjne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej m.in. zapewniły stypendia na naukę dla ponad 600 uczniów z Kenii, wyposażyły szkołę w Kenii, wybudowały kościół i szkołę na Madagaskarze.

Szczegóły akcji na stronie: kuria.pl/katecheza
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2021-01-25, godz. 18:46 Obraz błogosławionego z Afryki pielgrzymuje w archidiecezji Obraz błogosławionego Lucjana Botovasoy pielgrzymuje po parafiach archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Docelowo trafi do szkoły w Misokitsy na Madagaskarze, która powstała jako dar naszej archidiecezji. » więcej 2021-01-24, godz. 12:50 Apel papieża w Niedzielę Słowa Bożego W obchodzoną w Kościele katolickim Niedzielę Słowa Bożego papież zaapelował do wiernych, by nie rozstawali się z Biblią i czytali ją każdego dnia. » więcej 2021-01-24, godz. 08:32 W niedzielę w polskim Kościele dzień solidarności z Chorwacją W polskich kościołach będą w niedzielę zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Dzień solidarności z tym krajem ogłosił Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki. » więcej 2021-01-22, godz. 12:20 "To nietuzinkowa postać". Parafianie zbierają na leczenie swojego księdza [ZDJĘCIA] Parafianie z Wisełki chcą zebrać 200 tysięcy złotych. A wszystko po to, aby pomóc wrócić do zdrowia swojemu proboszczowi. » więcej 2021-01-20, godz. 17:15 Szczeciński Kościół Baptystów kończy remont swojej siedziby [WIDEO, ZDJĘCIA] W kamienicy przy ulicy Stoisława, która cała należy do kościoła, zostanie pieczołowicie odnowiona m.in. kaplica, która służyła szczecińskim Baptystom jeszcze przed wojną. » więcej 2021-01-19, godz. 15:26 Jest porozumienie ws. kamienicy Sióstr Zgromadzenia Misjonarek Miłości Kompromis koalicjantów w sprawie kamienicy Sióstr Zgromadzenia Misjonarek Miłości na szczecińskiej Łasztowni. Po sprzeciwie części radnych KO, prezydent Krzystek odstępuje od pomysłu przekazania nieruchomości w dzierżawę wieczystą… » więcej 2021-01-17, godz. 19:23 Dzień Judaizmu w Polsce. Modlitwa i kazanie u dominikanów Nabożeństwo Słowa Bożego, kazanie pastora protestanckiego i film - tak wyglądały obchody Dnia Judaizmu w kościele dominikanów w Szczecinie. » więcej 2021-01-16, godz. 15:56 "Kochałeś być księdzem dla ludzi". Szczecin pożegnał zmarłego ks. Piotra Leśniaka [ZDJĘCIA] Szczecin pożegnał w sobotę duszpasterza akademickiego, opiekuna wspólnot neokatechumenalnych, a przede wszystkim księdza z powołania. Ks. Piotr Leśniak zmarł 8 stycznia. » więcej 2021-01-16, godz. 09:04 Ostatnie pożegnanie ks. Piotra Leśniaka W piątek żegnała go parafia, sobotę żegna cały Szczecin i Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska. » więcej 2021-01-15, godz. 11:36 Parafia na os. Zawadzkiego żegna ukochanego księdza [ZDJĘCIA] 'Tęsknimy za Tobą' - taki baner - ze zdjęciami zmarłego tydzień temu ks. Piotra Leśniaka - znajduje się przy wejściu do kościoła św. Ottona na os. Zawadzkiego w Szczecinie. » więcej
1234567