Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. www.facebook.com/parafiaotton
Fot. www.facebook.com/parafiaotton
Fot. www.facebook.com/parafiaotton
Fot. www.facebook.com/parafiaotton
W piątek żegnała go parafia, sobotę żegna cały Szczecin i Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska.
W południe, w parafii św. Ottona rozpocznie się msza św. pogrzebowa, a o godzinie 14:00 pogrzeb ks. Piotra Leśniaka, znanego w Szczecinie m.in. duszpasterza młodzieży i opiekuna wspólnot neokatechumenalnych, który przeżył w kapłaństwie 29 lat.

Zmarły 8 stycznia kapłan posługiwał w ostatnich latach w kościele św. Ottona na Zawadzkiego i to tam żegnali go wczoraj parafianie. Mszy św. przewodniczył abp Andrzej Dzięga.

- Gdy byłeś po środku ludzi, otoczony ludźmi, to wydawało się, że czerpiesz całym sercem ze wszystkich ziemskich spraw, aby pokazywać, że jest Bóg i że warto po bożemu przeżywać każdą sytuację. A gdy się nie uda po bożemu, to warto iść dalej, z głębszą mądrością, z pokutą, z nadzieją - mówił abp Dzięga.

W homilii swojego kolegę z roku wspominał ks. Andrzej Buczma, proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Bożej Jasnogórskiej na szczecińskich Pomorzanach.

- Pamiętam świadectwo młodego księdza, który patrząc na srebrnego jubilata powiedział o Piotrze, że on tak odprawia mszę świętą, jakby rozmawiał z Bogiem-Ojcem - opowiadał ks. Buczma.

Ks. Piotr skończył 54 lata, z czego 29 spędził w życiu kapłańskim.

Uroczystości będą transmitowane przez stronę facebookową parafii pw. św. Ottona w Szczecinie.
Relacja Piotra Kołodziejskiego [Radio Szczecin]

Zobacz także

2021-03-07, godz. 19:10 Papież apeluje o pokój w Iraku Papież Franciszek modlił się za ofiary wojen w Iraku. - Pokój jest potężniejszy niż wojna - mówił w czasie bezprecedensowego spotkania na ruinach w Mosulu. » więcej 2021-03-07, godz. 15:13 Jasna Góra: XIV Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast 8 marca na Jasnej Górze po raz czternasty odbędzie się Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast. » więcej 2021-02-25, godz. 16:43 "Kapłaństwo bez ludzi byłoby bardzo trudne i smutne" Ksiądz, raper i autor tekstów, prowadził szkolne rekolekcje wielkopostne w parafii pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Myśliborzu. » więcej 2021-02-23, godz. 12:47 Niezwykła historia szczecińskiego księdza. Książka już w księgarniach Zanim trafił do seminarium i rozpoczął działania pro life, piaskował statki w stoczni i sprzedawał banany na ulicy w Szczecinie. » więcej 2021-02-20, godz. 12:28 Wielkopostna Jałmużna, czyli rozpalajmy dobro Datkami zapełniają się charytatywne puszki Caritas diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej. W kościołach i parafiach wierni wspierają Wielkopostną Jałmużnę. » więcej 2021-02-18, godz. 19:30 Za unikanie szczepienia w Watykanie grozi utrata pracy Zatrudnionym w Watykanie za nie poddanie się szczepieniom przeciw koronawirusowi grozi utrata pracy. Dekret w tej sprawie opublikowało Państwo Watykańskie na swojej stronie internetowej. » więcej 2021-02-17, godz. 17:28 Katolicy rozpoczynają przygotowania do świąt wielkanocnych [WIDEO, ZDJĘCIA] Katolicy rozpoczęli przygotowania do najważniejszego święta w roku - Wielkanocy. Dziś przypada inaugurująca Wielki Post Środa Popielcowa. » więcej 2021-02-17, godz. 07:11 Rozpoczyna się Wielki Post Dziś Środa Popielcowa. Katolicy rozpoczynają Wielki Post, który jest 40-dniowym okresem przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Chrystusa, które są najważniejsze dla chrześcijan. Kościół liczy 40 dni od Środy Popielcowej do czwartku… » więcej 2021-02-11, godz. 17:50 Kapłan ze Szczecina współautorem książki o Afryce 'Fasola, kukurydza i Hakuna Matata, czyli jak pokochałem Afrykę'. Książka, której współautorem jest kapłan z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej będzie miała premierę w niedzielę. » więcej 2021-01-30, godz. 12:57 Parafianie zbierają na leczenie chorego proboszcza. Teraz łatwo można pomóc Parafianie z Wisełki zbierają pieniądze na leczenie swojego proboszcza, księdza Tomasza. Teraz założyli internetową zbiórkę na ten cel. » więcej
1234567