Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
W kamienicy przy ulicy Stoisława, która cała należy do kościoła, zostanie pieczołowicie odnowiona m.in. kaplica, która służyła szczecińskim Baptystom jeszcze przed wojną.
Budynek jest remontowany pod nadzorem konserwatora zabytków - mówi Robert Merecz, pastor Kościoła Baptystów w Szczecinie.

- Część sztukaterii jest odtworzona, a część jest zachowana i zabrana, aby remont jej nie zniszczył. Później będzie z powrotem przywracana. Mamy ponad stuletnią fisharmonię oraz piękny świecznik. Także empora się zachowała, kolumny, większość ścian, część ceglastych chcemy pokazać - mówi Merecz.

Oprócz kaplicy, w kamienicy znajdzie się także szkółka języków obcych dla ubogich i księgarnia chrześcijańska.

- Będzie Kościół Baptystów, będziemy mieli miejsce swoich spotkań. Będzie też kościół międzynarodowy, anglojęzyczny, który będzie przeznaczony dla osób, które są tutaj, studentów czy oficerów NATO. Będziemy mieli też kawiarnię, która będzie otwarta dla ludzi. Będą też godziny seniora, gdzie emeryci będą mieli darmową herbatę, bardzo tanią kawę. Żeby mieli miejsce, gdzie mogą się spotkać - mówi pastor.

Podczas remontu odnaleziono Biblię z 1918 roku. Będzie ją można zobaczyć po zakończeniu prac, co planowane jest jeszcze przed wakacjami.
Budynek jest remontowany pod nadzorem konserwatora zabytków - mówi Robert Merecz, pastor Kościoła Baptystów w Szczecinie.
Oprócz kaplicy, w kamienicy znajdzie się także szkółka języków obcych dla ubogich i księgarnia chrześcijańska.
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]

Zobacz także

2021-03-07, godz. 19:10 Papież apeluje o pokój w Iraku Papież Franciszek modlił się za ofiary wojen w Iraku. - Pokój jest potężniejszy niż wojna - mówił w czasie bezprecedensowego spotkania na ruinach w Mosulu. » więcej 2021-03-07, godz. 15:13 Jasna Góra: XIV Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast 8 marca na Jasnej Górze po raz czternasty odbędzie się Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast. » więcej 2021-02-25, godz. 16:43 "Kapłaństwo bez ludzi byłoby bardzo trudne i smutne" Ksiądz, raper i autor tekstów, prowadził szkolne rekolekcje wielkopostne w parafii pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Myśliborzu. » więcej 2021-02-23, godz. 12:47 Niezwykła historia szczecińskiego księdza. Książka już w księgarniach Zanim trafił do seminarium i rozpoczął działania pro life, piaskował statki w stoczni i sprzedawał banany na ulicy w Szczecinie. » więcej 2021-02-20, godz. 12:28 Wielkopostna Jałmużna, czyli rozpalajmy dobro Datkami zapełniają się charytatywne puszki Caritas diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej. W kościołach i parafiach wierni wspierają Wielkopostną Jałmużnę. » więcej 2021-02-18, godz. 19:30 Za unikanie szczepienia w Watykanie grozi utrata pracy Zatrudnionym w Watykanie za nie poddanie się szczepieniom przeciw koronawirusowi grozi utrata pracy. Dekret w tej sprawie opublikowało Państwo Watykańskie na swojej stronie internetowej. » więcej 2021-02-17, godz. 17:28 Katolicy rozpoczynają przygotowania do świąt wielkanocnych [WIDEO, ZDJĘCIA] Katolicy rozpoczęli przygotowania do najważniejszego święta w roku - Wielkanocy. Dziś przypada inaugurująca Wielki Post Środa Popielcowa. » więcej 2021-02-17, godz. 07:11 Rozpoczyna się Wielki Post Dziś Środa Popielcowa. Katolicy rozpoczynają Wielki Post, który jest 40-dniowym okresem przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Chrystusa, które są najważniejsze dla chrześcijan. Kościół liczy 40 dni od Środy Popielcowej do czwartku… » więcej 2021-02-11, godz. 17:50 Kapłan ze Szczecina współautorem książki o Afryce 'Fasola, kukurydza i Hakuna Matata, czyli jak pokochałem Afrykę'. Książka, której współautorem jest kapłan z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej będzie miała premierę w niedzielę. » więcej 2021-01-30, godz. 12:57 Parafianie zbierają na leczenie chorego proboszcza. Teraz łatwo można pomóc Parafianie z Wisełki zbierają pieniądze na leczenie swojego proboszcza, księdza Tomasza. Teraz założyli internetową zbiórkę na ten cel. » więcej
1234567