Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Parafianie z Wisełki chcą zebrać 200 tysięcy złotych. A wszystko po to, aby pomóc wrócić do zdrowia swojemu proboszczowi.
Ksiądz Tomasz choruje na nowotwór. Kiedy dowiedzieli się o tym parafianie, postanowili działać.

- Jest naszym przyjacielem przede wszystkim. Teraz robimy coś dla niego i poniekąd też dla siebie, no bo chcemy, żeby do nas wrócił. - Bardzo przeżywamy, nasza cała rodzina przeżywa jego chorobę, no i chcielibyśmy mu bardzo pomóc - mówią osoby zaangażowane w zbiórkę.

Akcja to m. in. licytacje, na których można kupić vouchery pobytowe. - Może ktoś ze Szczecina, z okolic, a nawet dalej z Polski skusi się na nasze vouchery i w ten sposób pomoże też księdzu, nam, no i przy okazji będzie miał miły pobyt w Wisełce - zachęca jedna z parafianek.

Licytować można wszystko. Są np. domowe wypieki i biżuteria. A 11-letnia Otylia sama maluje obrazy na licytację. - Przede wszystkim maluję na nich anioły - opowiada.

Ksiądz Adam Krzykała, proboszcz parafii w Ładzinie, kolega z roku księdza Tomasza, mówi o nim wprost: to nietuzinkowa postać. - Na pewno tak pełen zapału, jak ci, którzy dzisiaj przychodzą mu z pomocą.

Wszystkie informacje na temat pomocy oraz licytacje można znaleźć na facebookowej stronie o nazwie Społeczność - zbiórka dla księdza Tomasza z Wisełki.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie księdza w klinice w Niemczech.
Relacja Katarzyny Świerczyńskiej.

Zobacz także

2021-03-07, godz. 19:10 Papież apeluje o pokój w Iraku Papież Franciszek modlił się za ofiary wojen w Iraku. - Pokój jest potężniejszy niż wojna - mówił w czasie bezprecedensowego spotkania na ruinach w Mosulu. » więcej 2021-03-07, godz. 15:13 Jasna Góra: XIV Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast 8 marca na Jasnej Górze po raz czternasty odbędzie się Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast. » więcej 2021-02-25, godz. 16:43 "Kapłaństwo bez ludzi byłoby bardzo trudne i smutne" Ksiądz, raper i autor tekstów, prowadził szkolne rekolekcje wielkopostne w parafii pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Myśliborzu. » więcej 2021-02-23, godz. 12:47 Niezwykła historia szczecińskiego księdza. Książka już w księgarniach Zanim trafił do seminarium i rozpoczął działania pro life, piaskował statki w stoczni i sprzedawał banany na ulicy w Szczecinie. » więcej 2021-02-20, godz. 12:28 Wielkopostna Jałmużna, czyli rozpalajmy dobro Datkami zapełniają się charytatywne puszki Caritas diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej. W kościołach i parafiach wierni wspierają Wielkopostną Jałmużnę. » więcej 2021-02-18, godz. 19:30 Za unikanie szczepienia w Watykanie grozi utrata pracy Zatrudnionym w Watykanie za nie poddanie się szczepieniom przeciw koronawirusowi grozi utrata pracy. Dekret w tej sprawie opublikowało Państwo Watykańskie na swojej stronie internetowej. » więcej 2021-02-17, godz. 17:28 Katolicy rozpoczynają przygotowania do świąt wielkanocnych [WIDEO, ZDJĘCIA] Katolicy rozpoczęli przygotowania do najważniejszego święta w roku - Wielkanocy. Dziś przypada inaugurująca Wielki Post Środa Popielcowa. » więcej 2021-02-17, godz. 07:11 Rozpoczyna się Wielki Post Dziś Środa Popielcowa. Katolicy rozpoczynają Wielki Post, który jest 40-dniowym okresem przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Chrystusa, które są najważniejsze dla chrześcijan. Kościół liczy 40 dni od Środy Popielcowej do czwartku… » więcej 2021-02-11, godz. 17:50 Kapłan ze Szczecina współautorem książki o Afryce 'Fasola, kukurydza i Hakuna Matata, czyli jak pokochałem Afrykę'. Książka, której współautorem jest kapłan z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej będzie miała premierę w niedzielę. » więcej 2021-01-30, godz. 12:57 Parafianie zbierają na leczenie chorego proboszcza. Teraz łatwo można pomóc Parafianie z Wisełki zbierają pieniądze na leczenie swojego proboszcza, księdza Tomasza. Teraz założyli internetową zbiórkę na ten cel. » więcej
1234567