Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Jeśli lubisz i pieczesz ciasta, torty i ciasteczka, to ta prośba jest skierowana do Ciebie - tak na niedzielny kiermasz ciast dla Weroniki zapraszają organizatorzy. Kiermasz potrwa od 8.30 do 15 przy parafii św. Rodziny w Szczecinie, przy ul. Królowej Korony Polskiej.
Służebniczka Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej siostra Iza Jasińska podkreśla, że dochód ze sprzedaży ciast zostanie przeznaczony na pomoc 17-letniej Weronice, wolontariuszce ze świetlicy Caritas.

Dziś jej marzeniem jest wygrać z chorobą. Weronika Maria Górska chodzi do drugiej klasy Liceum Integracyjnego w Szczecinie i od dwóch lat pomaga dzieciom w odrabianiu lekcji w świetlicy środowiskowej - mówi s. Iza Jasińska. - Jest przemiłą, sympatyczną osobą. Weronika przeszła wiele ciężkich operacji, na wszczepienie zastawki w móżdżku, operację nóg, rdzenia kręgowego, choruje na wodogłowie, ma rozszczep kręgosłupa. Czeka ją operacja nóg, która będzie kosztowała 50 tys. zł plus rehabilitacja.

Wolontariusze Caritas rozstawili bazar, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie nastolatki. - Chcemy dzielić się tą radością, że możemy pomóc komuś. Nam pomagają i możemy doświadczyć tej radości, żeby innych też zapalać dobrem. Gdyby nie było parafian i ludzi dobrej woli, którzy przychodzą i nas wspierają, to też byłoby ciężko - przyznaje siostra Iza.

- Podopieczni świetlicy środowiskowej chcą też podkreślić Dzień Flagi Rzeczpospolitej. - Nasze dzieci wymyśliły, że każdy kto kupi ciasto, dostanie chorągiewkę biało-czerwoną - dodaje s. Jasińska.

Każdy przynosząc na kiermasz ciasto może pomóc, ale także włączając się do zbiórki na leczenie na portalu zrzutka.pl.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.
- Chcemy dzielić się tą radością, że możemy pomóc komuś - mówi siostra Iza Jasińska.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Zobacz także

2021-07-04, godz. 17:16 Polski dom dla świeckich misjonarzy powstaje w Kenii [ZDJĘCIA] W środkowej Kenii ruszyła budowa domu dla wolontariuszy, którzy chcą wspierać jedne z najbiedniejszych rejonów Afryki. » więcej 2021-07-04, godz. 11:58 Startuje Letni Festiwal Organowy w Morzyczynie W niedzielę w kościele św. Dominika Savio w Morzyczynie rozpocznie się II Letni Miedwiański Festiwal Organowy im. ks. Piotra Głogowskiego. Cykl koncertów potrwa do 29 sierpnia. » więcej 2021-07-04, godz. 10:59 US: trwa nabór na teologię Asystent rodziny czy też mediator - m.in. takie specjalności można skończyć, studiując na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego. » więcej 2021-07-04, godz. 10:22 Ruszyły przygotowania do beatyfikacji Kardynała Wyszyńskiego Rozpoczęły się duchowe przygotowania do beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego. » więcej 2021-07-04, godz. 08:39 Rekolekcje na dwóch kółkach, czyli rowerem na Jasną Górę To już ostatni moment, żeby zapisać się na Szczecińską Rowerową Pielgrzymkę na Jasną Górę. » więcej 2021-07-03, godz. 16:25 Trzech laureatów nagrody im. ks. Domańskiego [WIDEO, ZDJĘCIA] Poznaliśmy laureatów nagrody imienia księdza Bolesława Domańskiego. W tym roku statuetki trafiły do historyka i szczecińskiego antykwariusza dr. Wojciecha Lizaka, weterana Armii Krajowej Zbigniewa Hasa i księdza Piotra Grabowskiego… » więcej 2021-07-02, godz. 10:10 Rowerem na Jasną Górę. Zapisz się na pielgrzymkę Trwają zapisy na Szczecińską Rowerową Pielgrzymkę na Jasną Górę. Uczestnicy wystartują w poniedziałek ze Szczecina. » więcej 2021-06-23, godz. 20:18 25 lat od historycznej pielgrzymki Jana Pawła II do Niemiec Mija 25 lat od historycznej, a zarazem ostatniej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Niemiec. Jak oceniają niemieckie media, jego wizyta do naszych zachodnich sąsiadów miała szczególne znaczenie. Była pełna symboliki i znakiem wdzięczności… » więcej 2021-06-12, godz. 08:59 Podniesienie kościoła w Chojnie do rangi sanktuarium Ustanowienie sanktuarium, akt zawierzenia archidiecezji i Polaków na całym świecie Chrystusowi Królowi, to główne punkty sobotnich uroczystości w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chojnie. » więcej 2021-06-11, godz. 18:00 Kościół w Chojnie stanie się Sanktuarium Kościół w Chojnie zostanie w sobotę ogłoszony Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa - Chrystusa Króla. Trzydniowe uroczystości rozpoczynają się jednak już w piątek Różańcem i Mszą Świętą odpustową. » więcej
45678910