Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. Adam Lisowski
Fot. Adam Lisowski
Skazani z zakładu karnego budowali kościół w Chominie, który we wrześniu podczas konsekracji otrzyma za patrona bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego.
To będzie jeden z elementów archidiecezjalnego dziękczynienia za beatyfikację Prymasa Tysiąclecia, która odbędzie się 12 września w Warszawie.

Budowa świątyni, która znajduje się w powiecie kamieńskim, rozpoczęła się osiem lat temu. Pierwsza msza św. została odprawiona w 2015 roku. Przy budowie pomagali m.in. skazańcy z pobliskiego zakładu karnego.

- Skazani z Buniewic wykonali w drewnie tryptyk, który przedstawia ukrzyżowanego Chrystusa, Matkę Bożą, świętą Magdalenę i św. Jana Ewangelistę oraz Jana Pawła II i ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Skazani obdarzeni talentem artystycznym wyrzeźbili w drewnie 14 stacji Drogi Krzyżowej - mówi parafianka Jadwiga Lisowska.

Świątynię budowali też okoliczni mieszkańcy, a także pielgrzymi rowerowi na Jasną Górę.

Kościół należy do parafii Benice. - Nie byłoby tej świątyni bez darczyńców i ofiarodawców oraz ludzi dobrej woli z całego kraju i mieszkańców Chomina. Za to serdecznie dziękujemy - dodaje pani Jadwiga.

Konsekracja odbędzie się 18 września.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2021-07-04, godz. 17:16 Polski dom dla świeckich misjonarzy powstaje w Kenii [ZDJĘCIA] W środkowej Kenii ruszyła budowa domu dla wolontariuszy, którzy chcą wspierać jedne z najbiedniejszych rejonów Afryki. » więcej 2021-07-04, godz. 11:58 Startuje Letni Festiwal Organowy w Morzyczynie W niedzielę w kościele św. Dominika Savio w Morzyczynie rozpocznie się II Letni Miedwiański Festiwal Organowy im. ks. Piotra Głogowskiego. Cykl koncertów potrwa do 29 sierpnia. » więcej 2021-07-04, godz. 10:59 US: trwa nabór na teologię Asystent rodziny czy też mediator - m.in. takie specjalności można skończyć, studiując na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego. » więcej 2021-07-04, godz. 10:22 Ruszyły przygotowania do beatyfikacji Kardynała Wyszyńskiego Rozpoczęły się duchowe przygotowania do beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego. » więcej 2021-07-04, godz. 08:39 Rekolekcje na dwóch kółkach, czyli rowerem na Jasną Górę To już ostatni moment, żeby zapisać się na Szczecińską Rowerową Pielgrzymkę na Jasną Górę. » więcej 2021-07-03, godz. 16:25 Trzech laureatów nagrody im. ks. Domańskiego [WIDEO, ZDJĘCIA] Poznaliśmy laureatów nagrody imienia księdza Bolesława Domańskiego. W tym roku statuetki trafiły do historyka i szczecińskiego antykwariusza dr. Wojciecha Lizaka, weterana Armii Krajowej Zbigniewa Hasa i księdza Piotra Grabowskiego… » więcej 2021-07-02, godz. 10:10 Rowerem na Jasną Górę. Zapisz się na pielgrzymkę Trwają zapisy na Szczecińską Rowerową Pielgrzymkę na Jasną Górę. Uczestnicy wystartują w poniedziałek ze Szczecina. » więcej 2021-06-23, godz. 20:18 25 lat od historycznej pielgrzymki Jana Pawła II do Niemiec Mija 25 lat od historycznej, a zarazem ostatniej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Niemiec. Jak oceniają niemieckie media, jego wizyta do naszych zachodnich sąsiadów miała szczególne znaczenie. Była pełna symboliki i znakiem wdzięczności… » więcej 2021-06-12, godz. 08:59 Podniesienie kościoła w Chojnie do rangi sanktuarium Ustanowienie sanktuarium, akt zawierzenia archidiecezji i Polaków na całym świecie Chrystusowi Królowi, to główne punkty sobotnich uroczystości w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chojnie. » więcej 2021-06-11, godz. 18:00 Kościół w Chojnie stanie się Sanktuarium Kościół w Chojnie zostanie w sobotę ogłoszony Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa - Chrystusa Króla. Trzydniowe uroczystości rozpoczynają się jednak już w piątek Różańcem i Mszą Świętą odpustową. » więcej
45678910