Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Dzieci i młodzież wypoczywają na wakacjach z Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. W sumie to kilkaset osób.
Zakończyły się już turnusy w Olsztynie koło Częstochowy i w Krynicy Morskiej, gdzie odpoczywały dzieci z Polski i Ukrainy. Młodzi ludzie z terenu naszej archidiecezji wyjadą jeszcze na wakacje do Ostrowca koło Wałcza. W sumie w tej formie wypoczynku weźmie udział 150 osób.

Kolejna grupa wypoczywa w ramach akcji "Z parafii na wakacje". To opcja nie tylko dla juniorów, ale także seniorów - mówi ks. Maciej Szmuc, dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieińskiej. - Ze zbiórki, która odbywała się w naszych kościołach, dofinansowujemy wyjazdy przygotowywane przez parafie. Zarówno krótsze wycieczki, jak i dłuższe turnusy, wyjazdy, pielgrzymki. Kilkanaście parafii z naszej archidiecezji skorzystało z tej możliwości.

W lipcu trwają w placówkach Caritas w Szczecinie półkolonie. Bierze w nich udział 120 dzieci z Polski i 15 z Białorusi. Dodatkowa grupa - 20 dzieci - odpoczywa w Nowogardzie.

- We wrześniu z kolei zaplanowano wyjazd dla wolontariuszy, który będzie formą podziękowania za służbę - dodaje ks. Szmuc. - Chcemy zaprosić na zakończenie wakacyjnej akcji Caritas naszych wolontariuszy działających w parafialnych zespołach Caritas na spotkanie formacyjno-rekreacyjno do Mrzeżyna nad morze.

Dyrektor Caritas dziękuje za pomoc wszystkim darczyńcom, dzięki którym można było zorganizować wakacje dla dzieci i młodzieży.
Kolejna grupa wypoczywa w ramach akcji "Z parafii na wakacje". To opcja nie tylko dla juniorów, ale także seniorów - mówi ks. Maciej Szmuc, dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieińskiej.
- We wrześniu z kolei zaplanowano wyjazd dla wolontariuszy, który będzie formą podziękowania za służbę - dodaje ks. Szmuc.

Zobacz także

2021-09-15, godz. 12:18 Męskie oblężenie Jasnej Góry Mężczyźni szykują najazd na Częstochowę. 'Oblężenie Jasnej Góry. Mężczyźni u tronu Królowej' pod takim hasłem pielgrzymi z całej Polski spotkają się w sobotę. » więcej 2021-09-15, godz. 07:39 Porozumienie Putin-Łukaszenka. Ekspert o suwerenności Białorusi Ważne aspekty psychologiczne i wizerunkowe, ale trudno odpowiedzieć na pytanie, do czego mogą posunąć się Władimir Putin i Aleksander Łukaszenka - eksperci dyskutowali w 'Radiu Szczecin na Wieczór' o porozumieniu przywódców Rosji… » więcej 2021-09-13, godz. 23:20 Relikwie błogosławionego w asyście motocykli wjechały do Kobylanki [WIDEO, ZDJĘCIA] Relikwie błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego już w kościele w Kobylance, który w sobotę zostanie ustanowiony sanktuarium bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. » więcej 2021-09-13, godz. 09:18 Relikwie bł. kard. Wyszyńskiego dla kościoła w Kobylance Relikwie błogosławionego Prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego trafią do Kobylanki. W poniedziałek delegacja z parafii odebrała relikwie od kanclerza kurii warszawskiej. » więcej 2021-09-12, godz. 14:34 Kardynał "szczeciński" nowym błogosławionym. "Słowa są dziś za małe, żeby pomieścić radość" Kardynał Stefan Wyszyński i Matka Róża Czacka zostali w niedzielę ogłoszeni błogosławionymi Kościoła Katolickiego. Uroczystość beatyfikacyjna odbyła się w Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie. » więcej 2021-09-12, godz. 11:18 Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej [ZDJĘCIA] W niedzielę w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie rozpoczęła się uroczysta msza święta, podczas której beatyfikowani zostali kardynał Stefan Wyszyński i Matka Elżbieta Róża Czacka. » więcej 2021-09-12, godz. 09:50 W Świnoujściu powstanie siedem parkingów kubaturowych [WIZUALIZACJE] Mieszkańcom Świnoujścia zaczyna dokuczać brak miejsc postojowych. Sytuacja może się pogorszyć po otwarciu tunelu, gdy pojazdów ulicach będzie znacznie więcej. » więcej 2021-09-08, godz. 12:22 Papież nawiązał do beatyfikacji kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej Papież wyraził radość z powodu zbliżającej się beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Franciszek spotkał się z wiernymi na audiencji ogólnej w watykańskiej auli Pawła VI. » więcej 2021-09-05, godz. 14:10 Trwa duchowe przygotowanie do beatyfikacji Prymasa W kościołach trwa nowenna przygotowująca do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. To dziewięciodniowy cykl modlitw przygotowujących do ważnej uroczystości. » więcej 2021-09-05, godz. 10:19 Karty i aplikacja mobilna nauczą cyklu rozwoju płodu Edukacyjne karty 'Genesis' to nowa propozycja Fundacji Małych Stópek. Mają związek z książką 'Genesis. Początek życia człowieka', którą fundacja wydała w marcu. » więcej
1234567