Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Ponad 250 wystawców z Polski i zagranicy: z Ukrainy, Francji, Litwy, Węgier i Czech weźmie udział w 12 Jarmarku Jakubowym, który rozpocznie się w czwartek w Szczecinie.
W programie m.in. produkty regionalne, rękodzieło, koncerty i oczywiście wydarzenie religijne, czyli rekolekcje i odpust św. Jakuba.

- Będą znani od lat wystawcy, rękodzieło, ale też nie zabraknie koncertów - mówi Bożena Kordykiewicz, koordynator Jarmarku. - W piątek zapraszamy na zespół Backstage, to młodzi chłopcy, którzy śpiewają covery znanych utworów. W sobotę zapraszamy na zespół Arka Noego, chyba wszyscy znają ten zespół. Zapraszamy całe rodziny. W niedzielę z kolei o godzinie 16 zaśpiewa Grażyna Łobaszewska, super głos i wspaniałe utwory.

Coś dla ciała, ale przede wszystkim ducha. Będą więc rekolekcje i w niedzielę odpust parafialny - mówi ks. Dariusz Knapik, proboszcz parafii katedralnej, czyli organizator Jarmarku. - Idea jarmarku ma to zadanie, żeby świętować nie tylko od strony duchowej, ale także od strony ciała. Przecież Pan Bóg dał nam nie tylko ducha, ale też ciało, zmysły i wszystkie dobra, którymi możemy się cieszyć i za które możemy dziękować.

Jarmark potrwa cztery dni.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2021-09-19, godz. 14:19 Współpracowniczka Prymasa: Walczył o człowieka w każdym ustroju [WIDEO, ZDJĘCIA] Najważniejszym w życiu Prymasa była jego ufna wiara w Boga, pewność i ogromny spokój - mówiła pani Anna Rastawicka. » więcej 2021-09-19, godz. 12:16 Kobylanka wciąż świętuje Msza święta, festyn parafialny i koncert Siewców Lednicy to główne punkty niedzielnego świętowania w Kobylance. » więcej 2021-09-18, godz. 17:21 Wielkie święto w Kobylance. Jest sanktuarium bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego [WIDEO, ZDJĘCIA] Przestańmy się kłócić w polskim domu ojczystym. Szukajmy tego, co wspólne i co pozwoli budować - mówił w homilii abp Jan Pawłowski. Delegat papieski przewodniczył mszy świętej, podczas której zostało ustanowione sanktuarium… » więcej 2021-09-18, godz. 11:36 To szansa na odnowienie wiary. Sanktuarium Prymasa Tysiąclecia w Kobylance W sobotę, w Kobylance, delegat papieski arcybiskup Jan Pawłowski - będzie przewodniczył mszy świętej, na której zostanie ustanowione sanktuarium błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego. » więcej 2021-09-18, godz. 10:53 Kościół w Chominie ma nowego patrona Kościół w Chominie, w powiecie kamieńskim, od soboty za patrona będzie miał błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystość poświęcenia świątyni rozpocznie się przed południem. » więcej 2021-09-18, godz. 07:47 75-lecie parafii prawosławnej w Szczecinie. "Stanowimy bardzo zgrany zespół" Jestem szczęśliwy i spełniony, choć wiele wyzwań jeszcze przed nami - tak ksiądz Paweł Stefanowski mówi o swojej posłudze w cerkwi prawosławnej w Szczecinie. » więcej 2021-09-17, godz. 10:26 75 lat prawosławnej parafii w Szczecinie [WIDEO, ZDJĘCIA] Zaczynali od mieszkania, potem była poewangelicka kaplica, a od 10 lat mogą modlić się już w nowo zbudowanej cerkwi. » więcej 2021-09-15, godz. 12:18 Męskie oblężenie Jasnej Góry Mężczyźni szykują najazd na Częstochowę. 'Oblężenie Jasnej Góry. Mężczyźni u tronu Królowej' pod takim hasłem pielgrzymi z całej Polski spotkają się w sobotę. » więcej 2021-09-13, godz. 23:20 Relikwie błogosławionego w asyście motocykli wjechały do Kobylanki [WIDEO, ZDJĘCIA] Relikwie błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego już w kościele w Kobylance, który w sobotę zostanie ustanowiony sanktuarium bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. » więcej 2021-09-13, godz. 09:18 Relikwie bł. kard. Wyszyńskiego dla kościoła w Kobylance Relikwie błogosławionego Prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego trafią do Kobylanki. W poniedziałek delegacja z parafii odebrała relikwie od kanclerza kurii warszawskiej. » więcej
1234567