Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Jarmark Jakubowy. Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin/Archiwum]
Jarmark Jakubowy. Fot. Kamila Kozioł [Radio Szczecin/Archiwum]
Smaczne wędliny, sery, miody, produkty regionalne, ale też rękodzieło i koncerty. To dla ciała, a dla ducha - rekolekcje i odpust parafialny. W czwartek rozpoczyna się Jarmark Jakubowy. To 12. edycja imprezy, która tradycyjnie odbywa się na wokół szczecińskiej katedry. Na stoiskach wystawcy z Polski, Ukrainy, Francji, Litwy, Węgier i Czech.
Będzie smacznie i regionalnie. Pomyśleliśmy też o dzieciach - zapewnia Bożena Kordykiewicz, koordynator Jarmarku.

- Wystawcy zapewniają, że na stoiskach nie zabraknie wybornych serów, pasztetów, paprykarza i miodów. W tej edycji bardzo miejsca i czasu poświęcamy dla dzieci. Stworzyliśmy strefę dla dzieci, zlokalizowana będzie ona na całym terenie placu Orła Białego - dodaje Kordykiewicz.

Od piątku do niedzieli zaplanowano też koncerty: Backstage, Arki Noego i Grażyny Łobaszewskiej.

- Ma być bezpiecznie - dodaje pani Bożena. - W związku z pandemią teren został podzielony na strefy. Przy wejściu do każdej strefy będą środki dezynfekujące i informacje odnośnie zasłaniania ust. Każdy z wystawców został poinformowany o tym, aby być wyposażonym w maski i płyny - informuje Kordykiewicz.

Początek jarmarku o 15 a szczegółowy program na stronie jarmarkjakubowy.pl
Relacja Piotra Kołodziejskiego [Radio Szczecin]

Zobacz także

2021-09-19, godz. 14:19 Współpracowniczka Prymasa: Walczył o człowieka w każdym ustroju [WIDEO, ZDJĘCIA] Najważniejszym w życiu Prymasa była jego ufna wiara w Boga, pewność i ogromny spokój - mówiła pani Anna Rastawicka. » więcej 2021-09-19, godz. 12:16 Kobylanka wciąż świętuje Msza święta, festyn parafialny i koncert Siewców Lednicy to główne punkty niedzielnego świętowania w Kobylance. » więcej 2021-09-18, godz. 17:21 Wielkie święto w Kobylance. Jest sanktuarium bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego [WIDEO, ZDJĘCIA] Przestańmy się kłócić w polskim domu ojczystym. Szukajmy tego, co wspólne i co pozwoli budować - mówił w homilii abp Jan Pawłowski. Delegat papieski przewodniczył mszy świętej, podczas której zostało ustanowione sanktuarium… » więcej 2021-09-18, godz. 11:36 To szansa na odnowienie wiary. Sanktuarium Prymasa Tysiąclecia w Kobylance W sobotę, w Kobylance, delegat papieski arcybiskup Jan Pawłowski - będzie przewodniczył mszy świętej, na której zostanie ustanowione sanktuarium błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego. » więcej 2021-09-18, godz. 10:53 Kościół w Chominie ma nowego patrona Kościół w Chominie, w powiecie kamieńskim, od soboty za patrona będzie miał błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystość poświęcenia świątyni rozpocznie się przed południem. » więcej 2021-09-18, godz. 07:47 75-lecie parafii prawosławnej w Szczecinie. "Stanowimy bardzo zgrany zespół" Jestem szczęśliwy i spełniony, choć wiele wyzwań jeszcze przed nami - tak ksiądz Paweł Stefanowski mówi o swojej posłudze w cerkwi prawosławnej w Szczecinie. » więcej 2021-09-17, godz. 10:26 75 lat prawosławnej parafii w Szczecinie [WIDEO, ZDJĘCIA] Zaczynali od mieszkania, potem była poewangelicka kaplica, a od 10 lat mogą modlić się już w nowo zbudowanej cerkwi. » więcej 2021-09-15, godz. 12:18 Męskie oblężenie Jasnej Góry Mężczyźni szykują najazd na Częstochowę. 'Oblężenie Jasnej Góry. Mężczyźni u tronu Królowej' pod takim hasłem pielgrzymi z całej Polski spotkają się w sobotę. » więcej 2021-09-13, godz. 23:20 Relikwie błogosławionego w asyście motocykli wjechały do Kobylanki [WIDEO, ZDJĘCIA] Relikwie błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego już w kościele w Kobylance, który w sobotę zostanie ustanowiony sanktuarium bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. » więcej 2021-09-13, godz. 09:18 Relikwie bł. kard. Wyszyńskiego dla kościoła w Kobylance Relikwie błogosławionego Prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego trafią do Kobylanki. W poniedziałek delegacja z parafii odebrała relikwie od kanclerza kurii warszawskiej. » więcej
1234567