Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Koncert Chóru Collegium Maiorum Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego rozpocznie się dziś o 18 w kościele Matki Bożej Jasnogórskiej na szczecińskich Pomorzanach przy ul. Orawskiej. Fot. www.chpscm.ps.pl
Koncert Chóru Collegium Maiorum Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego rozpocznie się dziś o 18 w kościele Matki Bożej Jasnogórskiej na szczecińskich Pomorzanach przy ul. Orawskiej. Fot. www.chpscm.ps.pl
Koncert Chóru Collegium Maiorum Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego rozpocznie się dziś o 18 w kościele Matki Bożej Jasnogórskiej na szczecińskich Pomorzanach przy ul. Orawskiej.
Ofiary zebrane podczas występu chórzystów pomogą w organizacji corocznych letnich półkolonii dla osób niepełnosprawnych.

Dyrygent Paweł Osuchowski już od 9 lat kolęduje z Chórem na Wzgórzu Hetmańskim. Wcześniej tradycję tworzył nieżyjący już prof. Jan Szyrocki. W trakcie koncertu usłyszymy kolędy hiszpańskie, meksykańskie, angielskie, amerykańskie, ale zawsze najważniejsze są polskie:

- Nowa kolęda "Obudź się pasterzu, obudź się Szczecinie" czeka na swoje prawykonanie i to będzie wspaniała do tego okazja. Specjalnie dla nas napisał ją warszawski kompozytor Romuald Twardowski.

Cel koncertu też jest szczytny. - To jest rzecz, która dla artysty ma znaczenie szczególne, bo zwykle, gdy gra koncerty i występuje przed publicznością to sama muzyka jest celem samym w sobie, a to trochę mało. Cieszymy się, kiedy muzyka może mieć cel nadrzędny, czyli pomaganie innym - dodaje Osuchowski.

Początek koncertu o godzinie 18. Półkolonie dla ponad 30 osób odbywają się w Katolickiej Szkole Podstawowej na Pomorzanach w lipcu i jest to jedyny letni wypoczynek w mieście dla osób z takim upośledzeniem. Ich organizatorem jest Parafialny oddział Akcji Katolickiej oraz Caritas.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2012-03-25, godz. 08:36 20 lat po wielkiej reformie w Kościele Dziś mija 20 lat od utworzenia Metropolii Szczecińsko-Kamieńskiej. 25 marca 1992 ówczesny papież Jan Paweł II dokonał największej w historii reorganizacji struktur Kościoła Katolickiego w Polsce. » więcej 2012-03-19, godz. 14:47 Urodziły, chociaż śmierć zaglądała im w oczy 22 historie matek, które w obliczu zagrożenia życia postanowiły nie przerywać ciąży zdokumentowała i sfotografowała Marta Dzbeńska-Karpińska. Ostatnie dwa przypadki dotyczą również kobiet ze Szczecina. » więcej 2012-03-17, godz. 14:43 Rekolekcje dla facetów w Szczecinie Dość słodkich śpiewów i kazań oraz delikatnego przekazu zamiast konkretu. Ta myśl była inspiracją dla młodych ludzi, którzy postanowili zorganizować „Rekolekcje dla facetów”. Dziś o 18 w kościele pallotynów nad Odrą w… » więcej 2012-03-15, godz. 16:25 Błaszczak: To atak na Kościół Likwidacja Funduszu Kościelnego, dobrowolne odliczenie od podatku na kościoły w wysokości 0,3 proc. oraz płacenie składki zdrowotnej i ubezpieczeniowej przez księży. To najważniejsze propozycje rządu dotyczące finansowania Kościołów… » więcej 2012-03-11, godz. 15:05 Wolontariat. Lubię to! O 20 mszą św. akademicką w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa przy pl. Zwycięstwa rozpocznie się Tydzień Wolontariatu. W programie Tygodnia przewidziano m.in. warsztaty czy też rajd integracyjny. » więcej 2012-03-07, godz. 09:28 Dłuższe przygotowania do ślubu kościelnego Z trzech do sześciu miesięcy wydłuży się okres przygotowania narzeczonych do małżeństwa w Kościele katolickim - informuje 'Rzeczpospolita'. » więcej 2012-03-05, godz. 11:54 Wiekowe odkrycie w katedrze: Otwarto urnę, a w niej...[WIDEO, ZDJĘCIA] Jest duże prawdopodobieństwo, że to właśnie serce Carla Loewego znaleziono w szczecińskiej katedrze podczas prac renowacyjnych. » więcej 2012-03-03, godz. 20:37 Niemowlę w szczecińskim "Oknie Życia" Nowonarodzona dziewczynka została dziś znaleziona w Oknie Życia w parafii pw. Świętej Rodziny przy ul. Królowej Korony Polskiej. » więcej 2012-03-03, godz. 12:38 Serce Carla Loewe odkryto w szczecińskiej katedrze? Serce Carla Loewego, nazywanego Schubertem Północy, znaleziono w szczecińskiej katedrze podczas prac renowacyjnych - nieoficjalnie dowiedziało się Radio Szczecin. » więcej 2012-02-26, godz. 11:37 Świeccy będą głosić kazania w kościele? Przygotowanie liderów do pracy w parafiach, a także osób świeckich do diakonatu stałego, którzy wspieraliby kapłanów to wskazania dokumentu, nad którym na sobotniej I sesji plenarnej Synodu Metropolitalnego obradowali pod przewodnictwem… » więcej
166167168169170171172