Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Realizacja: Piotr Sawiński [PR Szczecin]
Dziś chrześcijanie zachodni świętują Zmartwychwstanie Chrystusa. Obok katolików rzymskich, celebrują również protestanci.
Za tydzień, według kalendarza juliańskiego, zaczną świętować w cerkwi prawosławnej i grekokatolickiej. Dziś wszyscy składają świąteczne życzenia.

Życzę wszystkim wam, małżeństwom waszym, rodzinom waszym, sprawom waszym, abyście w Chrystusie na nowo odnaleźli moc dobrego życia i radość wspólnego działania, aby poprzez was Bóg kształtował nowe i dobre oblicze tej Ziemi – powiedział w życzeniach dla mieszkańców Szczecina i regionu abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. - Życzę na ten Paschalny czas głębokiej nadziei pośród wielorakich problemów, trudów i niepokojów naszego pokolenia, a szczególnie tych lat i miesięcy. W Jezusie Chrystusie, Zmartwychwstałym, odnajdujmy, nowe realne moce podążania przez tą ziemię i budowania nowego oblicza tej Ziemi.

Życzę nam wszystkim, abyśmy w tym wielkanocnym okresie odnaleźli się w bohaterach ewangelii, nawet jeśli będzie to smutna prawda o nas, że odnajdujemy się w Piotrze, który zapiera się Chrystusa, albo w Judaszu, który go zdradza – mówi ks. Sławomir Sikora, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczecinie i dodaje, że „mamy szanse pokuty, przeproszenia, wyciągnięcia wniosków, a przede wszystkim możliwość bycia świadkiem Zmartwychwstania”.

Grekokatolicy świętują za tydzień, ale życzenia do szczecinian już dziś kieruje ks. Robert Rosa, proboszcz parafii greckokatolickiej w Szczecinie. - Niech radość płynąca z pustego Grobu Chrystusa ogarnia wszystkich wierzących i napełnia nowymi siłami - mówi ks. Rosa.

Także świętujący za tydzień Kościół prawosławny już dziś składa życzenia pozostałym chrześcijanom. - Sercem jesteśmy ze wszystkimi chrześcijanami i dlatego to święto nazywane przez prawosławnych świętem świąt, ten Paschalny dzień niech będzie radosny, pełen obfitych darów, Łaski Bożej i radości Zmartwychwstania - mówi ks. Paweł Stefanowski, proboszcz parafii prawosławnej w Szczecinie.
Aby poprzez was Bóg kształtował nowe i dobre oblicze tej Ziemi – powiedział w życzeniach dla mieszkańców Szczecina i regionu abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński.
Mamy szanse pokuty, przeproszenia, wyciągnięcia wniosków, a przede wszystkim możliwość bycia świadkiem Zmartwychwstania - ks. Sławomir Sikora, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczecinie.
Grekokatolicy świętują za tydzień, ale życzenia do szczecinian już dziś kieruje ks. Robert Rosa, proboszcz parafii greckokatolickiej w Szczecinie.
Także świętujący za tydzień Kościół prawosławny już dziś składa życzenia pozostałym chrześcijanom.
Chrystus zmartwychwstał. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Chrystus zmartwychwstał. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Abp Andrzej Dzięga. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Abp Andrzej Dzięga. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Ks. Sławomir Sikora. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Ks. Sławomir Sikora. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Ks. Robert Rosa. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Ks. Robert Rosa. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
O. Paweł Stefanowski. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
O. Paweł Stefanowski. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]

Zobacz także

2013-02-12, godz. 09:05 Rzecznik kurii: Nie można mówić o słabości papieża Decyzja Benedykta XVI wymagała wielkiej odwagi - tak planowaną rezygnację papieża komentuje ks. Sławomir Zyga. Rzecznik szczecińskiej kurii mówił w 'Rozmowach pod krawatem', że zachowanie głowy Kościoła to dowód odpowiedzialn… » więcej 2013-02-09, godz. 23:03 Kolejne dziecko w Oknie Życia. Matka zostawiła list [NOWE] 2,5-letniego chłopczyka znalazła w sobotę w Oknie Życia dyżurująca pracownica Caritasu w Stargardzie Szczecińskim. Przy dziecku był list od jego matki. Kobieta wyjaśnia w nim, że do pozostawienia syna skłoniły ją sytuacja finansowa… » więcej 2013-02-03, godz. 10:46 Zimowy wypoczynek dzieci z Caritas 30 dzieci od tygodnia uczestniczy w półkoloniach organizowanych przez Caritas przy parafii św. Rodziny w Szczecinie. » więcej 2013-01-31, godz. 11:17 W Szczecinie powstanie najdłuższa flaga w Polsce To prawie jak pięć Mostów Cłowych ułożonych jeden po drugim. Tak długa będzie biało - czerwona flaga, którą uszyje Katolickie Stowarzyszenie 'Civitas Christiana' z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych. » więcej 2013-01-27, godz. 21:36 Abp Dzięga: Prymas Glemp wiedział, że ta ziemia potrzebuje umocnienia Zawsze starał się być do dyspozycji, zawsze starał się służyć. To był człowiek wielkiego ducha, wielkiej pracy, odpowiedzialności, mądrości, wielkiej miłości do Kościoła, Polski i każdego człowieka, także naszej ziemi -… » więcej 2013-01-27, godz. 10:38 Niemowlę w szczecińskim Oknie Życia. Nadali jej imię Aniela [NOWE] Nowo narodzoną dziewczynkę znalazły w niedzielę nad ranem siostry ze szczecińskiej parafii pw. Świętej Rodziny przy ul. Królowej Korony Polskiej. Noworodek jest już w szpitalu na Pomorzanach, gdzie przejdzie szczegółowe badania… » więcej 2013-01-27, godz. 09:12 Wierni ze Szczecina pomodlą się w intencji prymasa Metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga odprawi w niedzielę o 18 w katedrze mszę św. w intencji zmarłego w środę prymasa-seniora kard. Józefa Glempa. Rozpocznie ona tydzień modlitw w jego intencji. » więcej 2013-01-24, godz. 16:10 Abp Dzięga wspomina zmarłego Prymasa Pozostał prymasem z linii wielkich prymasów - tak o zmarłym w środę kardynale Józefie Glempie mówi abp Andrzej Dzięga. Metropolita szczecińsko-kamieński odprawi w niedzielę o 18 w Bazylice Archikatedralnej mszę za duszę prymasa… » więcej 2013-01-23, godz. 22:55 Prymas senior nie żyje Po długiej chorobie w środę o 21.30 zmarł kardynał Józef Glemp - informuje Katolicka Agencja Informacyjna. Prymas senior miał 83 lata. » więcej 2013-01-22, godz. 01:13 Boska impreza w Pinokiu [ZDJĘCIA] Blisko 200 osób wzięło udział w Cristotece w szczecińskim klubie Pinokio. W bezalkoholowej imprezie wystąpiły zespoły: Tromba Brass i Przystanek Jezus, pokaz nunchaku dała półfinalistka programu 'Mam Talent' Paulina Bielecka. » więcej
166167168169170171172