Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Realizacja: Piotr Sawiński [PR Szczecin]
Dziś chrześcijanie zachodni świętują Zmartwychwstanie Chrystusa. Obok katolików rzymskich, celebrują również protestanci.
Za tydzień, według kalendarza juliańskiego, zaczną świętować w cerkwi prawosławnej i grekokatolickiej. Dziś wszyscy składają świąteczne życzenia.

Życzę wszystkim wam, małżeństwom waszym, rodzinom waszym, sprawom waszym, abyście w Chrystusie na nowo odnaleźli moc dobrego życia i radość wspólnego działania, aby poprzez was Bóg kształtował nowe i dobre oblicze tej Ziemi – powiedział w życzeniach dla mieszkańców Szczecina i regionu abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. - Życzę na ten Paschalny czas głębokiej nadziei pośród wielorakich problemów, trudów i niepokojów naszego pokolenia, a szczególnie tych lat i miesięcy. W Jezusie Chrystusie, Zmartwychwstałym, odnajdujmy, nowe realne moce podążania przez tą ziemię i budowania nowego oblicza tej Ziemi.

Życzę nam wszystkim, abyśmy w tym wielkanocnym okresie odnaleźli się w bohaterach ewangelii, nawet jeśli będzie to smutna prawda o nas, że odnajdujemy się w Piotrze, który zapiera się Chrystusa, albo w Judaszu, który go zdradza – mówi ks. Sławomir Sikora, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczecinie i dodaje, że „mamy szanse pokuty, przeproszenia, wyciągnięcia wniosków, a przede wszystkim możliwość bycia świadkiem Zmartwychwstania”.

Grekokatolicy świętują za tydzień, ale życzenia do szczecinian już dziś kieruje ks. Robert Rosa, proboszcz parafii greckokatolickiej w Szczecinie. - Niech radość płynąca z pustego Grobu Chrystusa ogarnia wszystkich wierzących i napełnia nowymi siłami - mówi ks. Rosa.

Także świętujący za tydzień Kościół prawosławny już dziś składa życzenia pozostałym chrześcijanom. - Sercem jesteśmy ze wszystkimi chrześcijanami i dlatego to święto nazywane przez prawosławnych świętem świąt, ten Paschalny dzień niech będzie radosny, pełen obfitych darów, Łaski Bożej i radości Zmartwychwstania - mówi ks. Paweł Stefanowski, proboszcz parafii prawosławnej w Szczecinie.
Aby poprzez was Bóg kształtował nowe i dobre oblicze tej Ziemi – powiedział w życzeniach dla mieszkańców Szczecina i regionu abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński.
Mamy szanse pokuty, przeproszenia, wyciągnięcia wniosków, a przede wszystkim możliwość bycia świadkiem Zmartwychwstania - ks. Sławomir Sikora, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczecinie.
Grekokatolicy świętują za tydzień, ale życzenia do szczecinian już dziś kieruje ks. Robert Rosa, proboszcz parafii greckokatolickiej w Szczecinie.
Także świętujący za tydzień Kościół prawosławny już dziś składa życzenia pozostałym chrześcijanom.
Chrystus zmartwychwstał. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Chrystus zmartwychwstał. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Abp Andrzej Dzięga. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Abp Andrzej Dzięga. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Ks. Sławomir Sikora. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Ks. Sławomir Sikora. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Ks. Robert Rosa. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Ks. Robert Rosa. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
O. Paweł Stefanowski. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
O. Paweł Stefanowski. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]

Zobacz także

2012-04-14, godz. 08:20 "Trzeba być komandosem", a dziś zostaną księżmi [ZDJĘCIA] Czterech diakonów wyświęci dziś metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga. Święcenia kapłańskie rozpoczną się o 10 w szczecińskiej katedrze. » więcej 2012-04-13, godz. 18:19 Wielki Piątek u chrześcijan wschodnich [ZDJĘCIA] Wierni kościoła greckokatolickiego w Szczecinie spotkali się w cerkwi przy ulicy Wawrzyniaka. » więcej 2012-04-12, godz. 09:52 Niecodzienne hobby kardynała "Rambo" Prawdziwy arsenał ma w swym mieszkaniu kardynał z Watykanu Domenico Calcagno, przewodniczący Administracji Dóbr Stolicy Apostolskiej - podały włoskie media. » więcej 2012-04-10, godz. 19:04 Msza Św. w rocznicę Katastrofy Smoleńskiej [ZDJĘCIA] Kilkaset osób wzięło udział w mszy w katedrze odprawionej w intencji ofiar katastrofy. » więcej 2012-04-08, godz. 09:54 Samotni i ubodzy spotkali się przy świątecznym stole Śniadanie dla 50 samotnych, ubogich i bezdomnych przygotowano w Katolickiej Szkole Podstawowej na szczecińskich Pomorzanach. » więcej 2012-04-08, godz. 08:21 Relikwie bł. Jana Pawła II w Kołobrzegu Wkrótce Kołobrzeg dołączy do miast, w których znajdują się relikwie bł. Jana Pawła II. » więcej 2012-04-08, godz. 08:20 Benedykt XVI: Miłość silniejsza, niż nienawiść Życie silniejsze, niż śmierć. Miłość silniejsza, niż nienawiść - mówił w Bazylice św. Piotra Benedykt XVI. » więcej 2012-04-08, godz. 00:03 Śniadania dla samotnych i ubogich przy parafiach Około 100 ubogich, samotnych i bezdomnych weźmie udział w dwóch wielkanocnych śniadaniach organizowanych przez Caritas i Akcję Katolicką w szczecińskich parafiach. Śniadania odbędą się w niedzielny poranek. » więcej 2012-04-07, godz. 22:44 Wigilia Paschalna rozpoczęła świętowanie [ZDJĘCIA] Święcenie pokarmów w kościołach i oczekiwanie na Wigilię Paschalną dominuje w trzecim dniu Triduum w Kościele rzymskokatolickim. » więcej
166167168169170171172