Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

IV edycję Jarmarku zakończyła msza św. z okazji 825-lecia poświęcenia kościoła św. Jakuba, którą odprawił abp Ludwig Schick z Bambergu. Fot. Piotr Kołodziejski [PR Szczecin]
IV edycję Jarmarku zakończyła msza św. z okazji 825-lecia poświęcenia kościoła św. Jakuba, którą odprawił abp Ludwig Schick z Bambergu. Fot. Piotr Kołodziejski [PR Szczecin]
Jarmark Jakubowy za rok mógłby trwać dłużej i łączyć się z finałem regat The Tall Ships' Races. Jarmark kończy się tydzień przed finałem regat, ale jest pomysł, aby przedłużyć go o kilka dni.
Dziś IV edycję Jarmarku zakończyła msza św. z okazji 825-lecia poświęcenia kościoła św. Jakuba, którą odprawił abp Ludwig Schick z Bambergu. To właśnie Benedyktyni z Bambergu posługiwali w katedrze od początków historii tego kościoła do czasów reformacji.

- Jeśli będzie zgoda wystawców, to możemy umożliwić im przebywanie przy katedrze, żeby była ciągłość między Jarmarkiem a regatami - mówi ks. Maciej Pliszka, organizator Jarmarku. - Myślę, że musi się też wypowiedzieć miasto, ponieważ Jarmark św. Jakuba na wzór św. Dominika w Gdańsku przyciąga tysiące ludzi. Na pewno regaty przyciągną bardzo wielu ludzi, ale dzięki temu, że przedłużymy nasz Jarmark oni mogą przyjechać do Szczecina o kilka dni wcześniej, skorzystać z oferty naszych gastronomików, a przede wszystkim skorzystać z oferty tych wystawców na Jarmarku.

Dzięki Jezusowi Chrystusowi, naszej wierze i Kościołowi Katolickiemu mimo nieszczęśliwej historii czasów nazizmu i II wojny światowej został przywrócony pokój między Polakami i Niemcami - napisał w liście odczytanym podczas wieczornej mszy abp Ludwig Schick z Bambergu. - Bogu niech będą dzięki za to, że Szczecin i Bamberg pielęgnują dobre partnerstwo w wierze i w Kościele.

W środę w katedrze jeszcze odpust, który od poniedziałku poprzedzą rekolekcje ewangelizacyjne.Posłuchaj więcej o Jarmarku Jakubowym.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2012-11-01, godz. 09:46 Wszystkich Świętych - zaduma i radość [ZDJĘCIA, WIDEO] Dziś w Kościele rzymskokatolickim uroczystość Wszystkich Świętych. Choć w polskiej tradycji to dzień zadumy, w którym odwiedzamy groby bliskich zmarłych, w liturgii Kościoła jest to radosne wspomnienie świętych i błogosławionych… » więcej 2012-11-01, godz. 03:02 Wigilia Wszystkich Świętych ze świętymi [ZDJĘCIA] Prezentacje żywotów świętych i błogosławionych, adoracja relikwii, czuwanie modlitewne - tak wyglądał środowy wieczór w niektórych szczecińskich kościołach. » więcej 2012-10-31, godz. 10:18 Strachy czy Bal Świętych? Dzieci bawią się i tak, i tak Jedni kompletują przebranie wampira na halloweenową imprezę, dzieci zaś zacierają ręce na dzień bezkarnych psikusów, a innym obchody te są obojętne. Przeciwwagą dla Halloween są natomiast Bale Wszystkich Świętych organizowane… » więcej 2012-10-30, godz. 17:02 Nowa inicjatywa: Święci zamiast demonów i dyni Tańce oraz konkursy wiedzy o żywotach świętych i błogosławionych. W szczecińskich szkołach ruszyły Bale Wszystkich Świętych. » więcej 2012-10-28, godz. 09:10 Abp Dzięga: Nie organizujcie tych niby zabaw Ze smutkiem obserwujemy narastającą w Polsce od kilku lat falę inicjatyw w ramach tzw. 'obchodów halloween' - pisze abp Andrzej Dzięga w liście, który księża czytają w niedzielę w kościołach Archidiecezji Szczecińsko-Kamień… » więcej 2012-10-21, godz. 00:05 Jakich mężczyzn pragną kobiety, czyli oferta dla studentów Trudna sztuka przecinania pępowiny, czyli jak odchodzić od rodziców; spotkanie z egzorcystą, jakich mężczyzn pragną kobiety to tylko niektóre tematy spotkań podczas rozpoczynającego się Tygodnia Duszpasterstw w Szczecinie. » więcej 2012-10-14, godz. 16:49 Szczecińscy grekokatolicy świętują [ZDJĘCIA] 55 lat istnienia kościoła greckokatolickiego w Szczecinie i 15-lecie poświęcenia cerkwi greckokatolickiej świętuje w niedzielę wspólnota grekokatolików w stolicy Pomorza Zachodniego. » więcej 2012-10-14, godz. 00:51 Dzień Papieski - kwesta na zdolną młodzież Stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia kwestują. W obchodzonym dziś Dniu Papieskim, czyli w niedzielę poprzedzającą wybór kardynała Karola Wojtyły na papieża, w całej Polsce prowadzone są zbiórki pieniędzy na stypendia… » więcej 2012-10-13, godz. 11:03 Każdy może postawić żywy pomnik papieżowi Kilkadziesiąt osób w żółtych chustach dziś od 10 kwestuje na głównych ulicach Szczecina na rzecz zdolnej młodzieży z małych miast i wiosek. » więcej 2012-10-08, godz. 00:09 Serce Carla Loewego wróciło na swoje miejsce [ZDJĘCIA] Mszą świętą i nabożeństwem ekumenicznym pożegnano w niedzielę Carla Loewego. Odnalezione w lutym w filarze szczecińskiej katedry serce ewangelickiego kompozytora wróciło na swoje miejsce. » więcej
167168169170171172173