Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Ponad 2 tysiące plecaków wypełnionych wyprawkami dla najuboższych dzieci to plan Caritasu Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.
Ponad 2 tysiące plecaków wypełnionych wyprawkami dla najuboższych dzieci to plan Caritasu Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.
Ponad 2 tysiące plecaków wypełnionych wyprawkami dla najuboższych dzieci - to plan Caritasu Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. W parafiach wierni kompletują przybory w ramach akcji "Tornister pełen uśmiechów".
Część dzieci wypełnione plecaki otrzyma już w niedzielę podczas mszy św. o godz. 12.30, która zostanie odprawiona w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

- Akcja trwa jeszcze w wielu parafiach - mówi ks. Maciej Szmuc, dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. - Czasami widać, że ktoś bardzo chce pomóc i stara się wypełnić tornister, ale nie zawsze jest w stanie zrobić to w taki sposób, jakby pragnął. Zdarzają się też takie plecaki, które są wypchane po brzegi i każdy tornister jest pełen uśmiechów, zaopatrzony na cały rok szkolny.

Po mszy na Rynku Staromiejskim w Stargardzie odbędzie się koncert zespołu Clerboyz.

- To grupa kapłanów, którzy nie tylko stają przy ambonie, ale też biorą mikrofon, gitarę, siadają za perkusją i dają radość śpiewem i muzyką rockową chwaląc Boga - dodaje ks. Szmuc.

W Szczecinie akcja zakończy się 1 września. Wówczas o godz. 18 w Teatrze Letnim zagra Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk", a część zysków z biletów również będzie przeznaczona na wyprawki.

Akcja będzie też kontynuowana m.in. od piątku w marketach w Szczecinie, gdzie będą zbierane przybory szkolne.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2012-11-11, godz. 09:33 11 listopada. Szczecin świętuje [PROGRAM] Uroczysta msza św. w intencji ojczyzny rozpocznie w szczecińskiej katedrze obchody 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Będzie jej przewodniczył metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga. Na szczecinian… » więcej 2012-11-10, godz. 10:36 Jaki był naprawdę? Filmowy ksiądz Jerzy w Szczecinie Odtwórca tytułowej roli w filmie 'Popiełuszko. Wolność jest w nas' będzie w sobotę gościł w Szczecinie. » więcej 2012-11-09, godz. 06:43 "By wspólnie coś tworzyć i razem wspominać" Śpiewali tradycyjne polskie pieśni i recytowali poezję - tak było na Wieczornicy patriotycznej, którą w czwartkowy wieczór zorganizowali szczecińscy studenci. » więcej 2012-11-04, godz. 10:57 Abp Dzięga: Przeżyłem czasy, kiedy rząd robił swoje, a Kościół swoje Z naszej strony jest pełna wola debaty, a rząd rządzi i jeśli tak zdecyduje, jednostronnie odstępując od pewnych uzgodnień, to będzie decyzja rządu - powiedział w specjalnym wywiadzie dla Radia Szczecin metropolita szczecińsko-kamieński… » więcej 2012-11-04, godz. 09:45 Hospicjum działa już 25 lat Dziś mija dokładnie 25 lat od dnia, kiedy Hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie podjęło opiekę nad pierwszą podopieczną. Wtedy powstało hospicjum domowe, kilka lat później zaczęło działalność hospicjum stacjonarne. » więcej 2012-11-02, godz. 06:48 Zaduszki: Wspomnienia, modlitwa i nadzieja Modlitwy za zmarłych, których dusze przebywają w czyśćcu oraz wspomnienia bliskich, którzy odeszli z tego świata. 2 listopada w Kościele Rzymskokatolickim wierni obchodzą Dzień Zaduszny. » więcej 2012-11-01, godz. 09:46 Wszystkich Świętych - zaduma i radość [ZDJĘCIA, WIDEO] Dziś w Kościele rzymskokatolickim uroczystość Wszystkich Świętych. Choć w polskiej tradycji to dzień zadumy, w którym odwiedzamy groby bliskich zmarłych, w liturgii Kościoła jest to radosne wspomnienie świętych i błogosławionych… » więcej 2012-11-01, godz. 03:02 Wigilia Wszystkich Świętych ze świętymi [ZDJĘCIA] Prezentacje żywotów świętych i błogosławionych, adoracja relikwii, czuwanie modlitewne - tak wyglądał środowy wieczór w niektórych szczecińskich kościołach. » więcej 2012-10-31, godz. 10:18 Strachy czy Bal Świętych? Dzieci bawią się i tak, i tak Jedni kompletują przebranie wampira na halloweenową imprezę, dzieci zaś zacierają ręce na dzień bezkarnych psikusów, a innym obchody te są obojętne. Przeciwwagą dla Halloween są natomiast Bale Wszystkich Świętych organizowane… » więcej 2012-10-30, godz. 17:02 Nowa inicjatywa: Święci zamiast demonów i dyni Tańce oraz konkursy wiedzy o żywotach świętych i błogosławionych. W szczecińskich szkołach ruszyły Bale Wszystkich Świętych. » więcej
171172173174175176177