Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Ponad 2 tysiące plecaków wypełnionych wyprawkami dla najuboższych dzieci to plan Caritasu Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.
Ponad 2 tysiące plecaków wypełnionych wyprawkami dla najuboższych dzieci to plan Caritasu Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.
Ponad 2 tysiące plecaków wypełnionych wyprawkami dla najuboższych dzieci - to plan Caritasu Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. W parafiach wierni kompletują przybory w ramach akcji "Tornister pełen uśmiechów".
Część dzieci wypełnione plecaki otrzyma już w niedzielę podczas mszy św. o godz. 12.30, która zostanie odprawiona w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Stargardzie Szczecińskim.

- Akcja trwa jeszcze w wielu parafiach - mówi ks. Maciej Szmuc, dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. - Czasami widać, że ktoś bardzo chce pomóc i stara się wypełnić tornister, ale nie zawsze jest w stanie zrobić to w taki sposób, jakby pragnął. Zdarzają się też takie plecaki, które są wypchane po brzegi i każdy tornister jest pełen uśmiechów, zaopatrzony na cały rok szkolny.

Po mszy na Rynku Staromiejskim w Stargardzie odbędzie się koncert zespołu Clerboyz.

- To grupa kapłanów, którzy nie tylko stają przy ambonie, ale też biorą mikrofon, gitarę, siadają za perkusją i dają radość śpiewem i muzyką rockową chwaląc Boga - dodaje ks. Szmuc.

W Szczecinie akcja zakończy się 1 września. Wówczas o godz. 18 w Teatrze Letnim zagra Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk", a część zysków z biletów również będzie przeznaczona na wyprawki.

Akcja będzie też kontynuowana m.in. od piątku w marketach w Szczecinie, gdzie będą zbierane przybory szkolne.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2012-12-25, godz. 03:06 Bożonarodzeniowe życzenia ekumeniczne [WIDEO] Dziś Boże Narodzenie u chrześcijan zachodnich. Zgodnie z kalendarzem gregoriańskim świętują katolicy rzymscy i protestanci. Ekumeniczne życzenia składają jednak również prawosławni i grekokatolicy, którzy będą świętować… » więcej 2012-12-25, godz. 02:32 Abp Dzięga podczas Pasterki wspiera protestujących rolników Bóg przychodzi i proponuje 'mogę uczynić Twoje życie sensownym, pięknym i szlachetnym'. Wymaga tylko, żeby człowiek aktem swojej wiary przyjął go, zauważył, rozkochał się w nim i zafascynował - mówił w homilii abp Andrzej Dzięga… » więcej 2012-12-24, godz. 07:27 Wigilia dla samotnych. Na Pomorzanach to już tradycja Kilkadziesiąt osób samotnych i potrzebujących z całych Pomorzan siądzie dziś przy wigilijnym stole w Katolickiej Szkole Podstawowej na Wzgórzu Hetmańskim. » więcej 2012-12-24, godz. 07:26 Transmisja Pasterki w Radiu Szczecin Radio Szczecin przeprowadzi dziś o północy bezpośrednią transmisję Pasterki z Bazyliki Archikatedralnej. » więcej 2012-12-20, godz. 07:18 Wszystkie Pastorałki w jednym radiu, Radiu Szczecin! [WIDEO] W piątek, w Studiu S-1 im. Jana Szyrockiego Polskiego Radia Szczecin odbędzie się wyjątkowy, świąteczny koncert wykonawców tegorocznych pastorałek. » więcej 2012-12-15, godz. 10:48 Tak pomagam, czyli Caritas pamięta o potrzebujących Caritas organizuje świąteczną zbiórkę żywności dla potrzebujących rodzin, osób starszych i chorych. W corocznej akcji bierze udział również oddział w Szczecinie. » więcej 2012-11-30, godz. 07:48 Kardynał szczeciński. Nominacja przyszła z Watykanu Dokładnie 60 lat temu Prymas Stefan Wyszyński oficjalnie dowiedział się w Szczecinie o nominacji kardynalskiej. Dziś o 11 na Wydziale Teologicznym naukowcy przybliżą postać Prymasa Tysiąclecia. » więcej 2012-11-28, godz. 07:52 Koniec z Oknami Życia? ONZ chce je zamknąć Komitet Praw Dziecka ONZ domaga się delegalizacji Okien Życia, w których matki mogą zostawić swoje dzieci anonimowo i bez konsekwencji prawnych - pisze 'Wprost'. Zdaniem działaczy, narusza to prawo dziecka do poznania swoich rodzic… » więcej 2012-11-25, godz. 09:37 Komitet Obywatelski wychodzi przed kościoły Przeciwnicy dofinansowywania in vitro z budżetu Szczecina zwierają szyki. W niedzielę przed kościołami będą zbierać podpisy przeciwko inicjatywie Platformy Obywatelskiej. Partia ta chce, aby każdy zabieg był wspierany kwotą 2 tys… » więcej 2012-11-24, godz. 15:02 "10 lat to młodzieńczy etap w duchowej posłudze" [ZDJĘCIA] Mija 10 lat sakry biskupiej metropolity szczecińsko-kamieńskiego, arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Między innymi z tej okazji uroczystą mszę świętą w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie odprawił nuncjusz apostolski w Polsce, abp Celestino… » więcej
177178179180181182183