Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Dziś Boże Narodzenie u chrześcijan zachodnich. Zgodnie z kalendarzem gregoriańskim świętują katolicy rzymscy i protestanci.
Dziś Boże Narodzenie u chrześcijan zachodnich. Zgodnie z kalendarzem gregoriańskim świętują katolicy rzymscy i protestanci.
Abp Andrzej Dzięga. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Abp Andrzej Dzięga. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Grzegorz Makal, dyrygent chóru w cerkwi prawosławnej. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Grzegorz Makal, dyrygent chóru w cerkwi prawosławnej. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Ks. Robert Rosa. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Ks. Robert Rosa. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Ks. Sławomir Sikora. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Ks. Sławomir Sikora. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Dziś Boże Narodzenie u chrześcijan zachodnich. Zgodnie z kalendarzem gregoriańskim świętują katolicy rzymscy i protestanci. Ekumeniczne życzenia składają jednak również prawosławni i grekokatolicy, którzy będą świętować 7 stycznia, według kalendarza juliańskiego.
- Rozradujmy się obecnym pośród nas Chrystusem i śpiewając kolędy Jezusowi, śpiewajmy je sobie. Jezus niech żyje w Tobie, niech się rodzi nieustannie, żyje w Tobie i gdy będziesz dzielił się sercem z drugim człowiekiem, dziel się Jezusem - życzy abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński.

- Tak jak Chrystus przychodzi dla nas, tak my przychodźmy do siebie wzajemnie. Bądźmy otwarci, życzliwi, a przede wszystkim niech ten czas wypełni się miłością - mówi ks. Sławomir Sikora, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczecinie. - Niech ten czas zaowocuje potem lepszymi relacjami w naszych domach i zakładach pracy.

- Syn Boży stał się człowiekiem, aby każdy z nas był jak najbliżej Boga - dodaje ks. Robert Rosa, proboszcz parafii greckokatolickiej w Szczecinie.

- Abyśmy pamiętali o tym, że Bóg stał się człowiekiem, więc my stańmy się choć trochę lepszymi ludźmi - zauważa Grzegorz Makal z parafii prawosławnej w Szczecinie.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.
Realizacja: Piotr Sawiński [Radio Szczecin]

Zobacz także

2013-01-27, godz. 09:12 Wierni ze Szczecina pomodlą się w intencji prymasa Metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga odprawi w niedzielę o 18 w katedrze mszę św. w intencji zmarłego w środę prymasa-seniora kard. Józefa Glempa. Rozpocznie ona tydzień modlitw w jego intencji. » więcej 2013-01-24, godz. 16:10 Abp Dzięga wspomina zmarłego Prymasa Pozostał prymasem z linii wielkich prymasów - tak o zmarłym w środę kardynale Józefie Glempie mówi abp Andrzej Dzięga. Metropolita szczecińsko-kamieński odprawi w niedzielę o 18 w Bazylice Archikatedralnej mszę za duszę prymasa… » więcej 2013-01-23, godz. 22:55 Prymas senior nie żyje Po długiej chorobie w środę o 21.30 zmarł kardynał Józef Glemp - informuje Katolicka Agencja Informacyjna. Prymas senior miał 83 lata. » więcej 2013-01-22, godz. 01:13 Boska impreza w Pinokiu [ZDJĘCIA] Blisko 200 osób wzięło udział w Cristotece w szczecińskim klubie Pinokio. W bezalkoholowej imprezie wystąpiły zespoły: Tromba Brass i Przystanek Jezus, pokaz nunchaku dała półfinalistka programu 'Mam Talent' Paulina Bielecka. » więcej 2013-01-21, godz. 00:36 Cristoteca. Takiej imprezy jeszcze nie było Imprezę inną niż wszystkie organizuje młodzież ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia w szczecińskim klubie Pinokio. Ma być dobra muzyka, koncerty, pokaz nunchaku w wykonaniu gwiazdy programu 'Mam talent' i świetna zabawa bez alko… » więcej 2013-01-20, godz. 15:00 Ciężko ranny w Afganistanie. Koledzy pamiętają Rodzina i przyjaciele modlili się w niedzielę o powrót do zdrowia Łukasza Sroczyńskiego - żołnierza 12 Brygady Zmechanizowanej, ciężko rannego w Afganistanie. » więcej 2013-01-20, godz. 14:00 Chór US kolęduje w katedrze Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki wykona dzisiaj dla mieszkańców naszego miasta Chór Uniwersytetu Szczecińskiego. » więcej 2013-01-20, godz. 10:11 Grekokatolicy w Stargardzie świętują Jedno z najważniejszych świąt Kościoła greckokatolickiego - Chrztu Chrystusa w Jordanie - obchodzili w sobotę wierni w Stargardzie Szczecińskim. » więcej 2013-01-18, godz. 14:39 Chrześcijanie łączą się w modlitwie 'Czego Bóg od nas oczekuje' to hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Dziś w Szczecinie przedstawiciele różnych wyznań spotkają się w Kościele Zielonoświątkowym przy ul. Wawrzyniaka 7 o godzinie 18. » więcej 2013-01-16, godz. 14:02 Ksiądz Adam Boniecki z wizytą w Szczecinie Spotkanie odbędzie się w ramach 'Niemiecko-Polskiego Forum Literackiego'. » więcej
167168169170171172173