Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Dziś Boże Narodzenie u chrześcijan zachodnich. Zgodnie z kalendarzem gregoriańskim świętują katolicy rzymscy i protestanci.
Dziś Boże Narodzenie u chrześcijan zachodnich. Zgodnie z kalendarzem gregoriańskim świętują katolicy rzymscy i protestanci.
Abp Andrzej Dzięga. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Abp Andrzej Dzięga. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Grzegorz Makal, dyrygent chóru w cerkwi prawosławnej. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Grzegorz Makal, dyrygent chóru w cerkwi prawosławnej. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Ks. Robert Rosa. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Ks. Robert Rosa. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Ks. Sławomir Sikora. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Ks. Sławomir Sikora. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Dziś Boże Narodzenie u chrześcijan zachodnich. Zgodnie z kalendarzem gregoriańskim świętują katolicy rzymscy i protestanci. Ekumeniczne życzenia składają jednak również prawosławni i grekokatolicy, którzy będą świętować 7 stycznia, według kalendarza juliańskiego.
- Rozradujmy się obecnym pośród nas Chrystusem i śpiewając kolędy Jezusowi, śpiewajmy je sobie. Jezus niech żyje w Tobie, niech się rodzi nieustannie, żyje w Tobie i gdy będziesz dzielił się sercem z drugim człowiekiem, dziel się Jezusem - życzy abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński.

- Tak jak Chrystus przychodzi dla nas, tak my przychodźmy do siebie wzajemnie. Bądźmy otwarci, życzliwi, a przede wszystkim niech ten czas wypełni się miłością - mówi ks. Sławomir Sikora, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczecinie. - Niech ten czas zaowocuje potem lepszymi relacjami w naszych domach i zakładach pracy.

- Syn Boży stał się człowiekiem, aby każdy z nas był jak najbliżej Boga - dodaje ks. Robert Rosa, proboszcz parafii greckokatolickiej w Szczecinie.

- Abyśmy pamiętali o tym, że Bóg stał się człowiekiem, więc my stańmy się choć trochę lepszymi ludźmi - zauważa Grzegorz Makal z parafii prawosławnej w Szczecinie.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.
Realizacja: Piotr Sawiński [Radio Szczecin]

Zobacz także

2013-03-10, godz. 11:33 Abp Dzięga: Należy rozwijać życie duchowe i wiarę Potwierdza się zasada, że im niższa znajomość treści wiary - tym łatwiej o przyjmowanie poglądów dla niej szkodliwych, a nawet z nią sprzecznych - pisze abp Andrzej Dzięga. Księża czytają w niedzielę list metropolity szczecińsko-kamieńskiego… » więcej 2013-03-08, godz. 19:08 Wiemy, kiedy rozpoczną się wybory papieża Konklawe rozpocznie się 12 marca po południu - zdecydowali kardynałowie po piątkowej kongregacji. Decyzja została ogłoszona przez Watykan w piątym dniu obrad Kolegium Kardynalskiego. » więcej 2013-03-03, godz. 16:01 Benedykt XVI nie przyspieszył kanonizacji JP2 Tuż przed swą abdykacją Benedykt XVI odmówił przyspieszenia procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II. » więcej 2013-03-01, godz. 19:08 Najdłuższa flaga w Polsce w hołdzie Żołnierzom Wyklętym [ZDJĘCIA, WIDEO] Około tysiąca osób wzięło udział w szczecińskim marszu w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Tak określa się antykomunistyczną partyzantkę działającą po II wojnie światowej w naszym kraju. » więcej 2013-03-01, godz. 08:23 Były marszałek o konkordacie i Janie Pawle II Konkordat cały czas spełnia swoją funkcję - uważa dr Józef Zych. Były marszałek Sejmu RP gościł w czwartek w Szczecinie. Na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego opowiadał o trudnościach, jakie były w Polsce przed… » więcej 2013-02-28, godz. 21:16 Dziękujemy Benedyktowi. Kościół modli się o nowego papieża Od 20 w czwartek Kościół katolicki czeka na nowego papieża. Rozpoczął się okres sede vacante, czyli 'pusty tron'. Szczecinianie w katedrze dziękowali za blisko 8 lat pontyfikatu Benedykta XVI, który zrezygnował z urzędu. » więcej 2013-02-27, godz. 15:21 Dylematy moralne? Pomoże zespół kapłanów Penitencjarię Archidiecezjalną powołał metropolita szczecińsko-kamieński, abp Andrzej Dzięga. Pod tą nazwą działać będzie zespół teologów i etyków, który ma pomóc wiernym w rozwiązywaniu dylematów etyczno-moralnych. » więcej 2013-02-25, godz. 12:13 Wielkie szycie w Szczecinie. Efekty zobaczymy w piątek [ZDJĘCIA] To będzie prawdopodobnie najdłuższa flaga w Polsce. W poniedziałek zaczęli szyć ją szczecinianie. » więcej 2013-02-24, godz. 14:59 Benedykt XVI dziękuje Polakom Dziękuję wam za pamięć i dowody bliskości, które otrzymuję od was w tych dniach, a szczególnie za modlitwy - powiedział po polsku papież podczas ostatniej przed czwartkową abdykacją modlitwą Anioł Pański. » więcej 2013-02-23, godz. 13:00 Będzie odstępstwo od tradycji przy konklawe 40-osobowa ekipa przygotowuje już Kaplicę Sykstyńską w Watykanie do konklawe. » więcej
169170171172173174175