Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Dziś Boże Narodzenie u chrześcijan zachodnich. Zgodnie z kalendarzem gregoriańskim świętują katolicy rzymscy i protestanci.
Dziś Boże Narodzenie u chrześcijan zachodnich. Zgodnie z kalendarzem gregoriańskim świętują katolicy rzymscy i protestanci.
Abp Andrzej Dzięga. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Abp Andrzej Dzięga. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Grzegorz Makal, dyrygent chóru w cerkwi prawosławnej. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Grzegorz Makal, dyrygent chóru w cerkwi prawosławnej. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Ks. Robert Rosa. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Ks. Robert Rosa. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Ks. Sławomir Sikora. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Ks. Sławomir Sikora. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Dziś Boże Narodzenie u chrześcijan zachodnich. Zgodnie z kalendarzem gregoriańskim świętują katolicy rzymscy i protestanci. Ekumeniczne życzenia składają jednak również prawosławni i grekokatolicy, którzy będą świętować 7 stycznia, według kalendarza juliańskiego.
- Rozradujmy się obecnym pośród nas Chrystusem i śpiewając kolędy Jezusowi, śpiewajmy je sobie. Jezus niech żyje w Tobie, niech się rodzi nieustannie, żyje w Tobie i gdy będziesz dzielił się sercem z drugim człowiekiem, dziel się Jezusem - życzy abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński.

- Tak jak Chrystus przychodzi dla nas, tak my przychodźmy do siebie wzajemnie. Bądźmy otwarci, życzliwi, a przede wszystkim niech ten czas wypełni się miłością - mówi ks. Sławomir Sikora, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczecinie. - Niech ten czas zaowocuje potem lepszymi relacjami w naszych domach i zakładach pracy.

- Syn Boży stał się człowiekiem, aby każdy z nas był jak najbliżej Boga - dodaje ks. Robert Rosa, proboszcz parafii greckokatolickiej w Szczecinie.

- Abyśmy pamiętali o tym, że Bóg stał się człowiekiem, więc my stańmy się choć trochę lepszymi ludźmi - zauważa Grzegorz Makal z parafii prawosławnej w Szczecinie.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.
Realizacja: Piotr Sawiński [Radio Szczecin]

Zobacz także

2013-03-17, godz. 02:29 Szczecin modli się za nowego papieża Msza święta w intencji nowego papieża odbędzie się w niedzielę o 18 w szczecińskiej katedrze. Liturgii będzie przewodniczył metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga. » więcej 2013-03-17, godz. 02:23 Jadą do Kirgistanu pomagać, dziś my możemy pomóc im Pięcioro studentów z duszpasterstwa akademickiego u szczecińskich jezuitów wyjeżdża w lipcu do Kirgistanu na miesięczny wolontariat. » więcej 2013-03-15, godz. 14:18 Papież wzruszony i wdzięczny za modlitwę W piątek w Sali Klementyńskiej papież Franciszek spotkał się z kardynałami. » więcej 2013-03-14, godz. 16:26 Polscy elektorzy o wyborze papieża Polscy kardynałowie po raz pierwszy od zakończenia konklawe spotkali się z dziennikarzami. To m.in. oni zdecydowali, kto będzie nowym papieżem. » więcej 2013-03-14, godz. 03:44 Pierwszy w Polsce koncert dla nowego papieża [ZDJĘCIA] Zespół 2Tm2,3 po kilku latach przerwy znów zagrał w Szczecinie. Był to prawdopodobnie pierwszy koncert w Polsce dedykowany nowo wybranemu papieżowi. » więcej 2013-03-13, godz. 19:24 Zakonnik z Argentyny nowym papieżem [NOWE] Kardynał Jorge Maria Bergoglio, jezuita z Argentyny, został nowym papieżem. Ojciec Święty przybrał imię Franciszek. » więcej 2013-03-13, godz. 14:25 Muzyczna i duchowa uczta "W Sercu" Zespół 2Tm2,3 wraca do Szczecina po kilku latach przerwy. W środę o 20 akustyczny koncert w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa. » więcej 2013-03-12, godz. 06:20 Świat czeka na słynne słowa. Rusza konklawe Być może we wtorek wieczorem poznamy nowego papieża. Po południu w Watykanie rozpoczyna się konklawe. Weźmie w nim udział 115 elektorów, którzy po raz pierwszy zagłosują na następcę św. Piotra. » więcej 2013-03-10, godz. 16:44 Pomagają, bo chcą. Ty też możesz Wyjście do schroniska dla bezdomnych, rozdawanie im posiłków, wizyta w hospicjum czy też zajęcia z dziećmi w świetlicy środowiskowej. Duszpasterstwo akademickie 'W Sercu' u szczecińskich chrystusowców po raz drugi organizuje Tydzień… » więcej 2013-03-10, godz. 11:33 Abp Dzięga: Należy rozwijać życie duchowe i wiarę Potwierdza się zasada, że im niższa znajomość treści wiary - tym łatwiej o przyjmowanie poglądów dla niej szkodliwych, a nawet z nią sprzecznych - pisze abp Andrzej Dzięga. Księża czytają w niedzielę list metropolity szczecińsko-kamieńskiego… » więcej
172173174175176177178