Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Profesor Alberto Lozano, Meksykanin mieszkający w Szczecinie spotkał się w Watykanie z papieżem Franciszkiem. Fot. Archiwum prywatne.
Profesor Alberto Lozano, Meksykanin mieszkający w Szczecinie spotkał się w Watykanie z papieżem Franciszkiem. Fot. Archiwum prywatne.
Papież Franciszek pobłogosławił mieszkańców Szczecina i Pomorza Zachodniego. Informację przekazał profesor Alberto Lozano, który spotkał się w Watykanie z Ojcem Świętym.
Profesor Lozano jest Meksykaninem, który mieszka i pracuje w Szczecinie. Jest ekonomistą i profesorem Uniwersytetu Szczecińskiego. Do Rzymu jechał m.in. do swojego wuja kardynała Javiera Lozano Barragána. Na miejscu okazało się, że mógł również spotkać się z Ojcem Świętym. Rozmowa trwała 10 minut.

- Serdeczność, miłość, prostota, pobożność, radość, zainteresowanie osobą rozmówcy to tylko część z cech osobowości papieża, którymi zaimponował mi w trakcie spotkania - powiedział Lozano. - To prawdziwy Wikariusz Chrystusa na tej ziemi.

Papież wiedział dokładnie, gdzie leży Szczecin i zapytał Lozano o to, jak wyglądają relacje polsko-niemieckie miasta na pograniczu. - Polska ma wielki skarb, którym jest dziedzictwo Jana Pawła II - powiedział papież.

Profesor Alberto Lozano przewodniczy Radzie Forum Gryf. Fundacja organizuje w Szczecinie dyskusje, które mają wpłynąć na rozwój miasta i regionu. Jednym z głównych postulatów Gryfa jest inicjatywa "Przywróćmy Szczecinowi Stare Miasto", która zakłada m.in. stworzenie z Placu Orła Białego głównego centrum kulturalnego i rozrywkowego w Szczecinie.

Lozano współtworzy również Ośrodek Akademicki "Rejs" przeznaczony dla młodzieży męskiej: studentów, licealistów i młodszych, którzy chcą się rozwijać intelektualnie, a także pogłębiać formację kulturalną i religijną. Za formację duchową w ośrodku odpowiada prałatura personalna w Kościele Katolickim - Opus Dei.

Zobacz także

2013-07-27, godz. 15:14 Nasi ludzie w Rio. Papież spotyka się z młodzieżą W brazylijskim Rio de Janeiro trwają Światowe Dni Młodzieży. Od poniedziałku jest tam papież Franciszek, a także tysiące młodych ludzi z całego świata, w tym kilkanaście osób ze Szczecina i okolic. » więcej 2013-07-27, godz. 12:05 "Ta muzyka wpada w ucho". Kroke porwało publiczność [WIDEO] Koncert krakowskiego zespołu Kroke był jedną z głównych atrakcji soboty na Jarmarku Jakubowym, który trwa przy szczecińskiej katedrze. Na naszej stronie internetowej przeprowadziliśmy bezpośrednią transmisję wideo z tego koncer… » więcej 2013-07-27, godz. 10:51 Ze Szczecina do miejsca, gdzie pielgrzymują miliony Od św. Jakuba w szczecińskiej katedrze do św. Jakuba w Santiago de Compostela. W sumie 3,5 tys. km w niespełna miesiąc planuje pokonać siedmioro rowerzystów. » więcej 2013-07-27, godz. 01:04 Jarmark Jakubowy otwarty cały rok Jarmark przez cały rok koło szczecińskiej katedry? Okazuje się, że to możliwe. W piątek na przeciwko głównego wejścia do Bazyliki otwarto sklep o nazwie Jarmark Jakubowy. » więcej 2013-07-26, godz. 11:28 Dzieje się na Jarmarku. Atrakcje w dzień i w nocy [ZDJĘCIA] Warsztaty zdrowego żywienia, nocne zwiedzanie katedry z przewodnikiem, występ Zespołu Pieśni i Tańca Szczecinianie - to tylko niektóre atrakcje, które wypełnią drugi dzień Jarmarku Jakubowego w Szczecinie. » więcej 2013-07-25, godz. 17:49 Szczecin modli się za ofiary katastrofy pociągu Szczecinianie modlą się za ofiary katastrofy kolejowej w Hiszpanii. Mszy św. w Bazylice Archikatedralnej będzie przewodniczył metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga. » więcej 2013-07-25, godz. 17:46 Pierwsi pielgrzymi już w drodze Kilkudziesięciu pielgrzymów wyruszyło w czwartek z Łukęcina do Częstochowy. Mają do przejścia ponad 620 km. » więcej 2013-07-25, godz. 10:18 Rusza Jarmark Jakubowy, czyli coś dla ciała i ducha [ZDJĘCIA] Rękodzieło, pyszne wędliny, produkty regionalne i koncerty, ale także odpust w Bazylice Archikatedralnej - to tradycyjny program V Jarmarku Jakubowego, który rozpoczął się przy szczecińskiej katedrze św. Jakuba. » więcej 2013-07-23, godz. 18:22 Papież przyjedzie do Polski Papież Franciszek przyjedzie do Polski za 3 lata - to nieoficjalne informacje, które podaje Rzeczpospolita. Ojciec Święty ma je potwierdzić w niedzielę. » więcej 2013-07-14, godz. 13:00 Prezydent Litwy w Szczecinie i Pszczelniku. Oddała hołd bohaterom [DUŻO ZDJĘĆ] Prezydent Litwy Dalia Grybauskaitė oddała w szczecińskiej katedrze hołd litewskim pilotom, którzy 80 lat temu rozbili się w pobliżu Pszczelnika koło Myśliborza. W Bazylice Archikatedralnej jest tablica poświęcona ich pamięci. Potem… » więcej
161162163164165166167