Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Profesor Alberto Lozano, Meksykanin mieszkający w Szczecinie spotkał się w Watykanie z papieżem Franciszkiem. Fot. Archiwum prywatne.
Profesor Alberto Lozano, Meksykanin mieszkający w Szczecinie spotkał się w Watykanie z papieżem Franciszkiem. Fot. Archiwum prywatne.
Papież Franciszek pobłogosławił mieszkańców Szczecina i Pomorza Zachodniego. Informację przekazał profesor Alberto Lozano, który spotkał się w Watykanie z Ojcem Świętym.
Profesor Lozano jest Meksykaninem, który mieszka i pracuje w Szczecinie. Jest ekonomistą i profesorem Uniwersytetu Szczecińskiego. Do Rzymu jechał m.in. do swojego wuja kardynała Javiera Lozano Barragána. Na miejscu okazało się, że mógł również spotkać się z Ojcem Świętym. Rozmowa trwała 10 minut.

- Serdeczność, miłość, prostota, pobożność, radość, zainteresowanie osobą rozmówcy to tylko część z cech osobowości papieża, którymi zaimponował mi w trakcie spotkania - powiedział Lozano. - To prawdziwy Wikariusz Chrystusa na tej ziemi.

Papież wiedział dokładnie, gdzie leży Szczecin i zapytał Lozano o to, jak wyglądają relacje polsko-niemieckie miasta na pograniczu. - Polska ma wielki skarb, którym jest dziedzictwo Jana Pawła II - powiedział papież.

Profesor Alberto Lozano przewodniczy Radzie Forum Gryf. Fundacja organizuje w Szczecinie dyskusje, które mają wpłynąć na rozwój miasta i regionu. Jednym z głównych postulatów Gryfa jest inicjatywa "Przywróćmy Szczecinowi Stare Miasto", która zakłada m.in. stworzenie z Placu Orła Białego głównego centrum kulturalnego i rozrywkowego w Szczecinie.

Lozano współtworzy również Ośrodek Akademicki "Rejs" przeznaczony dla młodzieży męskiej: studentów, licealistów i młodszych, którzy chcą się rozwijać intelektualnie, a także pogłębiać formację kulturalną i religijną. Za formację duchową w ośrodku odpowiada prałatura personalna w Kościele Katolickim - Opus Dei.

Zobacz także

2013-07-29, godz. 15:03 Kiedy Jan Paweł II świętym? Są dwa terminy 24 listopada 2013 roku lub 27 kwietnia 2014 roku - to dwa możliwe terminy kanonizacji Jana Pawła II. Takie daty podał w poniedziałek papież Franciszek - informuje TVN 24. » więcej 2013-07-29, godz. 10:28 Jedna z najdłuższych pielgrzymek w Polsce wystartowała [ZDJĘCIA, WIDEO] Jedni są przed podjęciem życiowej decyzji, inni dziękują za kolejny rok. Są też tacy, którzy tu się poznali i pobrali. Ponad 200 osób wyszło w poniedziałek rano z sanktuarium na osiedlu Słonecznym w 29. Szczecińską Pieszą Pielgrzymkę… » więcej 2013-07-28, godz. 17:35 To już pewne. Papież przyjedzie do Polski Kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie w 2016 roku. Papież ogłosił miasto gospodarza po zakończeniu mszy świętej odprawionej w niedzielę na Copacabanie. » więcej 2013-07-28, godz. 02:20 Pielgrzymi promem przez Jarmark na Słoneczne Pielgrzymi, którzy w czwartek rozpoczęli nad morzem wędrówkę do Częstochowy w niedzielę dojdą do Szczecina. » więcej 2013-07-28, godz. 02:19 Papież ogłosi Kraków gospodarzem ŚDM? Msza św. i modlitwa „Anioł Pański” na Campus Fidei, czyli Polu Wiary w dzielnicy Guaratiba będą najważniejszym punktem ostatniego dnia 28. Światowych Dni Młodzieży w brazylijskim Rio de Janeiro. » więcej 2013-07-27, godz. 15:14 Nasi ludzie w Rio. Papież spotyka się z młodzieżą W brazylijskim Rio de Janeiro trwają Światowe Dni Młodzieży. Od poniedziałku jest tam papież Franciszek, a także tysiące młodych ludzi z całego świata, w tym kilkanaście osób ze Szczecina i okolic. » więcej 2013-07-27, godz. 12:05 "Ta muzyka wpada w ucho". Kroke porwało publiczność [WIDEO] Koncert krakowskiego zespołu Kroke był jedną z głównych atrakcji soboty na Jarmarku Jakubowym, który trwa przy szczecińskiej katedrze. Na naszej stronie internetowej przeprowadziliśmy bezpośrednią transmisję wideo z tego koncer… » więcej 2013-07-27, godz. 10:51 Ze Szczecina do miejsca, gdzie pielgrzymują miliony Od św. Jakuba w szczecińskiej katedrze do św. Jakuba w Santiago de Compostela. W sumie 3,5 tys. km w niespełna miesiąc planuje pokonać siedmioro rowerzystów. » więcej 2013-07-27, godz. 01:04 Jarmark Jakubowy otwarty cały rok Jarmark przez cały rok koło szczecińskiej katedry? Okazuje się, że to możliwe. W piątek na przeciwko głównego wejścia do Bazyliki otwarto sklep o nazwie Jarmark Jakubowy. » więcej 2013-07-26, godz. 11:28 Dzieje się na Jarmarku. Atrakcje w dzień i w nocy [ZDJĘCIA] Warsztaty zdrowego żywienia, nocne zwiedzanie katedry z przewodnikiem, występ Zespołu Pieśni i Tańca Szczecinianie - to tylko niektóre atrakcje, które wypełnią drugi dzień Jarmarku Jakubowego w Szczecinie. » więcej
165166167168169170171