Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Autostopem na Jasną Górę w dwa dni to pomysł studentów z Duszpasterstwa Akademickiego "W Sercu" u szczecińskich chrystusowców na majówkę. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Autostopem na Jasną Górę w dwa dni to pomysł studentów z Duszpasterstwa Akademickiego "W Sercu" u szczecińskich chrystusowców na majówkę. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Autostopem na Jasną Górę w dwa dni to pomysł studentów z Duszpasterstwa Akademickiego "W Sercu" u szczecińskich chrystusowców na majówkę.
W środę ponad 20 osób w parach będzie "łapać okazję". Jak twierdzą studenci, ta przygoda nauczy ich też, by zawsze i wszędzie ufać Bogu. Arek jest spokojny o autostopowiczów, którzy pojadą do Częstochowy.

- Jeśli Pan Bóg coś dla nas przygotował, to z pewnością dotrzemy tam, gdzie mamy dotrzeć. Nawet jeśli ktoś miałby nie dotrzeć na czas do Częstochowy, to nie będzie to przypadek. Widocznie Pan Bóg chce, żeby ta osoba dotarła w takie, a nie inne miejsce i pojechała z takimi, a nie innymi ludźmi - uważa Arek.

Młodzi, podczas majowej akcji "Z Serca do Matki", mają nadzieję na rozmowy o wierze i Bogu również z kierowcą czy pasażerami. Monika nie planuje ewangelizacji w samochodzie od razu. - Nikt z nas nie wie, na kogo trafimy. Nie w tym rzecz, żeby wchodzić od razu z butami mówiąc, że jadę do Częstochowy i chcę ewangelizować. Trzeba będzie wyczuć moment, w którym kierowca sam zacznie temat i zapyta dokąd i dlaczego tam jedziemy. Może Bóg będzie chciał, że trafimy na taką osobę, która będzie potrzebowała porozmawiać o wierze - zastanawia się Monika.

Z Częstochowy studenci wrócą pociągiem. Do poniedziałku można jeszcze zapisać się na wyjazd. Szczegóły na oda.szczecin.pl.

Posłuchaj studentów, którzy autostopem jadą do Częstochowy.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2013-09-15, godz. 16:08 Weź udział w marszu za życiem Do czwartku można zgłaszać swój udział w Marszach dla Życia, które przejdą w następny weekend ulicami Berlina i Koszyc. » więcej 2013-09-15, godz. 12:58 Ludzie pracy modlą się na Jasnej Górze [ZDJĘCIA] Około 350 osób z Solidarności ze Szczecina wzięło udział w 31. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Ludzi Pracy na Jasną Górę. » więcej 2013-09-06, godz. 07:37 Charyzmatyczny kapłan poprowadzi rekolekcje w Szczecinie Dwudniowe rekolekcje uzdrowienia rozpoczną się w piątek w szczecińskiej katedrze. Poprowadzi je włoski charyzmatyk ojciec Antonello Cadeddu. » więcej 2013-09-01, godz. 11:39 Tornister pełen uśmiechów dla najbardziej potrzebujących 2,5 tysiąca tornistrów przygotował Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej dla ubogich dzieci rozpoczynających rok szkolny. Przez ostatnie tygodnie niezbędnymi przyborami szkolnymi wypełniali je parafianie w całym regionie. » więcej 2013-08-23, godz. 19:31 Historia niezwykła, czyli portret własny Edyty Stein Niemiecka żydówka i patronka Europy ogłoszona świętą przez papieża Polaka. To Edyta Stein. Jej prywatne fotografie i listy można od piątku zobaczyć w Kamieniu Pomorskim. Niedawno minęła 71. rocznica jej śmierci w obozie konce… » więcej 2013-08-04, godz. 19:42 Żeglarze modlili się za ludzi morza [ZDJĘCIA] Żeglarze wszystkich narodów regat The Tall Ships Races modlili się w niedzielę na pokładzie 'Daru Młodzieży'. Msza odprawiana była w kilku językach: angielskim, hiszpańskim, rosyjskim i polskim. » więcej 2013-08-04, godz. 09:00 Ekumeniczna modlitwa na pokładzie żaglowca Przedstawiciele czterech kościołów chrześcijańskich wezmą udział w nabożeństwie ekumenicznym, które o 13 rozpocznie się na pokładzie Daru Młodzieży podczas trwającego w Szczecinie finału regat The Tall Ships Races. » więcej 2013-08-01, godz. 10:36 Przypadkowo znaleźli kilkusetletni zabytek Zabytkowy, kilkusetletni dzwon odnaleziono w wieży kościoła w Policach. Przypadkowo znalazł go policyjny ekspert. » więcej 2013-07-29, godz. 15:03 Kiedy Jan Paweł II świętym? Są dwa terminy 24 listopada 2013 roku lub 27 kwietnia 2014 roku - to dwa możliwe terminy kanonizacji Jana Pawła II. Takie daty podał w poniedziałek papież Franciszek - informuje TVN 24. » więcej 2013-07-29, godz. 10:28 Jedna z najdłuższych pielgrzymek w Polsce wystartowała [ZDJĘCIA, WIDEO] Jedni są przed podjęciem życiowej decyzji, inni dziękują za kolejny rok. Są też tacy, którzy tu się poznali i pobrali. Ponad 200 osób wyszło w poniedziałek rano z sanktuarium na osiedlu Słonecznym w 29. Szczecińską Pieszą Pielgrzymkę… » więcej
164165166167168169170