Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Znany w całej Polsce zespół, założony przy szczecińskiej parafii dominikanów świętował w sobotę jubileusz 20-lecia istnienia. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Znany w całej Polsce zespół, założony przy szczecińskiej parafii dominikanów świętował w sobotę jubileusz 20-lecia istnienia. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Pełny kościół ludzi, Mietek Szcześniak, Lidia i Marcin Pospieszalscy, kilkudziesięciu chórzystów, radosny śpiew i modlitwa - tak w skrócie można opisać trzygodzinny koncert Deus Meus w sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie.
Znany w całej Polsce zespół, założony przy szczecińskiej parafii dominikanów świętował w sobotę jubileusz 20-lecia istnienia.

- Znakomity koncert, super harmonia i aranżacje, jestem bardzo wzruszony. Przy dwóch pieśniach łzy stanęły mi w oczach, fantastyczna impreza, rodzinna atmosfera, Nie jestem przyzwyczajona do tego, że w kościele odbywa się tak bardzo nietypowy koncert. Słowami pieśni modliłam się do Najwyższego - to wrażenia szczecinian po trzygodzinnej uczcie muzycznej i duchowej.

- Większość utworów, które sami piszemy lub adoptujemy to modlitwy, którymi uwielbiamy Boga, wywyższamy Go i adorujemy - tłumaczy dominikanin o. Andrzej Bujnowski, który zakładał zespół 20 lat temu. Na urodzinowe spotkanie przyjechał z Wrocławia.

- Może byliśmy jednymi z pierwszych, którzy szerzej zaistnieli. Taki był wtedy czas, ale ciągle powstają świetne zespoły w całej Polsce i we wszystkich Kościołach - przyznaje Mietek Szcześniak, który 20 lat temu spotkał szczecińskich muzyków na rekolekcjach w Ludźmierzu, od których wszystko się zaczęło.

Deus Meus do tej pory nagrał osiem płyt z muzyką chrześcijańską.
Pełny kościół ludzi, Mietek Szcześniak, Lidia i Marcin Pospieszalscy, kilkudziesięciu chórzystów, radosny śpiew i modlitwa - tak w skrócie można opisać trzygodzinny koncert Deus Meus w sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie.

Zobacz także

2014-12-21, godz. 07:27 "To człowiek z pierwszej linii frontu". Biskup Wejman o swoich wyzwaniach To człowiek z pierwszej linii frontu - tak nowo wyświęconego biskupa pomocniczego Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej określił jeden z kapłanów. » więcej 2014-12-20, godz. 15:19 "To jest nasz człowiek". Ks. Henryk Wejman nowym biskupem [ZDJĘCIA, WIDEO] Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska ma nowego biskupa pomocniczego. Uroczystość święceń ks. prof. Henryka Wejmana zakończyła się w szczecińskiej katedrze. » więcej 2014-12-20, godz. 00:05 Historyczne święcenia w szczecińskiej katedrze. Ks. Henryk Wejman zostanie biskupem Kilkunastu biskupów na czele z nuncjuszem apostolskim w Polsce będzie w sobotę uczestniczyć w szczecińskiej katedrze w uroczystościach święceń biskupich ks. Henryka Wejmana. » więcej 2014-12-14, godz. 09:39 Nuncjusz apostolski wyświęci nowego biskupa w Szczecinie Nuncjusz apostolski w Polsce arcybiskup Celestino Migliore będzie głównym konsekratorem nowego biskupa pomocniczego archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej Henryka Wejmana. » więcej 2014-12-11, godz. 18:36 Świąteczną kolację dla papieża przygotują kucharze ze Szczecina i Kołobrzegu Dwóch szefów kuchni z Kołobrzegu, kucharz ze Szczecina i kucharz z Torunia przygotują świąteczną kolację dla papieża. » więcej 2014-12-07, godz. 23:13 Wieloletni proboszcz szczecińskiej katedry odchodzi Wieloletni proboszcz szczecińskiej katedry ks. prałat Jan Kazieczko odchodzi na emeryturę. Będzie jednak mieszkał na terenie parafii. » więcej 2014-12-06, godz. 09:00 Trwa Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Kupując świecę pomagasz najuboższym Siedem tysięcy paczek świątecznych dla najbiedniejszych dzieci przygotuje w tym roku Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Pieniądze na ten cel pochodzić będą m.in. ze sprzedaży świec bożonarodzeniowych. » więcej 2014-12-02, godz. 14:27 Przedświąteczna akcja "Małych Stópek" Szczecińska Fundacja 'Małych Stópek' organizuje przedświąteczną zbiórkę dla około 40 dzieci i ich matek, które urodziły mimo zamiaru aborcji. » więcej 2014-11-26, godz. 08:44 Maraton z Biblią w Szczecinie Maraton biblijny, ale nie ulicami miasta, a przez karty Ewangelii. Blisko 70 osób przez dwanaście godzin na zmianę czyta Pismo Święte w Bazylice św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy w Szczecinie. » więcej 2014-11-22, godz. 12:00 Papież wybrał nowego biskupa Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej Dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego został nowym biskupem pomocniczym Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. » więcej
165166167168169170171