Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Szczeciński Chór Chłopięcy "Słowiki”. Fot. Archiwum Chóru
Szczeciński Chór Chłopięcy "Słowiki”. Fot. Archiwum Chóru
Katarzyna Ganczarska – organistka. Fot. Jan Olczak
Katarzyna Ganczarska – organistka. Fot. Jan Olczak
W kościele pw. św. Ducha w Szczecinie-Zdrojach, odbędzie się w niedzielę "Koncert Grünebergowski".
Wydarzenie pt. "Arcydzieła muzyki nie tylko sakralnej” zrealizowane zostanie w ramach obchodzonego w Polsce Dnia Papieskiego. Wśród wykonawców wieczoru znajdzie się Szczeciński Chór Chłopięcy "Słowiki” pod dyrekcją Grzegorza Handke.

- Wybrałem utwory muzyki religijnej od dawnej do współczesnej, ale też Ignacego Jana Paderewskiego, Stanisława Wiechowicza i Stanisława Maćkowiaka. Oczywiście nie może zabraknąć ukochanej pieśni Świętego Jana Pawła II, czyli „Barki”. Wybrałem ten repertuar, który będzie odpowiedni do uczczenia Dnia Papieskiego - powiedział Handke.

Na zabytkowych organach Barnima Grüneberga zagra Katarzyna Ganczarska.

- Jest to wspaniały instrument o bardzo miękkim, pięknym brzmieniu. Jestem pełna podziwu, że w dzisiejszych trudnych czasach Parafia w Zdrojach zadbała o to, żeby instrument został za duże pieniądze odrestaurowany i odbywają się festiwale. To podkreśla wagę miasta - dodała Ganczarska.

Wydarzenie współfinansowane przez Miasto Szczecin odbędzie się w obowiązującym reżimie sanitarnym. Początek koncertu o godzinie 19.
Relacja Doroty Zamolskiej

Zobacz także

2020-12-20, godz. 08:04 Adwentowe czuwanie w Kobylance Chór Soli Deo poprowadzi w niedzielę w parafii św. Antoniego z Padwy w Kobylance adwentowe czuwanie. » więcej 2020-12-19, godz. 19:04 Dzieci ze szczecińskiej świetlicy Caritas dostały paczki [ZDJĘCIA] Około 40 paczek świątecznych trafiło do dzieci ze szczecińskiej świetlicy Caritas - placówki wsparcia dziennego przy parafii św. Rodziny. Obok prezentów dla najmłodszych były paczki żywnościowe dla ich rodzin. » więcej 2020-12-18, godz. 21:05 Rekolekcje w Radiu Szczecin. "Brakuje nam osobistego spotkania z Bogiem" W Radiu Szczecin zakończyliśmy adwentowe rekolekcje przygotowujące do Świąt Bożego Narodzenia. W kościele na szczecińskim osiedlu Bukowym prowadził je ks. Mariusz Skakuj z diecezji zamojsko-lubaczowskiej. » więcej 2020-12-18, godz. 17:53 Rzecznik Praw Dziecka uhonorował Fundację Małych Stópek Fundacja Małych Stópek została wyróżniona za zasługi dla ochrony praw dziecka. Honorową Odznakę wręczył w piątek w Szczecinie Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. » więcej 2020-12-18, godz. 17:19 Rekolekcje w Radiu Szczecin Radio Szczecin zaprasza w piątek na drugi dzień rekolekcji adwentowych. Początek naszej transmisji po Wiadomościach o godzinie 19. » więcej 2020-12-17, godz. 21:13 Ruszyły rekolekcje. Także na naszej antenie W Radiu Szczecin rozpoczęły się rekolekcje adwentowe. Transmitowaliśmy mszę św. z parafii w kościele św. Stanisława Biskupa Męczennika na Bukowym, ale organizowane przez nowo powstającą parafię pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszki… » więcej 2020-12-13, godz. 20:07 Każdy może pomóc potrzebującym na święta Torba Miłosierdzia to świąteczna akcja Caritas, w której każdy może pomóc najbardziej potrzebującym na święta. » więcej 2020-12-13, godz. 16:08 Rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Abp Dzięga odprawił mszę św. w katedrze [WIDEO, ZDJĘCIA] W 39. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, i Dnia Ofiar Stanu Wojennego , metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga odprawił mszę świętą w Bazylice Archikatedralnej pod wezwaniem świętego Jakuba Apostoła. » więcej 2020-12-13, godz. 09:03 Msza w intencji wieloletniej dyrygentki szczecińskich "Serduszek" Była jedną z najważniejszych osobowości świata muzycznego w Szczecinie. Wieloletnia dyrygentka szczecińskich 'Serduszek', Elżbieta Berczyńska-Kus zmarła w listopadzie, a w niedzielę w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa… » więcej 2020-12-13, godz. 08:09 Niedziela Gaudete, czyli "radujcie się, Pan jest blisko" Dziś w Kościele Rzymskokatolickim Niedziela Gaudete, czyli niedziela radości. Przypada zawsze w trzecią niedzielę Adwentu. » więcej
2345678