Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Imprezę inną niż wszystkie organizuje młodzież ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia w szczecińskim klubie Pinokio. Ma być dobra muzyka, koncerty, pokaz nunchaku w wykonaniu gwiazdy programu "Mam talent" i świetna zabawa bez alkoholu.
Imprezę inną niż wszystkie organizuje młodzież ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia w szczecińskim klubie Pinokio. Ma być dobra muzyka, koncerty, pokaz nunchaku w wykonaniu gwiazdy programu "Mam talent" i świetna zabawa bez alkoholu.
Imprezę inną niż wszystkie organizuje młodzież ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia w szczecińskim klubie Pinokio. Ma być dobra muzyka, koncerty, pokaz nunchaku w wykonaniu gwiazdy programu "Mam talent" i świetna zabawa bez alkoholu.
Hasło szczecińskiej Cristoteki "There is LIFE in your night - Odważysz się..?" przywędrowało z Portugalii, gdzie też odbywają się takie imprezy. W Polsce organizowane są w Warszawie.

W większości teledysków, które ogląda się w znanych stacjach w sposób ukryty, a coraz częściej jawny namawia się do przedmiotowego traktowania ludzi - uważają Agnieszka i Marcin z wspólnoty Przymierze Miłosierdzia. - W teledyskach można dostrzec kadry, które są specjalnie zrobione, żeby przyciągały najczęściej do kobiecych części ciała.

W imprezie w Pinokiu zagrają Przystanek Jezus i Tromba Brass. Będą jednak też m.in. południowoamerykańskie rytmy. - Zależy nam na tym, żebyście dobrze się bawili i czuli wolni w tej muzyce - dodaje Marcin. - To ma być przede wszystkim muzyka do zabawy i do tańca.

Paulina Bielecka, która dotarła do półfinału telewizyjnego programu "Mam talent", da też mistrzowski pokaz nunchaku.

Na pewno chcemy wyrobić markę. Zależy nam na tym, żeby Cristoteca wpisała się na stałe w program kulturalnych wydarzeń Szczecina. Będziemy walczyć ze wszystkich sił, żeby pozytywne treści, które mamy do przekazania młodym ludziom, ale także alternatywny sposób zabawy, bez używek, przy dobrej muzyce i wartościach, był rozpoznawalny - mówi Agnieszka.

Organizatorzy zapowiadają, że zabawę kierują przede wszystkim do ludzi, którzy mają niewiele wspólnego z Kościołem. Chcą jednak uzmysłowić im, że życie może być piękne i wartościowe i niekoniecznie musi kręcić się wokół fizyczności. Początek zabawy w poniedziałek 21 stycznia o godzinie 20.

Przymierze Miłosierdzia to wspólnota, którą w 2000 roku w Brazylii założyli włoscy kapłani: ks. Enrique Porcu i ks. Antonello Cadeddu oraz misjonarka świecka Maria Paula. Przez 10 lat dotarła do 36 miast w Brazylii, a także do Portugalii, Belgii, Włoch, Francji i Polski, gdzie posiada swoje domy misyjne i placówki pomocy najuboższym.

Członkowie wspólnoty pomagają m.in. bezdomnym. W Polsce swoje grupy założyli już w pięciu miastach, w tym również w Szczecinie, gdzie działają od 2008 roku.

Zobacz więcej o Cristotece.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2013-03-31, godz. 14:08 Papież modli się o pokój na świecie [ZDJĘCIA] O pokój w Syrii, w Ziemi Świętej, na Półwyspie Koreańskim i na całym świecie modlił się papież Franciszek w orędziu wygłoszonym z bazyliki świętego Piotra w południe. » więcej 2013-03-31, godz. 10:16 Śniadanie dla samotnych i bezdomnych W Niedzielę Wielkanocną do wspólnego śniadania zasiadło kilkadziesiąt osób bezdomnych i samotnych. Przygotowali je wolontariusze Caritasu i Akcji Katolickiej przy parafii Matki Bożej Jasnogórskiej na Pomorzanach. » więcej 2013-03-31, godz. 01:01 Procesja rezurekcyjna rano czy wieczorem? Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. W niektórych parafiach przed pierwszą mszą świętą zabrzmią dzwony i wyruszą procesje rezurekcyjne. W innych kościołach rzymskokatolickich procesja była połączona z Wigilią Paschalną… » więcej 2013-03-31, godz. 00:53 Ekumeniczne życzenia wielkanocne [WIDEO] Dziś Wielkanoc świętują chrześcijanie zachodni, a więc katolicy rzymscy i protestanci. » więcej 2013-03-30, godz. 20:40 Prymas składa życzenia wiernym Jesteśmy powołani, aby w duchu wiary budować cywilizację miłości - powiedział prymas Polski abp Józef Kowalczyk, składając wiernym życzenia wielkanocne. » więcej 2013-03-30, godz. 09:49 Wielka Sobota - cisza i oczekiwanie [ZDJĘCIA] Dziś u chrześcijan zachodnich Wielka Sobota, która jest dniem ciszy i oczekiwania na Zmartwychwstanie. » więcej 2013-03-30, godz. 09:48 Bezdomni dostali paczki i święconki Blisko setka bezdomnych w szczecińskiej katedrze dostała w Wielką Sobotę koszyczki ze święconką, a także paczki żywnościowe od Caritas. » więcej 2013-03-29, godz. 12:14 Efekt Franciszka w Watykanie Wierni z całego świata przyjeżdżają do Watykanu, by zobaczyć nowego papieża. » więcej 2013-03-29, godz. 07:10 Papież znów zaskoczył Po raz pierwszy w historii Kościoła Katolickiego Franciszek umył nogi kobietom. » więcej 2013-03-29, godz. 00:17 Grzechy wyznawane pod osłoną nocy Najpierw rachunek sumienia w smartfonie, a potem już można przystąpić do spowiedzi świętej. W Szczecinie zakończyła się czwarta Noc Konfesjonałów. » więcej
170171172173174175176