Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Imprezę inną niż wszystkie organizuje młodzież ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia w szczecińskim klubie Pinokio. Ma być dobra muzyka, koncerty, pokaz nunchaku w wykonaniu gwiazdy programu "Mam talent" i świetna zabawa bez alkoholu.
Imprezę inną niż wszystkie organizuje młodzież ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia w szczecińskim klubie Pinokio. Ma być dobra muzyka, koncerty, pokaz nunchaku w wykonaniu gwiazdy programu "Mam talent" i świetna zabawa bez alkoholu.
Imprezę inną niż wszystkie organizuje młodzież ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia w szczecińskim klubie Pinokio. Ma być dobra muzyka, koncerty, pokaz nunchaku w wykonaniu gwiazdy programu "Mam talent" i świetna zabawa bez alkoholu.
Hasło szczecińskiej Cristoteki "There is LIFE in your night - Odważysz się..?" przywędrowało z Portugalii, gdzie też odbywają się takie imprezy. W Polsce organizowane są w Warszawie.

W większości teledysków, które ogląda się w znanych stacjach w sposób ukryty, a coraz częściej jawny namawia się do przedmiotowego traktowania ludzi - uważają Agnieszka i Marcin z wspólnoty Przymierze Miłosierdzia. - W teledyskach można dostrzec kadry, które są specjalnie zrobione, żeby przyciągały najczęściej do kobiecych części ciała.

W imprezie w Pinokiu zagrają Przystanek Jezus i Tromba Brass. Będą jednak też m.in. południowoamerykańskie rytmy. - Zależy nam na tym, żebyście dobrze się bawili i czuli wolni w tej muzyce - dodaje Marcin. - To ma być przede wszystkim muzyka do zabawy i do tańca.

Paulina Bielecka, która dotarła do półfinału telewizyjnego programu "Mam talent", da też mistrzowski pokaz nunchaku.

Na pewno chcemy wyrobić markę. Zależy nam na tym, żeby Cristoteca wpisała się na stałe w program kulturalnych wydarzeń Szczecina. Będziemy walczyć ze wszystkich sił, żeby pozytywne treści, które mamy do przekazania młodym ludziom, ale także alternatywny sposób zabawy, bez używek, przy dobrej muzyce i wartościach, był rozpoznawalny - mówi Agnieszka.

Organizatorzy zapowiadają, że zabawę kierują przede wszystkim do ludzi, którzy mają niewiele wspólnego z Kościołem. Chcą jednak uzmysłowić im, że życie może być piękne i wartościowe i niekoniecznie musi kręcić się wokół fizyczności. Początek zabawy w poniedziałek 21 stycznia o godzinie 20.

Przymierze Miłosierdzia to wspólnota, którą w 2000 roku w Brazylii założyli włoscy kapłani: ks. Enrique Porcu i ks. Antonello Cadeddu oraz misjonarka świecka Maria Paula. Przez 10 lat dotarła do 36 miast w Brazylii, a także do Portugalii, Belgii, Włoch, Francji i Polski, gdzie posiada swoje domy misyjne i placówki pomocy najuboższym.

Członkowie wspólnoty pomagają m.in. bezdomnym. W Polsce swoje grupy założyli już w pięciu miastach, w tym również w Szczecinie, gdzie działają od 2008 roku.

Zobacz więcej o Cristotece.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2013-03-29, godz. 12:14 Efekt Franciszka w Watykanie Wierni z całego świata przyjeżdżają do Watykanu, by zobaczyć nowego papieża. » więcej 2013-03-29, godz. 07:10 Papież znów zaskoczył Po raz pierwszy w historii Kościoła Katolickiego Franciszek umył nogi kobietom. » więcej 2013-03-29, godz. 00:17 Grzechy wyznawane pod osłoną nocy Najpierw rachunek sumienia w smartfonie, a potem już można przystąpić do spowiedzi świętej. W Szczecinie zakończyła się czwarta Noc Konfesjonałów. » więcej 2013-03-29, godz. 00:10 Krzyż w centrum, czyli Wielki Piątek Dziś Wielki Piątek, w którym chrześcijanie przeżywają Mękę i Śmierć Chrystusa. To jedyny dzień w roku, kiedy nie odprawia się mszy świętej. » więcej 2013-03-28, godz. 07:51 Wielki Czwartek rozpoczyna Triduum Sacrum Dziś chrześcijanie zachodni rozpoczynają Triduum Paschalne, czyli trzy święte dni, które są pamiątką Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. » więcej 2013-03-28, godz. 07:29 Noc konfesjonałów na dobry początek Ponad 60 miast w Polsce, a także Chicago i Rzym, w sumie ponad 100 parafii włączyło się już w kolejną edycję Nocy Konfesjonałów. Akcję 4 lata temu zapoczątkowali księża w Szczecinie. » więcej 2013-03-24, godz. 11:46 Wystawa błogosławionego przy bazylice papieskiej [ZDJĘCIA] Droga świętości Jana Pawła II to wystawa, którą można oglądać przy Bazylice św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy w Szczecinie. » więcej 2013-03-22, godz. 13:55 Akademicka Droga Krzyżowa ulicami Szczecina Studenci, wykładowcy, a także młodzież Szczecina przejdą w piątek w Akademickiej Drodze Krzyżowej ulicami miasta. » więcej 2013-03-20, godz. 07:24 Tango dla papieża Tango specjalnie dla Ojca Świętego Franciszka odtańczą uczestnicy tegorocznego spotkania młodych w Lednicy. » więcej 2013-03-19, godz. 14:59 Szczecinianie: Franciszek to wspaniały człowiek Papież Franciszek rozpoczął swój pontyfikat. We wtorkowych uroczystościach w Watykanie udział wzięło blisko 200 tysięcy wiernych, a także przedstawiciele ponad 130 państw i organizacji z całego świata. » więcej
171172173174175176177