Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Papież ogłosił miasto gospodarza po zakończeniu mszy świętej odprawionej w niedzielę na Copacabanie. Fot. Wojciech Woźniak [Archiwum]
Papież ogłosił miasto gospodarza po zakończeniu mszy świętej odprawionej w niedzielę na Copacabanie. Fot. Wojciech Woźniak [Archiwum]
Kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie w 2016 roku. Papież ogłosił miasto gospodarza po zakończeniu mszy świętej odprawionej w niedzielę na Copacabanie.
W brazylijskim Rio de Janeiro kończy się kilkudniowe modlitewne spotkanie Franciszka z młodzieżą całego świata, w którym wzięło udział około 3 mln ludzi.

Potwierdziły się nieoficjalne informacje i słowa kardynała Stanisława Dziwisza. Metropolita krakowski już kilka dni temu mówił, żeby na niedzielną mszę z Franciszkiem młodzi wzięli polskie flagi i spodziewali się niespodzianki.

Radości z decyzji Franciszka nie kryje rzecznik Episkopatu Polski ks. Józef Kloch. - Cieszymy się, że w roku 1050-lecia chrztu Polski przyjedzie do nas Ojciec Święty. To ogromne wyróżnienie, bo żaden z papieży nie podróżuje tyle, co kiedyś Jan Paweł II - podkreśla ks. Kloch.

Rzecznik Episkopatu zwraca uwagę, że będzie to wielkie wyzwanie logistyczne. - 1,5 miliona ludzi musi gdzieś mieszkać, coś jeść, w jakiś sposób się przemieszczać. Musi też mieć miejsca na spotkania, konferencje, modlitwę i na główne czuwanie pod gołym niebem - tłumaczy.

Ostatni raz polskie miasto było gospodarzem Światowych Dni Młodzieży w 1991 roku. Na spotkanie z Janem Pawłem II młodzi z całego świata zjechali wtedy do Częstochowy. Wiele wskazuje na to, że papież spotkanie z młodzieżą w Krakowie połączy z pielgrzymką po Polsce. Wśród miast, które może odwiedzić wymienia się Warszawę i Poznań.

Pomysłodawcą Światowych Dni Młodzieży był papież Polak. Jan Paweł II pierwszy raz zorganizował spotkanie z młodymi w Rzymie w 1985 roku.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2013-12-27, godz. 18:04 Spotkanie ze świecką dominikanką w klasztorze Spotkanie z Małgorzatą Wałejko, autorką książki 'Listy w butelce. 3 lata z 33' rozpocznie się w piątek o 19 w krypcie klasztoru dominikanów przy pl. Ofiar Katynia 1. » więcej 2013-12-25, godz. 03:57 Pasterka rozpoczęła świętowanie Bożego Narodzenia W środę katolicy rzymscy i protestanci obchodzą Boże Narodzenie. Świętowanie w Kościele Rzymskokatolickim rozpoczęła pasterka, której o północy w Bazylice Archikatedralnej przewodniczył abp Andrzej Dzięga, metropolita szczec… » więcej 2013-12-24, godz. 16:10 Wigilia dla samotnych na Pomorzanach Wigilię dla ponad 30 samotnych i potrzebujących osób z całych Pomorzan zorganizował Caritas i oddział Akcji Katolickiej przy parafii Matki Bożej Jasnogórskiej. » więcej 2013-12-24, godz. 11:23 Świąteczne życzenia metropolity: Zawsze jest nadzieja [WIDEO] W ten wieczór wszyscy doświadczamy, że stajemy po stronie ludzi, którzy mają dobrą wolę, bo chcemy być ludźmi dobra i nadziei - mówi w życzeniach do szczecinian abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. » więcej 2013-12-24, godz. 11:00 Żywa szopka także na Prawobrzeżu Żywe szopki w tym roku nie tylko w katedrze i przed kościołem na pl. Zwycięstwa. Swoją będą mieli też mieszkańcy prawobrzeżnej części Szczecina. » więcej 2013-12-24, godz. 10:31 Pasterka w Radiu Szczecin. Początek o północy Radio Szczecin przeprowadzi bezpośrednią transmisję z pasterki w Bazylice Archikatedralnej. Początek o północy. » więcej 2013-12-24, godz. 07:06 Wigilia Bożego Narodzenia u katolików rzymskich i protestantów Dziś katolicy rzymscy i protestanci obchodzą Wigilię Bożego Narodzenia. W tradycji chrześcijańskiej to dzień poprzedzający Boże Narodzenie, kończący okres Adwentu. » więcej 2013-12-21, godz. 15:03 Żywa szopka w katedrze. Będzie egzotycznie i ciepło Kilkanaście zwierząt zamieszka w żywej szopce w szczecińskiej katedrze. » więcej 2013-12-15, godz. 10:25 Prowadzi bloga i organizuje Przystanek Jezus, teraz poprowadzi też rekolekcje dla studentów Na co dzień komunikuje się z wiernymi m.in. za pośrednictwem swojego bloga w internecie, a od niedzieli będzie prowadził spotkania dla szczecińskich studentów. Biskup Edward Dajczak do wtorku będzie głosił rekolekcje u chrystusowców… » więcej 2013-12-07, godz. 11:16 Caritas zbiera żywność w supermarketach Po raz piąty w całej Polsce, w tym również w szczecińskich supermarketach wolontariusze Caritas będą zbierać żywność dla najbardziej potrzebujących. » więcej
160161162163164165166