Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Wraz z początkiem wakacji Caritas Polska rozpoczyna akcję "Tornister Pełen Uśmiechów". Jej celem jest wsparcie dzieci z potrzebujących rodzin. Uczniowie dostaną wyprawki szkolne.
- Bieżąca edycja, z powodu pandemii, została rozszerzona o zakup komputerów dla uczniów - mówi Maciej Dubicki z Caritas Polska. - Dzieci będą nie tylko mogły korzystać z komputerów na miejscu, lecz także wypożyczać sprzęt do nauki on-line.

Caritas Polska wraz z Fundacją Pro Caritate kupiły ponad 300 laptopów, które jeszcze w tym miesiącu trafią do świetlic środowiskowych, domów dziecka i placówek prowadzonych przez Caritas.

Akcja "Tornister Pełen Uśmiechów" prowadzona jest od 2009 roku. Od tego czasu udało się przekazać dzieciom w całej Polsce ponad 170 tys. wyprawek szkolnych. Tegoroczną edycję można wesprzeć przekazując darowiznę na stronie caritas.pl w zakładce "Tornister Pełen Uśmiechów" lub wysyłając SMS o treści TORNISTER pod numer 72 052 (koszt 2,46 zł).
- Bieżąca edycja, z powodu pandemii, została rozszerzona o zakup komputerów dla uczniów - mówi Maciej Dubicki z Caritas Polska.

Zobacz także

2021-04-01, godz. 15:52 Liturgia Wielkiego Czwartku w czasie pandemii Sugestie Stolicy Apostolskiej, apel Episkopatu i wspólny komunikat hierarchów kościelnych i rządu do wiernych i proboszczów. Liturgie Wielkiego Tygodnia i Wielkanoc w Kościele odbędą według zaostrzonych rygorów sanitarnych. » więcej 2021-04-01, godz. 12:45 Caritas podsumowuje przedświąteczną pomoc Ze względu na pandemię i związane z nią obostrzenia, Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej musiał docierać do potrzebujących inaczej niż organizując wielkanocne śniadania. I tak udało się pomóc. » więcej 2021-04-01, godz. 07:04 Księża odnowią swoje przyrzeczenia, poświęcenie olejów Msza Krzyżma Świętego rozpocznie się o 10 w Bazylice Archikatedralnej. Odprawia ją biskup diecezjalny wraz z kapłanami. To coroczna uroczystość, szczególnie ważna dla całej służby liturgicznej. » więcej 2021-04-01, godz. 07:01 Wielki Czwartek w Kościele Katolickim W Kościele Katolickim rozpoczyna się Triduum Paschalne. To trzy święte dni, które symbolizują Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Wielki Czwartek to pamiątka ustanowienia Kapłaństwa i Eucharystii, czyli Komunii Święt… » więcej 2021-03-28, godz. 16:50 Fundacja Małych Stópek pomaga DPS-om Wielkopostne porządki to akcja szczecińskiej Fundacji Małych Stópek, tym razem skierowana do Domów Pomocy Społecznej. Udało się dostarczyć chemię gospodarczą do ponad 80 placówek w całej Polsce. » więcej 2021-03-28, godz. 09:30 Rekolekcje wielkopostne "Na progu Paschy" To może być jedna z ostatnich szans na duchowe przygotowanie do Świąt Wielkanocnych. Rekolekcje wielkopostne 'Na progu Paschy' rozpoczną się w niedzielę w szczecińskiej Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła. » więcej 2021-03-28, godz. 08:31 Niedziela Palmowa, czyli zapowiedź zmartwychwstania Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień w Kościele Katolickim. Nazywana jest też Niedzielą Męki Pańskiej i otwiera Wielki Tydzień, którego zwieńczeniem będą trzy święte dni symbolizujące mękę, śmierć i zmartwychwstanie… » więcej 2021-03-28, godz. 08:06 Wielkanoc w czasie pandemii. Obostrzenia m.in. w kościołach Święta Wielkanocne to dla katolików najważniejszy moment w roku - przyznał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki. » więcej 2021-03-27, godz. 07:51 Ekstremalna Droga Krzyżowa, czyli Rewolucja pięknych ludzi [WIDEO, ZDJĘCIA] Blisko 40 kilometrów nocą, piechotą w ciszy, modlitwie i skupieniu. Już po raz kolejny odbyła się Ekstremalna Droga Krzyżowa. » więcej 2021-03-26, godz. 13:26 W Szczecinie ruszy cykl spotkań dot. relacji polsko-niemieckich 'Kolokwia Ottonianum' - tak ma się nazywać cykl spotkań, poświęconych relacjom polsko-niemieckim, które będą odbywać się w Szczecinie. » więcej
3456789