Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Bazylika Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich. Fot. www.wikipedia.org / Jan Mehlich
Bazylika Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja w Piekarach Śląskich. Fot. www.wikipedia.org / Jan Mehlich
O godzinie 10.00 rozpoczęła się tradycyjna doroczna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich.
Ze względu na obostrzenia sanitarne odbędzie się ona w formie nadzwyczajnej. Wszystkie pielgrzymkowe uroczystości odbędą się w Bazylice Piekarskiej, gdzie zgromadzą się przedstawicielki pielgrzymujących co roku kobiet. W wydarzeniu będzie można uczestniczyć także dzięki przygotowanym i udostępnionym transmisjom.

Metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc zachęca wszystkich do udziału w pielgrzymce za pomocą mediów.

- Chciałbym, żeby same kobiety także zaprosiły swoich najbliższych do tej pielgrzymki. To jest taka jednorazowa szansa, że mogą się zgromadzić przed odbiornikami radiowymi czy telewizyjnymi całe rodziny, żeby razem z kobietami, matkami, żonami, babciami w tym wydarzeniu religijnym uczestniczyć - mówi arcybiskup Skworc.

Rzecznik prasowy Archidiecezji Katowickiej ksiądz Tomasz Wojtal zapewnia, że w trakcie pielgrzymki zachowane zostaną środki ostrożności. Utrzymujące się na Śląsku wysokie zagrożenie epidemiczne skłoniło władze kościelne do podjęcia decyzji o zorganizowaniu pielgrzymki w formie nadzwyczajnej.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.00 od złożenia hołdu Matce Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Następnie, zgodnie z wieloletnią tradycją, słowo poświęcone kwestiom społecznym wygłosił do kobiet arcybiskup Wiktor Skworc. Centralnym punktem uroczystości będzie msza święta pod przewodnictwem i z homilią arcybiskupa Jan Romeo Pawłowskiego, pracującego aktualnie w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.

Zobacz także

2020-10-25, godz. 08:09 Dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. W całym kraju obowiązują obostrzenia dla strefy czerwonej. Rygory sanitarne zmniejszają także liczbę wiernych do jednej osoby na 7 metrów kwadratowych powierzchni w kościele. » więcej 2020-10-24, godz. 08:38 Abp Dzięga udzielił dyspensy na niedziele i święta Metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga udzielił dyspensy od uczestnictwa we mszy św. na terenie Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. » więcej 2020-10-22, godz. 20:01 Organizator Szczecińskiego Marszu dla Życia: Bardzo dobra wiadomość i zadanie dla nas To bardzo dobra wiadomość - tak ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek i organizator Szczecińskiego Marszu dla Życia skomentował dzisiejszą decyzję Trybunału Konstytucyjnego. » więcej 2020-10-22, godz. 09:24 Trybunał Konstytucyjny w rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II Kościół Katolicki na całym świecie wspomina w liturgii św. Jana Pawła II. 22 października to dzień rozpoczęcia pontyfikatu papieża Polaka w 1978 roku. » więcej 2020-10-20, godz. 09:16 Nowenna Życia w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego W czwartek sędziowie zdecydują, czy zgodny z Konstytucją jest przypadek, w którym prawo dopuszcza możliwość aborcji, jeśli u nienarodzonego dziecka zachodzi podejrzenie kalectwa lub ciężkiej choroby. » więcej 2020-10-19, godz. 20:33 Zmarł ks. Tadeusz Giedrys. Był chory na Covid-19 Nie żyje ksiądz Tadeusz Giedrys, proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Lubanowie w powiecie gryfińskim. Jak informuje portal igryfino.pl, był zakażony koronawirusem i zmarł w szpitalu przy Arkońskiej w Szczecinie. » więcej 2020-10-19, godz. 14:28 "Starał się przekazać walkę bez przemocy" Zło dobrem zwyciężaj - to jedno z najbardziej popularnych przesłań bł. ks. Jerzego Popiełuszki. » więcej 2020-10-18, godz. 14:59 Pierwszy krzyż w miejscu nowej parafii [WIDEO, DUŻO ZDJĘĆ] To pierwszy krzyż w miejscu, gdzie będzie świątynia. Całe pokolenia mają wyrastać na bożej drodze - powiedział ks. arcybiskup Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński, podczas święcenia krzyża misyjnego i terenu na… » więcej 2020-10-18, godz. 13:08 Duszpasterstwa akademickie zapraszają. Każdy znajdzie coś dla siebie Wyjazdy integracyjne, spotkania dla zakochanych, wieczory biblijne, a przede wszystkim ludzie o podobnych wartościach na wspólnej modlitwie. » więcej 2020-10-18, godz. 09:00 Nie będzie liczenia wiernych w kościołach W tym roku nie odbędzie się tradycyjne liczenie wiernych w kościołach. Powód to epidemia koronawirusa. » więcej
1234567