Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Audiencja u Papieża Franciszka. źródło: prezydent.pl
Audiencja u Papieża Franciszka. źródło: prezydent.pl
Para Prezydencka modli się przy grobie św. Jana Pawła II. źródło: prezydent.pl
Para Prezydencka modli się przy grobie św. Jana Pawła II. źródło: prezydent.pl
Kończący w piątek trzydniową wizytę we Włoszech, prezydent Andrzej Duda został przyjęty na audiencji przez papieża Franciszka.
Rozmowy dotyczyły sytuacji w Polsce, pandemii koronawirusa i współpracy międzynarodowej.

Prezydent Andrzej Duda po rozmowie z papieżem i udziale w mszy świętej przy grobie świętego Jana Pawła II spotkał się z dziennikarzami.

- Ojciec święty podziękował mi za to, że pamiętaliśmy - w tych trudnych czasach - także i o innych społeczeństwach, o innych narodach. Za pomoc, którą udzieliliśmy Włochom, za pomoc, która przyszła tutaj do Watykanu, ale także do państw Partnerstwa Wschodniego czy do państw Bałkanów Zachodnich - mówił Andrzej Duda.

Prezydent dodał, że papież wyraził również podziękowania za prowadzoną w Polsce politykę prorodzinną.

Po rozmowie z ojcem świętym, prezydent Duda spotkał się z watykańskim sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolin. Jednym z wątków rozmowy była sytuacja na Białorusi. Obie strony wyraziły przekonanie że Białorusini powinni sami decydować o swoim losie w wolnych, uczciwych wyborach.
Relacja Piotra Kowalczuka [IAR]

Zobacz także

2020-10-30, godz. 09:41 Abp Dzięga dziękuje za ochronę świątyń. "Nie ustawajcie" Gorąco dziękuję wszystkim wiernym świeckim, którzy na wiele sposobów według swoich możliwości starają się ochraniać świątynie, kapłanów i dzieła Boże. Niech Wam Bóg obficie błogosławi. Nie ustawajcie - pisze abp Andrzej… » więcej 2020-10-29, godz. 07:15 Apel biskupów w związku z protestami po orzeczeniu TK Biskupi wezwali w środę do podjęcia rzeczowego dialogu społecznego, wyrażania poglądów bez użycia przemocy i poszanowania godności każdego człowieka. » więcej 2020-10-26, godz. 09:01 Małe Stópki pomagają niepełnosprawnym dzieciom Powstanie miejsca dla osób niepełnosprawnych to jeden z planów Fundacji Małych Stópek ze Szczecina. Fundacja chce zwiększyć pomoc osobom z niepełnosprawnością. » więcej 2020-10-25, godz. 11:44 Wizyta na grobach bliskich i odpust zupełny - przez cały listopad Odpust za zmarłych można otrzymać w ośmiu wybranych dniach całego listopada, a nie tylko przez pierwsze osiem dni tego miesiąca. To również oznacza, że wizytę na cmentarzu możemy zaplanować na kolejne dni listopada, a nie na Wszystkich… » więcej 2020-10-25, godz. 08:09 Dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. W całym kraju obowiązują obostrzenia dla strefy czerwonej. Rygory sanitarne zmniejszają także liczbę wiernych do jednej osoby na 7 metrów kwadratowych powierzchni w kościele. » więcej 2020-10-24, godz. 08:38 Abp Dzięga udzielił dyspensy na niedziele i święta Metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga udzielił dyspensy od uczestnictwa we mszy św. na terenie Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. » więcej 2020-10-22, godz. 20:01 Organizator Szczecińskiego Marszu dla Życia: Bardzo dobra wiadomość i zadanie dla nas To bardzo dobra wiadomość - tak ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek i organizator Szczecińskiego Marszu dla Życia skomentował dzisiejszą decyzję Trybunału Konstytucyjnego. » więcej 2020-10-22, godz. 09:24 Trybunał Konstytucyjny w rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu Jana Pawła II Kościół Katolicki na całym świecie wspomina w liturgii św. Jana Pawła II. 22 października to dzień rozpoczęcia pontyfikatu papieża Polaka w 1978 roku. » więcej 2020-10-20, godz. 09:16 Nowenna Życia w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego W czwartek sędziowie zdecydują, czy zgodny z Konstytucją jest przypadek, w którym prawo dopuszcza możliwość aborcji, jeśli u nienarodzonego dziecka zachodzi podejrzenie kalectwa lub ciężkiej choroby. » więcej 2020-10-19, godz. 20:33 Zmarł ks. Tadeusz Giedrys. Był chory na Covid-19 Nie żyje ksiądz Tadeusz Giedrys, proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Lubanowie w powiecie gryfińskim. Jak informuje portal igryfino.pl, był zakażony koronawirusem i zmarł w szpitalu przy Arkońskiej w Szczecinie. » więcej
1234567