Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE
MIGAWKA-Program z 18.09.22
Szczeciński fotografik co jakiś czas pojawia się w audycji. To jest moment na rozmowę o technikach analogowych, eksperymentalnych, Paweł Kula cały czas poszukuje nowych form wyrazu. Tym razem rozmawiamy o antotypii - metodzie, która również, choć w symboliczny sposób, odpowiada na problem z używaniem toksycznych substancji w fotografii analogowej. O tej metodzie możecie między innymi przeczytać tutaj. Nasz gość zaprasza także do udziału w konkursie fotograficznym (jest tam jurorem) organizowanym przez Goleniowski Dom Kultury. Na koniec parę słów na temat następnego Pleneru Migawki - uspokajamy, w kolejnej audycji zapowiedź naszego fotograficznego spotkania.
MIGAWKA-Program z 11.09.22
Skoro w zeszłym tygodniu anonsowaliśmy spotkanie w Książnicy Pomorskiej, to oczywiście w tej audycji relacja z tego wydarzenia. Sala pod Piramidą szczelnie wypełniona była publicznością, którą tworzyli także, między innymi, portretowani przez Andrzeja Łazowskiego Szczecinianie. A także inni fotograficy, politycy czy artyści. Z samym twórcą nie było okazji, żeby spokojnie porozmawiać - co jest zupełnie normalne dla wernisaży - ale posłuchajcie, co o Andrzeju Łazowskim mówili inni. I co mówił on sam do zebranych na prezentacji jego książki "Portrety Szczecinian".
MIGAWKA-Program z 04.09.22
W tym programie odwiedziliśmy Zamek Książąt Pomorskich, aby w hallu nieopodal wejścia do Opery na Zamku obejrzeć wystawę "KIJÓW – ODESSA – LWÓW 2022 niecodzienna codzienność" autorów tworzących w ramach Ukraińskiego Stowarzyszenia Artystów Fotografików. Oraz prezentujemy rozmowę redakcyjnej koleżanki Małgorzaty Frymus ze szczecińskim fotografikiem Andrzejem Łazowskim. Promocja jego najnowszego albumu w piątek 9 września w MOK Police o godzinie 17. A dzień później wernisaż wystawy tych zdjęć w Książnicy Pomorskiej o godzinie 12.