Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Teatr Krypta i Piwnica przy Krypcie z Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie łączą siły. Fot. Paulina Sawicka [Radio Szczecin]
Teatr Krypta i Piwnica przy Krypcie z Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie łączą siły. Fot. Paulina Sawicka [Radio Szczecin]
Teatr Krypta i Piwnica przy Krypcie z Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie łączą siły. Od października będą funkcjonować pod jednym szyldem.
Wszystko to z powodu likwidacji jednej z siedzib na rzecz Muzeum Zamkowego - mówi Wiesław Lewoc, zastępca dyrektora Zamku. - W dotychczasowej siedzibie Teatru Krypta będzie przywrócona jej pierwotna funkcja, czyli Krypty Grzebanej Książąt z dynastii Gryfitów - dodaje Lewoc.

Obie sceny mają wieloletnią tradycję. Teatr Krypta działa od 50 lat, kabaretowa Piwnica - połowę mniej. To, że przeniesiemy teatr do Piwnicy przy Krypcie nie oznacza, że dorobek sceniczny obu miejsc zostanie przekreślony - podkreśla Lewoc.

- Charakter obu scen był inny. Uznaliśmy, że powinniśmy w to miejsce powołać nowa scenę, która by odwoływała się do tradycji tych obu teatrów - mówi Lewoc.

Nowa scena oznacza też nową nazwę. O niej zadecydują mieszkańcy w konkursie zorganizowanym przez Zamek Książąt Pomorskich. Zgłoszenia są przyjmowane do 15 maja w siedzibie organizatora.

Do czasu zakończenia remontu północnego skrzydła szczecińskiego zamku, przedstawienia odbywają się w kinie Zamek.
Łączymy się z powodu likwidacji jednej z siedzib na rzecz Muzeum Zamkowego - mówi Wiesław Lewoc, zastępca dyrektora Zamku.
To, że przeniesiemy teatr do Piwnicy przy Krypcie nie oznacza, że dorobek sceniczny obu miejsc zostanie przekreślony - podkreśla Lewoc.

Zobacz także

2015-04-18, godz. 08:20 Poznanianka wygrywa szczecińskie "Złote Pointy" Wiktoria Nowak z Poznania zwyciężczynią 'Złotych Point' w Szczecinie. Młoda tancerka otrzymała trzy nagrody na zakończonym wieczorem Międzynarodowym Konkursie Baletowym w Szczecinie. » więcej 2015-04-17, godz. 18:06 Ruszyła Zachodniopomorska OFFensywa Teatralna Kontrapunkt to festiwal na festiwale czyli prezentacja niezależnych teatrów na 50. Przeglądzie Teatrów Małych Form, którego oficjalne otwarcie nastąpi w najbliższy poniedziałek. » więcej 2015-04-17, godz. 16:01 Młody talent nagra utwór w Radiu Szczecin Nagranie miniatury muzycznej w Studiu S1 Radia Szczecin to tylko jedna z nagród podczas IV Zachodniopomorskiego Konkursu Pianistycznego o zasięgu ogólnopolskim, który odbył się w Szczecinie. » więcej 2015-04-17, godz. 12:24 Atrakcje dla młodych sympatyków teatru Przedstawienia, warsztaty i słodkie niespodzianki - to wszystko od piątku dla najmłodszych widzów Przeglądu Teatrów Małych Form. » więcej 2015-04-16, godz. 22:00 Norweski wieczór w Szczecinie Przy okazji Dni Skandynawskich 12 Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie urządziło sobie 'Wieczór z Norwegią'. » więcej 2015-04-16, godz. 21:06 Koncert charytatywny pomoże spełnić ich marzenia [ZDJĘCIA] Potrzeba tylko czterech i pół tysiąca złotych, aby trójka uzdolnionych muzycznie dzieci miała szansę na dalszą edukację. W czwartek tę sumę próbowali zebrać członkowie szczecińskiego Rotary Club i Stowarzyszenia Sztuka Tak. » więcej 2015-04-16, godz. 17:20 Młodzi muzycy wystąpią na scenie Zaczynali od zera, nie mieli instrumentów, ale dzięki stowarzyszeniu Sztuka Tak spełnili swoje muzyczne marzenia i teraz młodzi muzycy ze Stołczyna dadzą charytatywny koncert. » więcej 2015-04-15, godz. 17:30 Najlepsi młodzi tancerze na scenie w Szczecinie Międzynarodowy Konkurs Baletowy 'Złote pointy' rozpoczyna się w środę w Szczecinie. » więcej 2015-04-13, godz. 19:42 Najlepsi polscy młodzi pianiści rywalizują w Szczecinie W Szkole Muzycznej przy placu Orła Białego w Szczecinie trwa rywalizacja najlepszych młodych pianistów. To czwarta edycja Zachodniopomorskiego Konkursu Pianistycznego. » więcej 2015-04-13, godz. 12:22 Günter Grass nie żyje Niemiecki pisarz noblista Günter Grass zmarł w poniedziałek 13 kwietnia. Miał 87 lat. » więcej
408409410411412413414