Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Anna Łukaszek [Radio Szczecin]
Fot. Anna Łukaszek [Radio Szczecin]
Abelard Giza, poligon kabaretowy, stand-up i improwizacja - nadlatuje SZPAK - największe święto komedii w regionie rusza 29 listopada w Szczecinie. Wcześniej odbędą się wydarzenia w okolicznych miastach - poinformowali organizatorzy podczas wtorkowej konferencji.
To 13. edycja imprezy - mówi Grzegorz Dolniak, dyrektor artystyczny festiwalu.

- Mam nadzieję, ze będzie to szczęśliwa trzynastka. Właściwie wielkich wątpliwości nie mam, bo SZPAK jest zawsze szczęśliwy; o to w nim chodzi, by szczęścia widzom i państwu dostarczać w mniejszych i większych dawkach - zaznaczył Grzegorz Dolniak.

SZPAKA odwiedzi wielu znanych gości.

- Abelard Giza ze swoim najnowszym programem "Piniata". Abelard miał krótką przerwę, potem napisał nowy program i pierwszy raz zagra go u nas w Szczecinie, na SZPAKU. Jesteśmy dumni i wzruszeni. Biletów nie ma na to wydarzenie, wyprzedały się, za to zapraszam na inne wydarzenia, na które bilety jeszcze zostały - mówił Grzegorz Dolniak.

Zanim SZPAK wyląduje w Szczecinie odwiedzi gniazda w regionie.

- Dębno, Stargard, Police, Złocieniec i Goleniów - wszystkie wydarzenia prowadzić będzie Damian "Viking" Usewicz, nasz stand-uper ze Szczecina. SZPAK wyląduje w Szczecinie 29 listopada, inauguracja w Starej Rzeźni, rozpoczynamy konkursem stand-upowym - dodała Karolina Płotnicka-Błach, rzeczniczka prasowa festiwalu.

Festiwal potrwa w Szczecinie od 29 listopada do 2 grudnia.

Program SZPAKA.
Relacja Anny Łukaszek

Zobacz także

2020-07-09, godz. 08:50 Kino na leżakach zaprasza Robocop, E.T., Rodzina Adamsów i inne kultowe filmy lat 80. i 90. w Szczecinie przez całe wakacje. » więcej 2020-07-09, godz. 07:47 Filharmonia dostępna tylko wirtualnie [WIDEO] Od czwartku, w związku z pracami konserwatorskimi, szczecińska filharmonia będzie zamknięta. Nie oznacza to jednak, że nie można podziwiać jej wnętrz. Można, ale... wirtualnie. » więcej 2020-07-06, godz. 09:48 Zmarł laureat dwóch Oscarów, kompozytor Ennio Morricone W klinice w Rzymie zmarł jeden z najwybitniejszych twórców muzyki filmowej Ennio Moriccone. Miał 91 lat. » więcej 2020-07-06, godz. 07:47 Kina plenerowe wracają do Szczecina Wygodne leżaki i malownicze widoki zastąpią kinową salę. W kilku miejscach Szczecina pojawią się plenerowe kina. » więcej 2020-07-05, godz. 18:43 CKE Stara Rzeźnia zaprasza artystów, ale nie tylko... To szansa dla tych, którzy chcą podzielić się swoimi zdolnościami, ale do tej pory nie mieli do tego odpowiedniego miejsca. » więcej 2020-07-05, godz. 10:12 Propozycja z Przecławia dla artystów Dom Kultury w Przecławiu składa propozycję artystom wszystkich dziedzin. Trzeba wysłać próbkę swojego talentu, a dziesięć najlepszych nagrań zostanie nagrodzonych występem na przecławskiej scenie. » więcej 2020-07-05, godz. 09:53 Organy i kwartet smyczkowy w katedrze [ZDJĘCIA] Rozpoczął się XIII Festiwal Organowy w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba Apostoła. W sobotę wysłuchaliśmy koncertu Józefa Serafina, który zagrał na organach razem z kwartetem smyczkowym Arte con Brio. Zaśpiewała Katarzyna … » więcej 2020-07-04, godz. 15:59 XIII Festiwal Organowy w katedrze Rozpoczyna się XIII Festiwal Organowy w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba Apostoła. » więcej 2020-07-04, godz. 12:38 Najmniejsza księgarnia i wyjątkowe ciastka Prawdopodobnie najmniejsza księgarnia w Szczecinie zaprasza na otwarcie. » więcej 2020-07-03, godz. 13:51 Piwnica przy krypcie będzie występować w plenerze Piwnica przy Krypcie Zamku Książąt Pomorskich od piątku przez całe wakacje będzie grała na dziedzińcu zamkowym. Ustawiona tam scena zamieni się w deski teatralne. » więcej
1234567