Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Źródło: Materiały organizatora
Źródło: Materiały organizatora
Dziś rusza jubileuszowy 30. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Sztokholmie. W ciągu kilkunastu dni widzowie obejrzą 150 filmów pochodzących z 60 krajów świata. O nagrodę główną festiwalu walczył będzie polski film, "Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy.
Tematem przewodnim tegorocznej edycji najważniejszego szwedzkiego festiwalu filmowego jest ... mafia i tematy związane z przestępczością zorganizowaną. Jego szefowa Git Scheynius wierzy, że filmy zrealizowane przez młodych reżyserów, które podczas festiwalu zobaczy szwedzka publiczność, pokażą bliższy rzeczywistości obraz mafii, niż ten, do którego przyzwyczaiło nas Hollywood.

Wśród prezentowanych obrazów, znajdzie się też polska produkcja, która jednak nie jest typowana na faworyta. Film "Boże Ciało" zostanie pokazany w ramach konkursu, na ekranach trzech sztokholmskich kin.

Jedną z atrakcji jubileuszowego festiwalu będzie weekendowe kino lodowe. W jednym z parków szwedzkiej stolicy, na ważącym sześć ton ekranie z lodu, będzie można bezpłatnie obejrzeć kilka filmowych klasyków.

Laureatów nagród festiwalu w Sztokholmie poznamy w najbliższą sobotę.
Relacja Przemysława Gołyńskiego.

Zobacz także

2021-01-03, godz. 08:51 Premiera płyty „Oblicza” Dawida Głogowskiego [ZDJĘCIA] Na rynku muzycznym ukazał się rarytas płytowy pt. „Oblicza” wszechstronnego trębacza Dawida Głogowskiego. » więcej 2020-12-31, godz. 10:50 Sylwester ze "Szczecin Philharmonic Big Band" Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza organizuje ostatni w tym roku koncert. W złotej sali zabrzmią standardy swingowe w wykonaniu 'Szczecin Philharmonic Big Band' i czołowych polskich muzyków jazzowych - Roberta Majewskiego (trąbka)… » więcej 2020-12-30, godz. 17:51 Wacław Kisielewski bohaterem książki [ZDJĘCIA] Wacław Kisielewski - pianista legendarnego duetu fortepianowego „Marek i Wacek”, będzie bohaterem książki Jarosława Śliwińskiego. » więcej 2020-12-29, godz. 12:10 Wystawa "Jan Paweł II - Papież Dialogu" w Berlinie Wystawa 'Jan Paweł II - Papież Dialogu' w Berlinie. Przygotowało ją Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie we współpracy z polską ambasadą i Instytutem Polskim w Berlinie. » więcej 2020-12-29, godz. 11:54 "Lem 2021. Widziałem przyszłość" 'Lem 2021. Widziałem przyszłość' - to hasło przyszłego roku, ogłoszonego rokiem Stanisława Lema. » więcej 2020-12-25, godz. 18:56 Teatr Współczesny uruchomił platformę VOD Kiedy widz nie może przyjść do teatru - teatr przychodzi do widza. Od dziś każdy ma szansę obejrzeć spektakle Teatru Współczesnego w Szczecinie, nie ruszając się z kanapy. » więcej 2020-12-25, godz. 08:00 "Beethoven non plus ultra". Radio Szczecin zaprasza [WIDEO] Zapraszamy do wysłuchania retransmisji wyjątkowego koncertu, który odbył się w Studio Koncertowym S1 im. Jana Szyrockiego Radia Szczecin 28 października w ramach XVII Szczecińskiego Festiwalu Muzyki Dawnej pod tytułem 'Beethoven non… » więcej 2020-12-24, godz. 15:12 Sekret sukcesu kultowego filmu Święta nie mogłyby się odbyć bez choinki, karpia i prezentów, ale również bez... filmu 'Kevin sam w domu'. To kultowy, 30-letni już film, który rok w rok gromadzi przed ekranami miliony widzów. » więcej 2020-12-24, godz. 06:50 Świąteczny koncert młodych szczecinian [ZDJĘCIA] 'Cicha noc', 'Lulajże Jezuniu', 'W żłobie leży' i wiele znanych kolęd oraz pastorałek złożyło się na świąteczne przedstawienie zorganizowane przez Pomorskie Towarzystwo Oświatowo-Kulturalne. » więcej 2020-12-19, godz. 19:30 Goleniowskie Spotkania Teatralne przeniosły się do internetu XXI Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT 2020 w tym roku przebiegają pod hasłem 'Cyfrowe Spotkania Teatralne', bowiem wszystkie wydarzenia przeniesiono do sieci. » więcej
1234567