Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Źródło: Materiały organizatora
Źródło: Materiały organizatora
Dziś rusza jubileuszowy 30. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Sztokholmie. W ciągu kilkunastu dni widzowie obejrzą 150 filmów pochodzących z 60 krajów świata. O nagrodę główną festiwalu walczył będzie polski film, "Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy.
Tematem przewodnim tegorocznej edycji najważniejszego szwedzkiego festiwalu filmowego jest ... mafia i tematy związane z przestępczością zorganizowaną. Jego szefowa Git Scheynius wierzy, że filmy zrealizowane przez młodych reżyserów, które podczas festiwalu zobaczy szwedzka publiczność, pokażą bliższy rzeczywistości obraz mafii, niż ten, do którego przyzwyczaiło nas Hollywood.

Wśród prezentowanych obrazów, znajdzie się też polska produkcja, która jednak nie jest typowana na faworyta. Film "Boże Ciało" zostanie pokazany w ramach konkursu, na ekranach trzech sztokholmskich kin.

Jedną z atrakcji jubileuszowego festiwalu będzie weekendowe kino lodowe. W jednym z parków szwedzkiej stolicy, na ważącym sześć ton ekranie z lodu, będzie można bezpłatnie obejrzeć kilka filmowych klasyków.

Laureatów nagród festiwalu w Sztokholmie poznamy w najbliższą sobotę.
Relacja Przemysława Gołyńskiego.

Zobacz także

2021-05-26, godz. 23:53 Zespół ETA zagrał na scenie Radia Szczecin... [WIDEO, ZDJĘCIA] Premiera odbyła się w audycji 'Schody do nieba'. » więcej 2021-05-25, godz. 19:32 Zapraszamy na drugą dawkę... [WIDEO, ZDJĘCIA] Preparatu o nazwie ETA. » więcej 2021-05-25, godz. 09:13 Prof. Jasiński patronem Międzynarodowego Festiwalu "Przestrzeń dźwięku" Fundacja Camerata Stargard otrzymała dofinansowanie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu Muzyka na zorganizowanie Pierwszego Międzynarodowego Festiwalu im. Profesora Marka Jasińskiego „Przestrzeń dźwięk… » więcej 2021-05-22, godz. 18:22 Doroczny koncert „Tym, którzy nie powrócili z morza" Opera na Zamku od wielu lat, zawsze w okolicach Dni Morza, organizuje na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie koncert „Tym, którzy nie powrócili z morza'. » więcej 2021-05-22, godz. 17:07 Otwarcie wystawy „Muzeum Solidarności Walczącej” W Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej w Warszawie otwarto wystawę stałą pt. „Muzeum Solidarności Walczącej”. » więcej 2021-05-22, godz. 17:00 Krzysztof Meisinger w wiedeńskim Musikverein [ZDJĘCIA] Nominowany do tegorocznej nagrody „Fryderyk” w kategorii „Album roku - recital solowy” gitarzysta Krzysztof Meisinger ze Szczecina, wystąpi na jednej z najbardziej prestiżowych scen na świecie, wiedeńskim Musikverein. Artysta zagra… » więcej 2021-05-22, godz. 09:47 Owacyjne przyjęcie Aleksandry Olczyk w Filharmonii [ZDJĘCIA] Słynne kompozycje Wolfganga Amadeusza Mozarta złożyły się na piątkowy koncert z cyklu „Grandioso” w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. » więcej 2021-05-21, godz. 20:55 Po długiej przerwie Kino Pionier wznawia działalność 121 dni przerwy - po takim czasie otwiera się najstarsze kino świata, czyli szczeciński 'Pionier'. To w ramach ogólnopolskiego odmrażania niektórych dziedzin sztuki i kultury. » więcej 2021-05-21, godz. 18:40 Szczecińskie teatry ponownie otwarte Od piątku w całej Polsce wznawiają działalność placówki kulturalne. Sprawdziliśmy, jakie spektakle przygotowały na sobotę szczecińskie teatry. » więcej 2021-05-21, godz. 10:25 Filharmonia w Szczecinie zaprasza melomanów do złotej sali [ZDJĘCIA] Po trwającej blisko trzy miesiące przerwie, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie zaprasza w piątek na koncert symfoniczny z udziałem publiczności. » więcej
1234567