Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Andrzej Chyra. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Andrzej Chyra. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Film z Andrzejem Chyrą w roli głównej powstaje w Zachodniopomorskiem.
"Escape Attempt" to koprodukcja polsko-amerykańska". Jest do adaptacja powieści Braci Stugackich pt. "Próba ucieczki". Planem zdjęciowym była wioska Słowian i Wikingów w Wolinie, a teraz zdjęcia przenoszą się na poligon w Drawsku Pomorskim.

"Escape Attempt" to krótkometrażowy film science fiction. To fabularny debiut reżyserski grupy Aggresisive, czyli Daniela Shapiro i Alexa Topallera. Pochodzą z Rosji, ale od wczesnych lat dziecięcych mieszkają w Nowym Jorku. Wcześniej w Polsce realizowali reklamy, dlatego nasz kraj wybrali na plan swojego debiutu. Główną rolę gra Andrzej Chyra, w filmie pojawiają się też brytyjscy aktorzy.

Wioska Słowian i Wikingów w Wolinie zagrała wioskę na prymitywnej planecie, do której przenoszą się bohaterowie. Zdjęcia trwały tylko jedną noc. W piątek ekipa rozpocznie prace na poligonie w Drawsku Pomorskim. Tutaj powstaną sceny, w których bohaterowie lądują na nowej planecie. Część zdjęć powstała także w studiu, będzie w nich dużo efektów specjalnych.

Ostatni klaps na planie padnie w niedzielę. Film będzie pokazywany na festiwalach. Producentem filmu jest OTO Film.
Relacja Joanny Gralki

Zobacz także

2020-07-09, godz. 08:50 Kino na leżakach zaprasza Robocop, E.T., Rodzina Adamsów i inne kultowe filmy lat 80. i 90. w Szczecinie przez całe wakacje. » więcej 2020-07-09, godz. 07:47 Filharmonia dostępna tylko wirtualnie [WIDEO] Od czwartku, w związku z pracami konserwatorskimi, szczecińska filharmonia będzie zamknięta. Nie oznacza to jednak, że nie można podziwiać jej wnętrz. Można, ale... wirtualnie. » więcej 2020-07-06, godz. 09:48 Zmarł laureat dwóch Oscarów, kompozytor Ennio Morricone W klinice w Rzymie zmarł jeden z najwybitniejszych twórców muzyki filmowej Ennio Moriccone. Miał 91 lat. » więcej 2020-07-06, godz. 07:47 Kina plenerowe wracają do Szczecina Wygodne leżaki i malownicze widoki zastąpią kinową salę. W kilku miejscach Szczecina pojawią się plenerowe kina. » więcej 2020-07-05, godz. 18:43 CKE Stara Rzeźnia zaprasza artystów, ale nie tylko... To szansa dla tych, którzy chcą podzielić się swoimi zdolnościami, ale do tej pory nie mieli do tego odpowiedniego miejsca. » więcej 2020-07-05, godz. 10:12 Propozycja z Przecławia dla artystów Dom Kultury w Przecławiu składa propozycję artystom wszystkich dziedzin. Trzeba wysłać próbkę swojego talentu, a dziesięć najlepszych nagrań zostanie nagrodzonych występem na przecławskiej scenie. » więcej 2020-07-05, godz. 09:53 Organy i kwartet smyczkowy w katedrze [ZDJĘCIA] Rozpoczął się XIII Festiwal Organowy w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba Apostoła. W sobotę wysłuchaliśmy koncertu Józefa Serafina, który zagrał na organach razem z kwartetem smyczkowym Arte con Brio. Zaśpiewała Katarzyna … » więcej 2020-07-04, godz. 15:59 XIII Festiwal Organowy w katedrze Rozpoczyna się XIII Festiwal Organowy w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba Apostoła. » więcej 2020-07-04, godz. 12:38 Najmniejsza księgarnia i wyjątkowe ciastka Prawdopodobnie najmniejsza księgarnia w Szczecinie zaprasza na otwarcie. » więcej 2020-07-03, godz. 13:51 Piwnica przy krypcie będzie występować w plenerze Piwnica przy Krypcie Zamku Książąt Pomorskich od piątku przez całe wakacje będzie grała na dziedzińcu zamkowym. Ustawiona tam scena zamieni się w deski teatralne. » więcej
1234567