Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Prezentacja "Guru" odbywa się przy okazji Dnia Teatru Publicznego. Fot. M. Grotowski. Opera na Zamku
Prezentacja "Guru" odbywa się przy okazji Dnia Teatru Publicznego. Fot. M. Grotowski. Opera na Zamku
Streaming opery "Guru" Laurenta Petitgirarda, której światowa prapremiera odbyła się w Operze na Zamku w Szczecinie we wrześniu 2018 roku dostępna jest już na platformie vod.teatrwielki.pl.
Opera "Guru" prezentowana jest w wersji z napisami, do wyboru: w j. polskim, angielskim i francuskim. W sieci dostępna będzie przez najbliższy tydzień.

- Jest to efekt pracy Opery na Zamku i artystów pod kierownictwem Laurenta Petitgirarda, będziemy mogli zobaczyć nie tylko samego kompozytora, który stanął za pulpitem dyrygenckim, ale też Huuba Claessensa, który wykonuje partię tytułową, Paula Gauglera, Sonię Petrovną, która gra niezwykle przejmującą, a przy tym dramatyczną rolę Marie - wylicza dyrektor Opery na Zamku, Jacek Jekiel.

Dzieło opowiada o ostatnich dniach sekty prowadzonej przez opętanego przywódcę.

- Historia o granicach mentalnej manipulacji pokazuje do jakiego stopnia ludzie są w stanie zniewolić świadomość i postępowanie innych, jakie są granice mentalnej manipulacji i jakie są skutki takiego postępowania - recenzuje Jekiel.

Prezentacja "Guru" odbywa się przy okazji Dnia Teatru Publicznego.
- Będziemy mogli zobaczyć nie tylko samego kompozytora, który stanął za pulpitem dyrygenckim, ale też Huuba Claessensa, który wykonuje partię tytułową, Paula Gauglera, Sonię Petrovną, która gra niezwykle przejmującą, a przy tym dramatyczną rolę Marie - wylicza dyrektor Opery na Zamku, Jacek Jekiel.
- Historia o granicach mentalnej manipulacji pokazuje do jakiego stopnia ludzie są w stanie zniewolić świadomość i postępowanie innych, jakie są granice mentalnej manipulacji i jakie są skutki takiego postępowania - recenzuje Jekiel.

Zobacz także

2020-06-19, godz. 15:10 Zmarł Carlos Ruiz Zafón. Autor "Cienia wiatru" Carlos Ruiz Zafón nie żyje. Miał 55 lat, zmarł po ciężkiej chorobie w swoim domu w Los Angeles. » więcej 2020-06-19, godz. 11:13 Naucz się kręcić filmy. OFFicyna zaprasza Pokazy filmowe, lekcje historii czy nauka kręcenia filmów. To SEFF Mini, czyli Szczeciński Festiwal Filmowy dla dzieci, który organizuje stowarzyszenie OFFicyna. » więcej 2020-06-19, godz. 10:16 Kino Pionier wznawia działalność [REPERTUAR] [ZDJĘCIA] Po trzymiesięcznej przerwie wraca kino 'Pionier'. Widzowie będą mogli zobaczyć w piątek cztery filmy. » więcej 2020-06-19, godz. 09:23 Koncerty Filharmonii będą prezentowane odpłatnie w internecie Od września szczecińska Filharmonia wejdzie w tryb pay-per-view - zapowiedziała w 'Rozmowie pod krawatem' dyrektor placówki Dorota Serwa. » więcej 2020-06-18, godz. 13:30 Polska gra This War of Mine stała się szkolną lekturą Polska gra komputerowa This War of Mine... lekturą nieobowiązkową dla uczniów szkół średnich - ogłosił w czwartek premier Mateusz Morawiecki. » więcej 2020-06-17, godz. 07:34 Na co dzień ratuje ludzi, a w wolnych chwilach pisze piosenki [WIDEO] Piotr Kowacz, ratownik medyczny z filii w Białogardzie Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, właśnie nagrał swój pierwszy klip do utworu 'Być wspomnieniem', którego jest autorem. » więcej 2020-06-16, godz. 16:48 Polskie plakaty międzywojenne w Zamku Książąt Pomorskich [ZDJĘCIA] Plakat wydany z okazji X rocznicy odparcia najazdu Rosji Sowieckiej czy nawołujący do uzyskania przez Polskę kolonii - można je od wtorku oglądać na wystawie w Zamku Książąt Pomorskich. » więcej 2020-06-15, godz. 18:17 Stypendia artystyczne przyznane. "Serce bije mocniej, a ręce rwą się do pracy" [ZDJĘCIA] Sześcioro młodych ludzi z regionu otrzymało artystyczne stypendia marszałka województwa. » więcej 2020-06-15, godz. 16:19 Kultura wraca na Zamek Po prawie trzymiesięcznej przerwie Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie wznawia działalność kulturalną. » więcej 2020-06-15, godz. 09:31 Zaśpiewaj o Szczecinie, jest dobry pretekst To ostatni moment, żeby zaproponować swoją piosenkę o Szczecinie - w poniedziałek mija termin wysłania utworów poświęconych miastu w ramach konkursu z okazji 75-tej rocznicy przekazania go w ręce polskiej administracji. » więcej
45678910