Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Zespół „Karłowicz Ensemble” otworzył cykl Koncertów Grünebergowskich w Kościele św. Ducha w Szczecinie-Zdrojach. Fot. Jan Olczak
Zespół „Karłowicz Ensemble” otworzył cykl Koncertów Grünebergowskich w Kościele św. Ducha w Szczecinie-Zdrojach. Fot. Jan Olczak
Jakub Stefek, organista zagrał na Koncercie Grünebergowskim w Kościele św. Ducha w Szczecinie-Zdrojach.Fot. Jan Olczak
Jakub Stefek, organista zagrał na Koncercie Grünebergowskim w Kościele św. Ducha w Szczecinie-Zdrojach.Fot. Jan Olczak
Publiczność Koncertu Grünebergowskiego w Kościele św. Ducha w Szczecinie-Zdrojach. Fot. Jan Olczak
Publiczność Koncertu Grünebergowskiego w Kościele św. Ducha w Szczecinie-Zdrojach. Fot. Jan Olczak
Pomiar temperatury ciała melomanów, maseczki i gorące brawa publiczności na pierwszym w tym roku Koncercie Grünebergowskim w Kościele św. Ducha w Zdrojach.
Podczas niedzielnego wieczoru wystąpił organista Jakub Stefek i „Karłowicz Ensemble”.

- Pierwszy koncert postpandemiczny na terenie województwa się odbył, na dodatek 777. urodziny Szczecina, także to była cudowna inicjatywa - mówi kontrabasista Karol Nasiłowski.

Instrumentaliści nie kryli zadowolenia ze spotkania z publicznością.

- Bardzo dobrze nam się grało, zwłaszcza po tak długiej przerwie, kiedy nie mieliśmy kontaktu z publicznością przez prawie trzy miesiące, więc to była dla nas wielka przyjemność - mówi skrzypaczka Karolina Hyla-Wybraniec.

W związku z pandemią Covid-19, podczas wydarzenia obowiązywały wszystkie zarządzenia i zalecenia wydane przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny w sprawie organizacji mszy w kościołach.

Cieszę się bardzo, że ten koncert Grünebergowski się odbył. Zachowaliśmy wszelkiego rodzaju środku ostrożności i dziękuję bardzo, że ludzie tak licznie przybyli na dzisiejszy koncert - mówi proboszcz parafii ks. Piotr Kurzaj.

Kolejny Koncert Grünebergowski zaplanowano na 28 czerwca.
Relacja Doroty Zamolskiej.

Zobacz także

2020-08-22, godz. 17:32 Muzyka Astora Piazzolli na "Meisinger Music Festival" [ZDJĘCIA] W stargardzkiej Kolegiacie NMP Królowej Świata, publiczność gromkimi brawami nagrodziła brawurowe interpretacje dzieł Astora Piazzolli. » więcej 2020-08-22, godz. 11:48 Utwory Jana Wołka na festiwalu Fama Koncert pod tytułem 'Zamyśliłeś się...' na dobre otworzy festiwal Fama. Będzie go można zobaczyć w internecie, bo cała impreza z powodu epidemii koronawirusa przeniosła się do sieci. » więcej 2020-08-21, godz. 19:35 Rusza kolejna edycja "Meisinger Music Festival" [PROGRAM] 'Mesisinger Music Festival' ma już ugruntowaną pozycję w świecie artystycznym. Jego czwarta edycja rozpoczyna się w piątek w stargardzkiej kolegiacie. » więcej 2020-08-19, godz. 09:10 Wirtualna Fama zaprasza na kilkadziesiąt wydarzeń 30 wydarzeń: koncerty, spektakle i spotkania z literatami - to wszystko czekać będzie na uczestników festiwalu Fama. » więcej 2020-08-17, godz. 09:25 Muzeum "Sorrento" obdarowane Mieczysław Jurecki, jeden z najbardziej cenionych gitarzystów w Polsce, znany m.in. z 'Budki Suflera', 'Perfectu' i 'Alex Bandu', mający na koncie ponad 200 płyt rockowych, popowych i jazzowych, wręcz zelektryzował licznie zgromadzoną… » więcej 2020-08-16, godz. 12:20 Złote Rybki na 47. Ińskim Lecie Filmowym przyznane Polski film 'Supernova' Bartosza Kruhlika i niemiecka produkcja 'Błąd systemu' Nory Fingscheidt wyjechały z 47. Ińskiego Lata Filmowego ze Złotymi Rybkami. » więcej 2020-08-15, godz. 16:37 "Szpaczek dla dzieci", czyli ostatni dzień 14. Festiwalu Komedii SZPAK W piątek na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich swoje najlepsze programy i premierowe żarty zaprezentowało sześciu komików, a późnym wieczorem zaprezentowało się Impro z Krypty. » więcej 2020-08-15, godz. 15:39 Zmarła Ewa Demarczyk Zmarła Ewa Demarczyk, piosenkarka, aktorka i pianistka, wybitna wykonawczyni poezji śpiewanej, gwiazda 'Piwnicy pod Baranami'. Miała 79 lat. » więcej 2020-08-15, godz. 12:41 Ińskie Lato Filmowe powoli się kończy Powoli dobiega końca 47. Ińskie Lato Filmowe. » więcej 2020-08-14, godz. 07:39 47. Ińskie Lato Filmowe wciąż zaskakuje widzów [ZDJĘCIA] W czwartek odbyła się plenerowa prezentacja słuchowiska Macieja Drygasa 'Moja góra'. Przesłuchanie zaplanowano na jednym ze wzgórz, obok Ińska z jeziorkiem w tle. » więcej
45678910