Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Mat. 11 bit studios
Polska gra komputerowa This War of Mine... lekturą nieobowiązkową dla uczniów szkół średnich - ogłosił w czwartek premier Mateusz Morawiecki.
Produkcja firmy 11 bit studios opowiada o dramatycznych zmaganiach o przetrwanie ludności cywilnej w ogarniętym wojną kraju. Premier podkreślał, że This War of Mine dostało już nagrodę za wniesienie znacznej wartości do narodowego dziedzictwa kulturowego. Prace nad wpisaniem jej do kanonu lektur podjęto w ubiegłym roku.

- Żeby mogło się tak stać, że młodzież korzysta z gier po to, żeby sobie wyobrażać pewne sytuacji nie gorzej, niż czytając książki - mówił premier.

Prezes 11 bit studios Grzegorz Miechowski zwracał uwagę, że gry komputerowe to medium zrozumiałe dla młodzieży.

- Język gier jest czymś nowym dla kultury, ale też niezwykle wartościowym. Oferuje nowe narzędzia, które nie były wcześniej dostępne - mówił Miechowski.

W This War of Mine gracz decyduje o ludzkim losie, wcielając się w cywila w czasie wojny. Musi podejmować trudne wybory moralne i mierzyć się z okropnościami konfliktu zbrojnego.

Produkcja ma pojawić się na liście lektur nieobowiązkowych dla pełnoletnich uczniów szkół średnich od nowego roku szkolnego.

A o m.in. This War of Mine można posłuchać w naszej audycji o grach "Giermasz".
Prace nad wpisaniem jej do kanonu lektur podjęto w ubiegłym roku.
Prezes 11 bit studios Grzegorz Miechowski zwracał uwagę, że gry komputerowe to medium zrozumiałe dla młodzieży.

Zobacz także

2020-07-04, godz. 12:38 Najmniejsza księgarnia i wyjątkowe ciastka Prawdopodobnie najmniejsza księgarnia w Szczecinie zaprasza na otwarcie. » więcej 2020-07-03, godz. 13:51 Piwnica przy krypcie będzie występować w plenerze Piwnica przy Krypcie Zamku Książąt Pomorskich od piątku przez całe wakacje będzie grała na dziedzińcu zamkowym. Ustawiona tam scena zamieni się w deski teatralne. » więcej 2020-07-03, godz. 08:33 Opera na Zamku z programem na nowy sezon Opera na Zamku w Szczecinie ogłosiła program na nowy sezon artystyczny. Zaplanowała dwie premiery, a pierwsze przedstawienie w nowym sezonie - już 12 wrześnie 2020. » więcej 2020-07-02, godz. 09:05 "(Nie)znajomi" pod chmurką w Teatrze Letnim Mieszkańcy Stargardu i turyści mogą obejrzeć film pod gołym niebem, nadal jednak z obostrzeniami epidemicznymi. » więcej 2020-07-01, godz. 11:11 Kameralny Beethoven na Festiwalu Szczecin Classic We wtorek podczas koncertu w Tachnoparku królowała muzyka Ludwiga van Beethovena. » więcej 2020-06-30, godz. 10:01 Odgłosy natury i dźwięki industrialne. Premiera płyty w Szczecinie Płyta Michała Zygmunta 'Dźwiękowy Szlak Odry' jest już gotowa, a muzyk zaprasza szczecinian na koncert. » więcej 2020-06-29, godz. 13:15 Klasyka w sercu "Posejdona". Transmisja tylko w Radiu Szczecin Radio Szczecin zaprasza na koncert w wyjątkowej scenerii. W poniedziałek, na naszej stronie internetowej, będziecie mogli obejrzeć transmisję z otwarcia II edycji festiwalu 'Szczecin Classic'. » więcej 2020-06-29, godz. 09:17 Wirtuozerski Koncert Grünebergowski [ZDJĘCIA] Pomiar temperatury ciała melomanów i maseczki dla publiczności towarzyszyły Koncertowi Grünebergowskiemu zorganizowanemu w niedzielę w Kościele św. Ducha w Szczecinie Zdrojach. » więcej 2020-06-28, godz. 17:57 „ÉxQuartet” w Muzyce na wodzie Jana Waraczewskiego Fale popularnego cyklu koncertów „Muzyka na wodzie” zainicjowanych przed laty przez nieżyjącego dziś Jana Waraczewskiego, koncertmistrza Orkiestry Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, poniosą melomanów do Inter… » więcej 2020-06-28, godz. 10:09 Koronawirus wepchnął Famę do internetu To ostatnia szansa, by zgłosić się do udziału w tegorocznej edycji Festiwalu Fama. Z powodu epidemii koronawirusa impreza nie odbędzie się jak zwykle w Świnoujściu; w tym roku przenosi się do internetu. » więcej
1234567