Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Dorota Serwa była gościem audycji "Rozmowy pod krawatem". Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Dorota Serwa była gościem audycji "Rozmowy pod krawatem". Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Dorota Serwa. Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Dorota Serwa. Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Od września szczecińska Filharmonia wejdzie w tryb pay-per-view - zapowiedziała w "Rozmowie pod krawatem" dyrektor placówki Dorota Serwa.
Jak mówiła w naszym studiu, Filharmonii udało się dostosować do obecnie panującej, trudnej sytuacji. Dyrekcja zaplanowała ramówkę. Muzycy o stałych porach prezentują się w sieci. Wielkimi krokami zbliża się jednak powrót do przynajmniej częściowego funkcjonowania Filharmonii.

Koncerty będą odbywały się hybrydowo. Część widzów będzie w nich uczestniczyć na żywo, a inni będą mogli wykupić prawa do transmisji internetowej - zapowiada Serwa.

- Część koncertów, tych kluczowych, głównych, przede wszystkim piątków, będzie streamowanych odpłatnie na platformie streamingowej. Ale oczywiście to, co jest naszą misją, czyli edukacja, nadal będzie dostępna - mówi Serwa.

Wszystko przez reżim sanitarny, który nie pozwoli na wypełnienie całej sali. Jak mówiła dyrektor Filharmonii Szczecińskiej, pandemia COVID-19 spowodowała spadek przychodów w porównaniu z planowanymi na 2020 rok o około 25 procent. Pomimo tego, ceny biletów się nie zmienią - zapewniała Serwa.
Koncerty będą odbywały się hybrydowo. Część widzów będzie w nich uczestniczyć na żywo, a inni będą mogli wykupić prawa do transmisji internetowej - zapowiada Serwa.

Zobacz także

2020-07-04, godz. 12:38 Najmniejsza księgarnia i wyjątkowe ciastka Prawdopodobnie najmniejsza księgarnia w Szczecinie zaprasza na otwarcie. » więcej 2020-07-03, godz. 13:51 Piwnica przy krypcie będzie występować w plenerze Piwnica przy Krypcie Zamku Książąt Pomorskich od piątku przez całe wakacje będzie grała na dziedzińcu zamkowym. Ustawiona tam scena zamieni się w deski teatralne. » więcej 2020-07-03, godz. 08:33 Opera na Zamku z programem na nowy sezon Opera na Zamku w Szczecinie ogłosiła program na nowy sezon artystyczny. Zaplanowała dwie premiery, a pierwsze przedstawienie w nowym sezonie - już 12 wrześnie 2020. » więcej 2020-07-02, godz. 09:05 "(Nie)znajomi" pod chmurką w Teatrze Letnim Mieszkańcy Stargardu i turyści mogą obejrzeć film pod gołym niebem, nadal jednak z obostrzeniami epidemicznymi. » więcej 2020-07-01, godz. 11:11 Kameralny Beethoven na Festiwalu Szczecin Classic We wtorek podczas koncertu w Tachnoparku królowała muzyka Ludwiga van Beethovena. » więcej 2020-06-30, godz. 10:01 Odgłosy natury i dźwięki industrialne. Premiera płyty w Szczecinie Płyta Michała Zygmunta 'Dźwiękowy Szlak Odry' jest już gotowa, a muzyk zaprasza szczecinian na koncert. » więcej 2020-06-29, godz. 13:15 Klasyka w sercu "Posejdona". Transmisja tylko w Radiu Szczecin Radio Szczecin zaprasza na koncert w wyjątkowej scenerii. W poniedziałek, na naszej stronie internetowej, będziecie mogli obejrzeć transmisję z otwarcia II edycji festiwalu 'Szczecin Classic'. » więcej 2020-06-29, godz. 09:17 Wirtuozerski Koncert Grünebergowski [ZDJĘCIA] Pomiar temperatury ciała melomanów i maseczki dla publiczności towarzyszyły Koncertowi Grünebergowskiemu zorganizowanemu w niedzielę w Kościele św. Ducha w Szczecinie Zdrojach. » więcej 2020-06-28, godz. 17:57 „ÉxQuartet” w Muzyce na wodzie Jana Waraczewskiego Fale popularnego cyklu koncertów „Muzyka na wodzie” zainicjowanych przed laty przez nieżyjącego dziś Jana Waraczewskiego, koncertmistrza Orkiestry Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, poniosą melomanów do Inter… » więcej 2020-06-28, godz. 10:09 Koronawirus wepchnął Famę do internetu To ostatnia szansa, by zgłosić się do udziału w tegorocznej edycji Festiwalu Fama. Z powodu epidemii koronawirusa impreza nie odbędzie się jak zwykle w Świnoujściu; w tym roku przenosi się do internetu. » więcej
1234567