Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Po ponad trzech miesiącach przerwy kino Pionier znów otwiera się dla widzów.
W piątek o godz. 16 rozpoczęła się projekcja pierwszego filmu, a tuż przed nią reporter Radia Szczecin rozmawiał z kinomanami.

- To było pierwsze w Szczecinie - mam wrażenie - otwarte kino. Jak jesteśmy, to należy ich wspierać. Już od miesiąca sprawdzaliśmy, kiedy będzie otwarte. Wreszcie jest, więc i my jesteśmy - mówił jeden z widzów.

- Poczynając od całej dezynfekcji kina i generalnego sprzątania jest - wiadomo - konieczność noszenia maseczek i dezynfekcji rąk. Mamy wszędzie płyny do dezynfekcji, ponadto nie sprzedajemy wszystkich biletów, co drugie miejsce jest zarezerwowane - informuje Katarzyna Błażewicz, kasjerka.

- Oczywiście, że się stęskniłam, do tego kina chodzę od dziecka, wcześniej nieco inaczej wyglądało. Z przyjemnością będę na tym seansie - zapowiedziała kolejna fascynatka kina.

Obecnie w repertuarze kina Pionier są cztery filmy. Pracownicy zalecają, by bilety rezerwować internetowo.
Relacja Jakuba Żelepienia
Po ponad trzech miesiącach przerwy kino Pionier znów otwiera się dla widzów. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Po ponad trzech miesiącach przerwy kino Pionier znów otwiera się dla widzów. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Zobacz także

2020-07-04, godz. 12:38 Najmniejsza księgarnia i wyjątkowe ciastka Prawdopodobnie najmniejsza księgarnia w Szczecinie zaprasza na otwarcie. » więcej 2020-07-03, godz. 13:51 Piwnica przy krypcie będzie występować w plenerze Piwnica przy Krypcie Zamku Książąt Pomorskich od piątku przez całe wakacje będzie grała na dziedzińcu zamkowym. Ustawiona tam scena zamieni się w deski teatralne. » więcej 2020-07-03, godz. 08:33 Opera na Zamku z programem na nowy sezon Opera na Zamku w Szczecinie ogłosiła program na nowy sezon artystyczny. Zaplanowała dwie premiery, a pierwsze przedstawienie w nowym sezonie - już 12 wrześnie 2020. » więcej 2020-07-02, godz. 09:05 "(Nie)znajomi" pod chmurką w Teatrze Letnim Mieszkańcy Stargardu i turyści mogą obejrzeć film pod gołym niebem, nadal jednak z obostrzeniami epidemicznymi. » więcej 2020-07-01, godz. 11:11 Kameralny Beethoven na Festiwalu Szczecin Classic We wtorek podczas koncertu w Tachnoparku królowała muzyka Ludwiga van Beethovena. » więcej 2020-06-30, godz. 10:01 Odgłosy natury i dźwięki industrialne. Premiera płyty w Szczecinie Płyta Michała Zygmunta 'Dźwiękowy Szlak Odry' jest już gotowa, a muzyk zaprasza szczecinian na koncert. » więcej 2020-06-29, godz. 13:15 Klasyka w sercu "Posejdona". Transmisja tylko w Radiu Szczecin Radio Szczecin zaprasza na koncert w wyjątkowej scenerii. W poniedziałek, na naszej stronie internetowej, będziecie mogli obejrzeć transmisję z otwarcia II edycji festiwalu 'Szczecin Classic'. » więcej 2020-06-29, godz. 09:17 Wirtuozerski Koncert Grünebergowski [ZDJĘCIA] Pomiar temperatury ciała melomanów i maseczki dla publiczności towarzyszyły Koncertowi Grünebergowskiemu zorganizowanemu w niedzielę w Kościele św. Ducha w Szczecinie Zdrojach. » więcej 2020-06-28, godz. 17:57 „ÉxQuartet” w Muzyce na wodzie Jana Waraczewskiego Fale popularnego cyklu koncertów „Muzyka na wodzie” zainicjowanych przed laty przez nieżyjącego dziś Jana Waraczewskiego, koncertmistrza Orkiestry Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, poniosą melomanów do Inter… » więcej 2020-06-28, godz. 10:09 Koronawirus wepchnął Famę do internetu To ostatnia szansa, by zgłosić się do udziału w tegorocznej edycji Festiwalu Fama. Z powodu epidemii koronawirusa impreza nie odbędzie się jak zwykle w Świnoujściu; w tym roku przenosi się do internetu. » więcej
1234567