Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

"Accord Strings Ensemble”. Fot. Jan Olczak
"Accord Strings Ensemble”. Fot. Jan Olczak
Oleg Wolański gra na organach Barnima Grüneberga w Kościele św. Ducha w Szczecinie-Zdrojach. Fot. Jan Olczak
Oleg Wolański gra na organach Barnima Grüneberga w Kościele św. Ducha w Szczecinie-Zdrojach. Fot. Jan Olczak
Oleg Wolański – akordeonista. Fot. Jan Olczak
Oleg Wolański – akordeonista. Fot. Jan Olczak
Fot. Jan Olczak
Fot. Jan Olczak
Fot. Jan Olczak
Fot. Jan Olczak
Pomiar temperatury ciała melomanów i maseczki dla publiczności towarzyszyły Koncertowi Grünebergowskiemu zorganizowanemu w niedzielę w Kościele św. Ducha w Szczecinie Zdrojach.
Gośćmi muzycznego spotkania był doskonały "Accord-Strings Ensemble" i grający po mistrzowsku na akordeonie oraz 120-letnich organach, Oleg Wolański.

- Organy są świetnie, unikalne i mają bardzo ładną barwę, poniekąd dopasowałem kompozycje do tych organów. A zatem zagrałem utwory Franciszka Walczyńskiego oraz Stefana Surzyńskiego - powiedział Wolański.

Na program wieczoru pt. "Muzyczna podróż po Europie" złożyły się również utwory Johannesa Brahmsa, Wiktora Gubanowa, Richarda Galliano i Grigoraşa Ionică Dinicu.

Publiczność nagrodziła artystów na stojąco, którzy chętnie zagrali na bis kompozycję Astora Piazzollego. Muzycy nie kryli zadowolenia z gorącego przyjęcia.

- Przez trzy miesiące nie słyszeliśmy braw, nie mogliśmy odbierać muzyki wspólnie ze słuchaczami, nie widzieliśmy jak stoją i biją nam brawo, a w Zdrojach podczas "Koncertów Grünebergowskich" wszystko otrzymaliśmy, za co jesteśmy bardzo wdzięczni - dodała wiolonczelistka "Accord-Strings Ensemble",” Natalia Wesołowska.

Kolejny "Koncert Grünebergowski" odbędzie się po wakacjach.
Relacja Doroty Zamolskiej

Zobacz także

2020-07-29, godz. 16:26 Poszukują grobu budowniczego Szczecina. "Natrafiliśmy na cenne odkrycia" [ZDJĘCIA] Stowarzyszenie Denkmal Pomorze ze Szczecina od kilkunastu miesięcy intensywnie poszukuje miejsca pochówku Johannesa Quistorpa - jednego z budowniczych XIX-wiecznego Szczecina. » więcej 2020-07-25, godz. 20:06 Nowe gwiazdy w alei w Sorrento [ZDJĘCIA] Halina Frąckowiak, Mira Kubasińska, Karin Stanek, Tadeusz Nalepa, Wojciech Gąssowski i Andrzej Dzikowski od soboty mają swoje gwiazdy w szczecińskiej Alei Gwiazd. Znajduje się ona przy Muzeum Muzyki Polskiej przy willi 'Sorrento'. » więcej 2020-07-25, godz. 14:41 Wirtuoz organów zagra w szczecińskiej katedrze Filip Presseisen, jeden z najbardziej utalentowanych w Europie organistów oraz improwizatorów młodego pokolenia zagra w sobotę w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w ramach 13. Międzynarodowego Festiwalu Organowego w… » więcej 2020-07-24, godz. 10:12 Premiera albumu "Astronomia poety. Baczyński" [WIDEO] Premierą płyty „Astronomia poety. Baczyński” rozpoczną się obchody 76. rocznicy Powstania Warszawskiego. Album z piosenkami na podstawie wierszy poety nagrali wspólnie Mela Koteluk i zespół Kwadrofonik. » więcej 2020-07-21, godz. 08:34 "Opowieści o rzeczach", czyli co mówi do nas... ocet i teczka? [ZDJĘCIA] Co chcą nam powiedzieć przedmioty codziennego użytku? Z ich perspektywy postanowił spojrzeć na świat Ryszard Matecki, dyrektor Muzeum Regionalnego w Cedyni, a prywatnie także ilustrator i autor tekstów. » więcej 2020-07-19, godz. 16:36 Zagrali w Ogrodzie Różanym [ZDJĘCIA] Folklor w szczecińskim Ogrodzie Różanym. Na scenie wystąpiła Ręczno-Nożna Kapela Przydrożna z naszego miasta. » więcej 2020-07-18, godz. 13:36 Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga, czyli otwarte magazyny Muzeum Techniki To jedyna okazja, aby zajrzeć tam, gdzie do tej pory zwiedzający nie byli wpuszczani. Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie po raz pierwszy otworzy swoje magazyny. » więcej 2020-07-18, godz. 10:20 Neapolitańskie espresso kandydatem do listy dziedzictwa kultury UNESCO Neapolitańską kawę espresso ogłoszono kandydatką do listy niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Władze regionu Kampania przekazały już kapitule specjalną dokumentację. » więcej 2020-07-17, godz. 11:57 Zmarł Andrzej Strzelecki Informację o śmierci artysty podało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. » więcej 2020-07-12, godz. 17:43 Wyśmienita wokalistka jazzowa koncertuje w Szczecinie Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe zaprasza, jak co roku w lipcu, na 'Amfiteatr Jazz Cafe'. To cykl koncertów jazzowych realizowany w szczecińskim amfiteatrze. » więcej
1234567