Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

"Accord Strings Ensemble”. Fot. Jan Olczak
"Accord Strings Ensemble”. Fot. Jan Olczak
Oleg Wolański gra na organach Barnima Grüneberga w Kościele św. Ducha w Szczecinie-Zdrojach. Fot. Jan Olczak
Oleg Wolański gra na organach Barnima Grüneberga w Kościele św. Ducha w Szczecinie-Zdrojach. Fot. Jan Olczak
Oleg Wolański – akordeonista. Fot. Jan Olczak
Oleg Wolański – akordeonista. Fot. Jan Olczak
Fot. Jan Olczak
Fot. Jan Olczak
Fot. Jan Olczak
Fot. Jan Olczak
Pomiar temperatury ciała melomanów i maseczki dla publiczności towarzyszyły Koncertowi Grünebergowskiemu zorganizowanemu w niedzielę w Kościele św. Ducha w Szczecinie Zdrojach.
Gośćmi muzycznego spotkania był doskonały "Accord-Strings Ensemble" i grający po mistrzowsku na akordeonie oraz 120-letnich organach, Oleg Wolański.

- Organy są świetnie, unikalne i mają bardzo ładną barwę, poniekąd dopasowałem kompozycje do tych organów. A zatem zagrałem utwory Franciszka Walczyńskiego oraz Stefana Surzyńskiego - powiedział Wolański.

Na program wieczoru pt. "Muzyczna podróż po Europie" złożyły się również utwory Johannesa Brahmsa, Wiktora Gubanowa, Richarda Galliano i Grigoraşa Ionică Dinicu.

Publiczność nagrodziła artystów na stojąco, którzy chętnie zagrali na bis kompozycję Astora Piazzollego. Muzycy nie kryli zadowolenia z gorącego przyjęcia.

- Przez trzy miesiące nie słyszeliśmy braw, nie mogliśmy odbierać muzyki wspólnie ze słuchaczami, nie widzieliśmy jak stoją i biją nam brawo, a w Zdrojach podczas "Koncertów Grünebergowskich" wszystko otrzymaliśmy, za co jesteśmy bardzo wdzięczni - dodała wiolonczelistka "Accord-Strings Ensemble",” Natalia Wesołowska.

Kolejny "Koncert Grünebergowski" odbędzie się po wakacjach.
Relacja Doroty Zamolskiej

Zobacz także

2020-09-11, godz. 12:49 Beethoven i Brahms otworzą nowy sezon [ZDJĘCIA] Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie otwiera w piątek 72. sezon artystyczny. » więcej 2020-09-11, godz. 08:34 Nowy rozdział w Kosmosie. Szczecin czeka na start 26 września działalność rozpocznie wyremontowane dawne Kino Kosmos w Szczecinie. W holu budynku odbędzie się wtedy koncert grupy Dezerter. » więcej 2020-09-11, godz. 07:40 Kontrapunkt solidaryzuje się z Białorusią Przy oświetlonej na biało-czerwono-biało Filharmonii w Szczecinie - kolorach flagi wolnej Białorusi - zainaugurowano w czwartek wieczorem Prolog 55. Przeglądu Teatrów Małych Form. » więcej 2020-09-10, godz. 20:02 Carmen Funebre na pl. Solidarności 55. Kontrapunkt, jeden z najstarszych festiwali teatralnych w Polsce w tym roku odbywa się w postaci Prologu. » więcej 2020-09-09, godz. 19:05 Zmieniają się zasady przyznawania Oscarów. Chodzi o więcej różnorodności Amerykańska Akademia Filmowa zaczyna wprowadzać wcześniej zapowiadane nowości. Chodzi o to, aby w rywalizacji o najważniejsza statuetkę w dziedzinie kina wprowadzić więcej różnorodności. » więcej 2020-09-09, godz. 09:07 Koncerty "na żywo" w sieci. Filharmonia uruchamia platformę Filharmonia w Szczecinie jeszcze mocniej wchodzi w świat wirtualny. Uruchomiona została specjalna platforma, która umożliwia oglądanie koncertów 'na żywo'. » więcej 2020-09-06, godz. 10:32 Muzyka barokowa na Zamku w ramach "Sydonia. Pro Memoria" Koncertem muzyki barokowej zakończą się trzydniowe spotkania „Sydonia. Pro Memoria' na szczecińskim Zamku Książąt Pomorskich. » więcej 2020-09-04, godz. 20:55 Szczeciński festiwal teatrów wystartował. Także online Międzynarodowy Festiwal Teatrów Niezależnych Pro-Contra właśnie wystartował w Szczecinie. » więcej 2020-09-04, godz. 20:40 Urodzinowe koncerty w ramach 3x1=75 Urodzinowo zagrali w studiu koncertowym S-1 Radia Szczecin. Kapitan Stereo, ETA oraz The Small Town Kids wystąpili z okazji 75-lecia Radia Szczecin. » więcej 2020-09-04, godz. 17:25 Festiwal w Kamieniu Pomorskim z udziałem publiczności O godzinie 19 w kamieńskiej katedrze odbędzie się kolejny koncert w ramach 56. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. » więcej
1234567