Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Katarzyna Świerczyńska [Radio Szczecin]
Fot. Katarzyna Świerczyńska [Radio Szczecin]
Fot. Katarzyna Świerczyńska [Radio Szczecin]
Fot. Katarzyna Świerczyńska [Radio Szczecin]
Płyta Michała Zygmunta "Dźwiękowy Szlak Odry" jest już gotowa, a muzyk zaprasza szczecinian na koncert.
Album to efekt wielomiesięcznej wędrówki artysty wzdłuż rzeki Odry od źródeł po ujście. To zapis zarówno odgłosów natury, jak i dźwięków industrialnych.

- W najbliższy weekend będzie można nie tylko dostać płytę, ale posłuchać, jak brzmi rzeka - mówi Michał Zygmunt. - Nie będzie to miało charakteru koncertu, a właśnie tego, żebyśmy usiedli wygodnie, zamknęli oczy i razem z dźwiękami Odry i razem trochę z moją opowieścią popłynęli nią i poznali ją i z zamkniętymi oczami próbowali jej doświadczać i odkrywać. Będzie można zanurzyć się i popłynąć razem ze mną z dźwiękami tej rzeki.

- Premiera odbędzie się w sobotę i niedzielę w oficynie kamienicy przy ul. Świętego Wojciecha 1 - mówi Monika Woźniak-Lewandowska z Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, który jest mecenasem projektu. - Zależy nam na tym, żeby Odra zawsze rozbrzmiewała harmonią dźwięków. A jak potrafią one być piękne i zaskakujące jednocześnie przekonają się państwo sami uczestnicząc w koncercie, a potem wyruszając w podróż dźwiękowym szlakiem Odry.

Do płyty dołączona jest specjalna mapa, na której artysta zaznaczył najciekawsze dźwiękowo miejsca na rzece. Wydarzenie odbędzie się w ramach wystawy "Narodziny Polskiego Szczecina" w Muzeum Polskiego Szczecina.

Więcej na Facebooku.
- W najbliższy weekend będzie można nie tylko dostać płytę, ale posłuchać, jak brzmi rzeka - mówi Michał Zygmunt.
- Premiera odbędzie się w sobotę i niedzielę w oficynie kamienicy przy ul. Świętego Wojciecha 1 - mówi Monika Woźniak-Lewandowska z Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, który jest mecenasem projektu.

Zobacz także

2020-09-11, godz. 12:49 Beethoven i Brahms otworzą nowy sezon [ZDJĘCIA] Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie otwiera w piątek 72. sezon artystyczny. » więcej 2020-09-11, godz. 08:34 Nowy rozdział w Kosmosie. Szczecin czeka na start 26 września działalność rozpocznie wyremontowane dawne Kino Kosmos w Szczecinie. W holu budynku odbędzie się wtedy koncert grupy Dezerter. » więcej 2020-09-11, godz. 07:40 Kontrapunkt solidaryzuje się z Białorusią Przy oświetlonej na biało-czerwono-biało Filharmonii w Szczecinie - kolorach flagi wolnej Białorusi - zainaugurowano w czwartek wieczorem Prolog 55. Przeglądu Teatrów Małych Form. » więcej 2020-09-10, godz. 20:02 Carmen Funebre na pl. Solidarności 55. Kontrapunkt, jeden z najstarszych festiwali teatralnych w Polsce w tym roku odbywa się w postaci Prologu. » więcej 2020-09-09, godz. 19:05 Zmieniają się zasady przyznawania Oscarów. Chodzi o więcej różnorodności Amerykańska Akademia Filmowa zaczyna wprowadzać wcześniej zapowiadane nowości. Chodzi o to, aby w rywalizacji o najważniejsza statuetkę w dziedzinie kina wprowadzić więcej różnorodności. » więcej 2020-09-09, godz. 09:07 Koncerty "na żywo" w sieci. Filharmonia uruchamia platformę Filharmonia w Szczecinie jeszcze mocniej wchodzi w świat wirtualny. Uruchomiona została specjalna platforma, która umożliwia oglądanie koncertów 'na żywo'. » więcej 2020-09-06, godz. 10:32 Muzyka barokowa na Zamku w ramach "Sydonia. Pro Memoria" Koncertem muzyki barokowej zakończą się trzydniowe spotkania „Sydonia. Pro Memoria' na szczecińskim Zamku Książąt Pomorskich. » więcej 2020-09-04, godz. 20:55 Szczeciński festiwal teatrów wystartował. Także online Międzynarodowy Festiwal Teatrów Niezależnych Pro-Contra właśnie wystartował w Szczecinie. » więcej 2020-09-04, godz. 20:40 Urodzinowe koncerty w ramach 3x1=75 Urodzinowo zagrali w studiu koncertowym S-1 Radia Szczecin. Kapitan Stereo, ETA oraz The Small Town Kids wystąpili z okazji 75-lecia Radia Szczecin. » więcej 2020-09-04, godz. 17:25 Festiwal w Kamieniu Pomorskim z udziałem publiczności O godzinie 19 w kamieńskiej katedrze odbędzie się kolejny koncert w ramach 56. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. » więcej
1234567