Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Ińskie Lato Filmowe. Mat. organizatora
Ińskie Lato Filmowe. Mat. organizatora
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Przedpremierowym pokazem najnowszego filmu Lecha Majewskiego "Dolina Bogów" rozpocznie się w piątek wieczorem 47. Ińskie lato Filmowe.
Przy zachowaniu reżimu sanitarnego zaplanowaliśmy pokazy niemal 40 filmów - mówi Przemysław Lewandowski, dyrektor artystyczny festiwalu.

- Ponad 70 wydarzeń w różnych miejscach. Kino tym razem jest w mniejszości, bo dużo wydarzeń będzie się działo właśnie w plenerze. Nie tylko przed kinem Morena i w jego okolicach, ale też będziemy sporo wyjeżdżać. Dużo wydarzeń dodatkowych, towarzyszących, nie tylko filmowych - mówi Lewandowski.

Przyjadą też goście. Lech Majewski jest już od czwartku.

- Między innymi Dominika Ostałowska, Bartek Topa, Grzegorz Damięcki i Adam Woronowicz, Maciek Cuske, Maciej Drygas. Tutaj mógłbym wymieniać bardzo dużo. Oprócz tego programu filmowego będzie też trochę spotkań z osobami, które zajmują się promocją ekologicznego życia. I będziemy w ogóle w tym roku podróżować z filmem po całym świecie - mówi dyrektor artystyczny.

Wszystkie karnety na festiwal zostały sprzedane, ale wiele spotkań będzie się odbywało w plenerze, gdzie wstęp jest bezpłatny i gdzie będą mogli przyjść wszyscy zainteresowani.

Festiwal potrwa do przyszłej niedzieli.
Przy zachowaniu reżimu sanitarnego zaplanowaliśmy pokazy niemal 40 filmów - mówi Przemysław Lewandowski, dyrektor artystyczny festiwalu.
Przyjadą też goście. Lech Majewski jest już od czwartku.

Zobacz także

2020-09-27, godz. 12:14 Rani i Czocher na 3. Music.Design.Form Festival [ZDJĘCIA] Muzyka z najnowszej płyty pianistki Hani Rani i wiolonczelistki Dobrawy Czocher zabrzmiała przedpremierowo w sobotę w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Trwa 3. Music.Design.Form Festival. » więcej 2020-09-27, godz. 09:54 "Tempus fugit" podczas festiwalu Spoiwa Kultury Koncertem korsykańskiej grupy 'Tempus fugit' na wieży katedralnej zakończyła się pierwsza część Spoiw Kultury. » więcej 2020-09-27, godz. 08:25 Filharmonia zaprasza na finał "Dźwięków pod głos" oraz na spacer z przewodnikiem Filharmonia dba o najmłodsze dzieci i dorosłych, ale jest też dużo dobrego dla młodzieży. Będzie koncert, będą warsztaty oraz zwiedzanie miasta - wszystko w ramach Music.Design.Form Festival. » więcej 2020-09-26, godz. 20:08 Ukraińcy też budowali polską Solidarność? Obecność mniejszości ukraińskiej w historii Solidarności była przedmiotem sobotniej konferencji w Ośrodku Kultury Ukraińskiej w Szczecinie. » więcej 2020-09-26, godz. 19:25 Historia opowiedziana muzyką. "Musical show" już na scenie [ZDJĘCIA] Największe przeboje musicali można usłyszeć w najnowszej produkcji Teatru Polskiego w Szczecinie. » więcej 2020-09-26, godz. 15:21 Magiczny koncert na Music.Design.Form Festival [ZDJĘCIA] Słynne tematy muzyki filmowej włoskiego kompozytora Ludowica Einaudiego zabrzmiały w piątek w złotej sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Trwa 3. Music.Design.Form Festival. » więcej 2020-09-26, godz. 13:57 Music.Design.Form Festival - Filharmonia zaprasza najmłodszych Dużo atrakcji dla najmłodszych przygotowała Filharmonia w Szczecinie na koniec Festiwalu Music.Design.Form. Wszystko bezpłatnie - jedyne co trzeba zrobić, to odebrać bilety. » więcej 2020-09-25, godz. 18:01 Ruszył szczeciński "Senior Movie" III Festiwal Filmowy 'Senior Movie' rozpoczął się w czwartek w Szczecinie. To jedyny festiwal skierowany do twórców filmowych w wieku emerytalnym. » więcej 2020-09-25, godz. 15:07 Rusza kolejna edycja festiwalu literackiego non-fiction Druga edycja Festiwalu non-fiction 'OKOlice Literatury' w Szczecinie rozpoczyna się już w ten piątek. Debaty odbywać się będą wokół granic i pogranicza. » więcej 2020-09-25, godz. 13:05 Rytm, energia, techno, życie... na 3. Music.Design.Form Festival [ZDJĘCIA] Ponad dwie godziny energetycznej muzyki techno i tańce artystów z publicznością, to tylko niektóre fakty związane z czwartkowym wydarzeniem Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Trwa 3. Music.Design.Form Festival. » więcej
1234567