Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Kadr filmu „Wyzwolenie kontynentu. Jan Paweł II i upadek komunizmu”. Fot. Jan Olczak.
Kadr filmu „Wyzwolenie kontynentu. Jan Paweł II i upadek komunizmu”. Fot. Jan Olczak.
Film pt. "Wyzwolenie kontynentu: Jan Paweł II i upadek komunizmu" rozpoczął filmowy weekend ze Świętym Janem Pawłem II.
Film został wyprodukowany z rozmachem w Ameryce przez Rycerzy Kolumba i obsypany prestiżowymi nagrodami. Historia opowiada o jednym z najbardziej spektakularnych przykładów triumfu mocy ducha nad systemowym złem.

Twórcy zadbali o oryginalne świadectwa epoki: zdjęcia, bogatą dokumentację filmową i fragmenty słynnych przemówień papieskich.

- Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi - powiedział Papież Jan Paweł II.

Widzowie nie kryli wzruszenia po projekcji półtoragodzinnego dokumentu.

- Przypomina mi się, jak wielki entuzjazm powstał, kiedy Papież wjechał na Jasne Błonia. I dzisiaj, kiedy oglądałem ten film, czuję się tak, jakbym był ponownie na tym placu w Szczecinie - wspominał kinoman.

W sobotę twórcy „Sacrum Non Profanum” proponują film pt. „Jan Paweł II. Szukałem Was” w reżyserii Jarosława Szmidta, natomiast w niedzielę obraz pt. „Świadectwo” Pawła Pitery stworzony na podstawie bestsellerowej książki kardynała Stanisława Dziwisza, ujawniający wiele niepublikowanych wcześniej informacji z życia JP II.

Początek seansów zorganizowanych w kinie „Pionier” w pełnym reżimie sanitarnym o godzinie 18:00. Wstęp wolny.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2020-09-27, godz. 12:14 Rani i Czocher na 3. Music.Design.Form Festival [ZDJĘCIA] Muzyka z najnowszej płyty pianistki Hani Rani i wiolonczelistki Dobrawy Czocher zabrzmiała przedpremierowo w sobotę w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Trwa 3. Music.Design.Form Festival. » więcej 2020-09-27, godz. 09:54 "Tempus fugit" podczas festiwalu Spoiwa Kultury Koncertem korsykańskiej grupy 'Tempus fugit' na wieży katedralnej zakończyła się pierwsza część Spoiw Kultury. » więcej 2020-09-27, godz. 08:25 Filharmonia zaprasza na finał "Dźwięków pod głos" oraz na spacer z przewodnikiem Filharmonia dba o najmłodsze dzieci i dorosłych, ale jest też dużo dobrego dla młodzieży. Będzie koncert, będą warsztaty oraz zwiedzanie miasta - wszystko w ramach Music.Design.Form Festival. » więcej 2020-09-26, godz. 20:08 Ukraińcy też budowali polską Solidarność? Obecność mniejszości ukraińskiej w historii Solidarności była przedmiotem sobotniej konferencji w Ośrodku Kultury Ukraińskiej w Szczecinie. » więcej 2020-09-26, godz. 19:25 Historia opowiedziana muzyką. "Musical show" już na scenie [ZDJĘCIA] Największe przeboje musicali można usłyszeć w najnowszej produkcji Teatru Polskiego w Szczecinie. » więcej 2020-09-26, godz. 15:21 Magiczny koncert na Music.Design.Form Festival [ZDJĘCIA] Słynne tematy muzyki filmowej włoskiego kompozytora Ludowica Einaudiego zabrzmiały w piątek w złotej sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Trwa 3. Music.Design.Form Festival. » więcej 2020-09-26, godz. 13:57 Music.Design.Form Festival - Filharmonia zaprasza najmłodszych Dużo atrakcji dla najmłodszych przygotowała Filharmonia w Szczecinie na koniec Festiwalu Music.Design.Form. Wszystko bezpłatnie - jedyne co trzeba zrobić, to odebrać bilety. » więcej 2020-09-25, godz. 18:01 Ruszył szczeciński "Senior Movie" III Festiwal Filmowy 'Senior Movie' rozpoczął się w czwartek w Szczecinie. To jedyny festiwal skierowany do twórców filmowych w wieku emerytalnym. » więcej 2020-09-25, godz. 15:07 Rusza kolejna edycja festiwalu literackiego non-fiction Druga edycja Festiwalu non-fiction 'OKOlice Literatury' w Szczecinie rozpoczyna się już w ten piątek. Debaty odbywać się będą wokół granic i pogranicza. » więcej 2020-09-25, godz. 13:05 Rytm, energia, techno, życie... na 3. Music.Design.Form Festival [ZDJĘCIA] Ponad dwie godziny energetycznej muzyki techno i tańce artystów z publicznością, to tylko niektóre fakty związane z czwartkowym wydarzeniem Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Trwa 3. Music.Design.Form Festival. » więcej
1234567