Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Swoje prace pokazywał w Museum of Modern Art w Nowym Jorku, w paryskim Luwrze czy na Biennale w Wenecji. Od soboty przez najbliższy tydzień - w Ińsku.
Lech Majewski, światowej sławy artysta na Ińskim Lecie Filmowym prezentuje nie tylko swoją twórczość filmową, ale też plastyczną. W stołówce dawnego ośrodka Łączności w Ińsku można zobaczyć jego wideoarty z ostatnich kilkunastu lat.

Wystawę otwierał sam Lech Majewski: - To trudno nazwać przeglądem moich prac, bo tych prac jest sporo, tych moich wideoartów, to już jest bliżej 90, natomiast tutaj mamy do czynienia z kilkunastoma wideoartami. Starałem się pokazać pewne reprezentatywne wideoarty z poszczególnych cyklów, które tworzę.

Wśród nich słynne "ożywienie" obrazu Pietera Bruegla Starszego "Procesja na Kalwarię".

Lech Majewski w tym roku jest gościem specjalnym 47. Ińskiego Lata Filmowego. W piątek pokazał przedpremierowo swój najnowszy film "Dolina bogów", który wkrótce wchodzi do kin.

Publiczność festiwalu zobaczy też przegląd filmów reżysera, który od kilku dni gości w Ińsku i jest tym miejscem zauroczony.

- Bardzo lubię wiosłować, tu dano mi łódkę. To już był pierwszy powód do szczęścia, po drugie wykąpałem się w tych czystych i orzeźwiających wodach, a ponieważ kocham pływanie i to jest moja pasja, więc mogę codziennie to robić - przekonuje Majewski.

W niedzielę wśród gości festiwalowych zjawi się w Ińsku Bartłomiej Topa.
Wystawę otwierał sam Lech Majewski: - To trudno nazwać przeglądem moich prac, bo tych prac jest sporo, tych moich video artów, to już jest bliżej 90.
- To już był pierwszy powód do szczęścia, po drugie wykąpałem się w tych czystych i orzeźwiających wodach, a ponieważ kocham pływanie i to jest moja pasja, więc mogę codziennie to robić - przekonuje Majewski.

Zobacz także

2021-01-22, godz. 17:51 Karolina Hyla-Wybraniec poprowadzi szczecińskich symfoników [ZDJĘCIA] Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza dedykuje piątkowy koncert pamięci zmarłego w ubiegłym tygodniu dyrygenta i pedagoga Jacka Kraszewskiego. » więcej 2021-01-22, godz. 11:23 Centrum Dialogu Przełomy ma pięć lat. "Czekamy na spotkanie z publicznością" Pandemia pokrzyżowała plany świętowania urodzin Centrum Dialogu Przełomy. 24 stycznia minie pięć lat od otwarcia placówki. » więcej 2021-01-22, godz. 11:12 Setne urodziny poety i żołnierza AK Sto lat temu urodził się Krzysztof Kamil Baczyński. Poeta, żołnierz Armii Krajowej, podharcmistrz Szarych Szeregów, przedstawiciel tragicznego pokolenia 'Kolumbów', którego jest jednym z najsłynniejszych artystów. » więcej 2021-01-22, godz. 09:14 Szczecińskie przedszkolaki na Dzień Dziadka [WIDEO, ZDJĘCIA] Od rana prześcigamy się w pomysłach na oryginalny prezent i życzenia dla dziadków, bo 22 stycznia obchodzimy ich święto. Zostało przeniesione prawdopodobnie z Ameryki w latach osiemdziesiątych XX wieku. Z okazji Dnia Dziadka dzieci… » więcej 2021-01-21, godz. 08:32 "Bez niej nie mógłbym żyć, kocham ją". Szczecińskie maluchy o swoich babciach [WIDEO, ZDJĘCIA] Dzieci w całej Polsce wręczają swoim babciom laurki z czerwonymi serduszkami, kolorowymi kwiatami, roześmianymi buźkami i promiennym słońcem. Deklamują też wierszyki i śpiewają specjalnie przygotowane piosenki. » więcej 2021-01-19, godz. 09:46 Dofinansowania dla stowarzyszeń z gminy Dębno Organizacje pożytku publicznego z gminy Dębno otrzymały dofinansowania w ramach Programu Społecznik. » więcej 2021-01-15, godz. 15:46 50-lecie pracy artystycznej perkusisty Filharmonii w Szczecinie Profesor Jorge Luis Valcarcel Gregorio obchodzi w tym roku Jubileusz 50-lecia pracy artystycznej. » więcej 2021-01-15, godz. 10:29 Nie żyje dyrygent Jacek Kraszewski Zmarł Jacek Kraszewski - znakomity dyrygent przez lata współpracujący z Filharmonią w Szczecinie, w której debiutował już na drugim roku studiów. » więcej 2021-01-09, godz. 17:36 Pierwszy koncert Filharmonii w 2021 roku „Ach jak przyjemnie”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Chciałabym, a boję się”, to tylko niektóre przeboje z lat 20. i 30. XX wieku, które zabrzmią na pierwszym koncercie tego roku w złotej sali Filharmonii im… » więcej 2021-01-05, godz. 20:15 Zakaz lotów samolotów z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej do Polski Od 7 do 13 stycznia będzie obowiązywał zakaz lądowania w Polsce samolotów z lotnisk położonych na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. » więcej
1234567